vw passat 1.9 tdi izguba moci ... turbina?

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
v sredo se je ob pospesevanju oz. ko sem pohodil gas pojavil nek dodaten zvok kot sssssss . nekako tako se slisi, ko pusca cev za komprimiran zrak. vceraj zvecer pa je v visnjegorskem klancu avto popolnoma izgubil na moci. vec kot 100km/h ni slo vec. nobene opozorilne lucke. pa tudi zvoka ssssss ni vec. sumim na sneto, raztrgano cev ali odprt intercooler. z vrha se nic ne vidi. zvecer grem na dvigalo. katero cev ponavadi odpre?

je mozno, da bi bil krivec kaksen krmilni ventil za turbino?

gre za passata 1.9 tdi, 130 ks ...
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Isto zadevo smo mel mi na službenem transporterju. Snela se je cev za turbino, avto ni šu več nikamor, se je pa slišalo, da nekaj ni v redu.V glavnem iz MB v LJ smo komot prišli - sicer 80-100 km/h, ampak se je dalo
smile-1.gif
Zrihtali cev in potem ni bilo več problema. Zna bit isto pri tebi. Poglej prvo širše cevi, ki gredo na turbino in iz nje, šele nato se loti manjših.

LP
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.345
146
63
37
Točno tale je tud meni počla, ampak izgube moči pa nisem imel take kot ti. Avto je normalno peljal, sam slišalo se ga je kot letalo, ko si stisnil po gasu.
grin1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Točno tale je tud meni počla, ampak izgube moči pa nisem imel take kot ti. Avto je normalno peljal, sam slišalo se ga je kot letalo, ko si stisnil po gasu.
grin1.gif

si ze dovolj hitro zamenjal. jaz sem se se par dni vozil s tako cevjo .... dokler jo ni do konca odprlo ...