Menjava grelca v pečici.

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Mi zna kdo pomagat,
namreč crknu mi je grelec v Gorenje pečici in to spodnji,kateri je pod pečico in se ne vidi
crazy1.gif

V YT sm najdu samo kako se menja zgornji in spodnji ki so vidni ker pa ima Gorenje tehniko nevidnosti mi to dela
majhne težave.
Ne mi svetovat da kupim drugi ker bom menju čez kako leto celotno kuhinjo in takrat bo šlo vse ven!
Do takrat bi pa ponucu še to pečico
wink-1.gif


Lp
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.518
59
48
Kranj
Še nikjer nisem videl spodnjih grelcev, da so vidni. Jaz imam priključke za grelec zadaj. Odpri pečico zadaj pa boš že našel spodnji grelec. Pa še preveri, da niso šli slučajno samo kontakti na stikalu za vklop spodnjega grelca.
Ni mi pa še jasno kako boš popravil grelec ne bi pa kupoval drugega?
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Drugega že imam, je pa point da sm odprl zadaj in se vidijo kontakti in nosilec, ampak ne vem kako dobiti grelec ven.

Evo: Najdu sm
cheer.gif

Trije vijaki, Odprl sem spodnji predal in na zgornji steni najdu steno ki se sname
smile-1.gif

Grem šravfat
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
potegneš pečico ven iz pulta, odpreš zadnjo planko, odvijačiš grelec, ga odmakneš od izolacije, zamenjaš in vse skupaj privijačiš in zapreš...zadeva je končana.
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Po mojih izkušnjah z menjavami grelcev v pečici svetujem, da zamenjaš tud zgornjega, ker samo takrat bo delovalo tako kot treba. Lahko se ti zgodi da grelec spodaj bolj grel kot zgoraj in posledica tega je spodaj zažgana oz. preveč pečena hrana.