Navigacija za motor

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Vem da obstajajo različne navigacije za motorje ala GARMIN Zumo itd, vendar me zanima sledeče. Ker imam službeni GARMIN Nuvi 2455, se mi zdi neumno kupovati še enega za motor. Namreč nekje sem zasledil, da se lahko avtomobilska navigacija enako uporablja tudi pri motorju, razen da dokupiš držalo in pa recimo torbico za dež. Zanima me, ali je to res OK in ali se ta držala za Garmine razlikujejo glede na tip? Kakšne so te torbice, ki naj bi bile waterproof? Nasveti, izkušnje, predlogi, lepo prosim!?

Vprašanje sem postavil tudi v rubriko motocikli!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vsako navigacijo lahko uporabljaš na motorju, eni uporabljajo telefone, drugi namenske zumote, urban riderje, potem eni nuvije, pohodniške
smile-1.gif
, karkoli...

1. Kot prvo boš pri Nuviju moral poskrbeti za napajanje (iz accuja ali 12V vtičnica).
2. Glede držala, mislim da imaš ti tenerja, bo najbolje sedlo nekaj takega (od nuvija uporabiš kar avto nosilec)
http://www.hermann-mechatronik.de/index.php?c=lia&itlia=GRUPPE5
3. potem pa še nabaviš torbico, ki ima spodaj luknjo, itak za kabl in bunko.
4. nekateri 2 in 3 izpustijo in vozijo v tank torbi itd.

5. bluetooth najbrž ne bo delal s čelado, ker ma Nuvi po defaultu drug pin kot čelada, mogoče bi se dalo rešiti (neprespane popotnikove noči)

Jaz sicer uporabljam Garmin Oregona, sem pa tu pa tam že za test uporabil Nuvi 205 brez torbice. Gre, malo se navadiš in rešeno.

Če pa misliš komplicirat pa tudi zumo ne bo ok
smile-1.gif
= to razumi kot nasvet, da si pot oglej doma in da se pripravi doma kot včasij s papirjem
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.913
276
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam kar navadnega Nuvi. Napajanje iz vtičnice, nosilec (vijak s kroglo) pa je na sredi krmila. Če je dež, gre v tank torbo. Dobro, če bi se res ogromno vozil po nekih vukojebinah, bi mogoče bil smiselen nakup Zumota. Za mojih par jurjev po Jugi, ga pa ne pogrešam.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.628
6.408
113
Imam navadno čelado tako da nimam Bluetooth-a itd... Večkrat sem že hotel vprašati, ali večina motoristov uporablja Garmin z Bluetooth-om in slušalkami, ali pač samo gleda!? Če bi hotel kupiti vse TOP, bi bilo too much €.
Kar pa se motorja tiče, je ta stara XTZ750 Super Tenere

Na Ebayu sem našel tole: http://www.ebay.co.uk/itm/160846905919?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Naj bi bilo primerno tudi za GARMIN Nuvi 2455. Bi bilo tole OK?
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Kolikor sem jaz poskušal spariti Nuvija 3790 in BT slušalko v čeladi, je problem v A2DP. Žal ga novi cestni nuviji ne podpirajo, niti Garmin nima namena te funkcije implementirat v obstoječe. Odgovor iz Garmin UK... Žal
frown-1.gif


Kje je dobri stari 765...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Jaz imam 765 in bluetooth ODLIČNO deluje.
cheer.gif

Ravno zaradi povezave s čelado še nisem (in dokler ne najdejo primerne zamenjave) ne menjam svojega Garmina
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Povej kak pin ima čelada pa bom videl kaj se da naredit
wink-1.gif
Moja čelada mislim da ima 0000 ali 1234. Nekaj od tega.
Super bi bilo vedeti, če še kateri nuvi razen 765 podpira povezavo z bluetooth slušalkami
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
KSZ. Sam uporabljam Oregona in mi čist zadostuje, vendar pa sovražim eno stvar, to je usb konektor, ki se mi je sčasom zmajal, tako da sem ga moral tudi zamenjat. Obenem je še treba imet kako gumico na kablu, da ne izgublja stika. Kabli prav tako s časom začnejo na kontaktu rjavet, tko da ga je treba na kako leto menjat.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
KSZ. Sam uporabljam Oregona in mi čist zadostuje, vendar pa sovražim eno stvar, to je usb konektor, ki se mi je sčasom zmajal, tako da sem ga moral tudi zamenjat. Obenem je še treba imet kako gumico na kablu, da ne izgublja stika. Kabli prav tako s časom začnejo na kontaktu rjavet, tko da ga je treba na kako leto menjat.

Res je Tusi, tudi meni se je "zmajal" ubs konektor, z novim potem spet dela. Jaz sem kabl po neuporabi vedno zalepil z izolirnim, da ni oksidiral pa wd40 špricnil tu pa tam.

Vendar pa ima Oregon eno fino lastnost, deluje tudi na dve AA bateriji. Dve obični AA bateriji iz hoferja (kjer 8 komadov pride le 3 eur sem mi zdi), drži na Oregonu (jakost ekrana daš za 2 manj), ki je torej nonstop vklopljen, kakšnih 8 ur.

Baterije pa dobiš v vsaki trafiki če sfali.

Jaz tako kabla več ne uporabljam, sem ga kar odstranil oz. je bil lani backup.

Sem si pa nabavil tole, da si polnim naprave in seveda tudi bateriji, če nimam dostopa do štroma.

http://www.varta-consumer.com/Products/Chargers/Power-Line/Solar.aspx#Solar
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pomeni, da moram še kar šparati 765ko
smile-1.gif
Zgleda je 765-ka res brez konkurence..najboljši Garminov izdelek
cheer.gif

Še mam čisto prvi model z nevarno baterijo, ki jo lahko raznese
smile-1.gif


Zadnji FW je tudi priporočljiv, sedaj zemljevide lepo hitro riše.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tu sem našel modele, ki podpirajo A2DP

Sem poslal na garmin, če lahko dodajo funkcijo A2DP v FW, če pa to ni mogoče pa če lahko spremenijo Bluetooth pin codo iz 1234 v 0000.
Javim, kaj bodo odgovorili.

p.s.
Sem pa že začel preurejat FW in bom probal ugotovit, kje je skrita pin za bluetooth.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Kaj samo nuvi 765, nuvi 775, nuvi 785, zumo 660, zumo 665 tile Garmini podpirajo A2DP? Saj na Zumotih in 765 čisto normalno spariš Garmina s slušalkami..tako da ne vem zakaj se mučiš?
 

Podobne teme