Tipski senčniki

perssak

Pripravnik
15. feb 2009
66
0
6
koroska
Te senčnike sem imel na testu pa sem se odločil za temneneje ker tole za tak denar je .....
js sem temnil pa sem prišel z homologacijo in vsem 20 evrov ceneje skoz.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
157
20
18
Jaz imam, kupil pa sem sicer v Angliji.

Zadeva je čisto ok, fiksno stoji. Prvič pač rabiš pet minut da tiste nastavke prilepiš in to je to.
Jaz imam 3 stekla (v prtljažniku) kar ves čas pokrita, zadnja (kjer je mularija) pa samo poleti, ko je pač vroče.

Res pa ni poceni oz. kot vidim vsako leto kar dražja. Sam sem dal malenkost čez 100 Eur skupaj s poštnino za 6 senčnikov (senčnik na vratih prtljažnika je v dveh kosih).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Baje so te zadeve odlične. Pa tudi cena v tej slovenski trgovini je zelo poštena
smile-1.gif
.
Primerjat tole z zatemnitvijo pa ni možno. Recimo pozimi rukneš dol in imaš normalno vidnost, hkrati pa lahko ob prodaji avta tole sigurno za 50% cene prodaš. Če ne za več. Nimaš problemov s homologacijo, itd...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Imam, nabavil iz Anglije (tudi jaz pri vansyle) 2 leti nazaj, cena glede na tole ponudbo tam-tam. Obnese se super.
Primerjave s temnenjem so itak mimo, je tole milijavžentkar boljše: boljša zaščita pred soncem, nič homo-lomo, poleti je gor, pozimi (če ti ne paše) daš dol. Pa moje se nič ne lepi, nosilčki se zataknejo pod gumo, ki gre okoli stekel, simpl ko pasulj, drži 100%.
EDIT: pa še to; najboljše je. da imaš lahko to "senčilno mrežo" gor, pa zadnje šipe spustiš in se lepo zrači, nič ne piha, pa še muh in smeti ni noter. V glavnem - priporočam.
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zakaj je primerjava s temnjenjem mimo? Da je boljša zaščita pred soncem senčnik bom verjel samo takrat, ko bom videl, občutil na primeru? Si imel ti dejansko to videti? Si imel na ISTEM avtu zatemnjena stekla, sedaj imaš pa senčnike?
Poleti gor pozimi dol....zakaj že ?? WTF?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Jaz prednost recimo vidim v tem, da imaš lahko okna spuščena, pa je vseeno senca. Drugače sem pa enkrat videl roloje, ki se jih naknadno vgradi na okvir od okna... pa ne neke otroške wini poo zadeve...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Poleti gor pozimi dol....zakaj že ?? WTF?
Zato ker temnenje in senčniki povzročijo slabšo vidljivost nazaj ponoči. Kdor trdi da to ni res laže. In pozimi senčnikov/temnenih stekel ne rabiš. Razen, če je edini razlog frajerišanje...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Vsak poslabša vidlivost. In pozimi ne rabiš zaščite pred soncem.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Tudi senčnik poslabša vidljivost. In pozimi rabiš zaščito pred soncem, zapelji se malo višje pa ti bo zadaj takoj otrok jamral, da mu sonce sveti ;P
Sam sem bil v podobni dilemi, pa sem se odločil za temnenje. NE trdim, da je to apriori najboljša rešitev, se mi pa zdi, da je za moje potrebe bila in je boljša rešitev. V avtu je hladneje, omogoča diskretnost in tudi ponoči nimam težav z vožnjo v rikverc. Stekla imam temnjena na 85%.

p.s: še ena prigoda. Na zadnji polički sem imel XXL MagLite-tko. Vemo, kolk je zadeva težka...torej, imel sem jo zadaj na polički, kjer naj bi bila rezervirana za dežnike ( ožja, poglobljena polička ). Se je zgodilo, da sem moral iz križišča sunkovito speljati, ko sem zavijal v levo. Pri tem je ta iztrelek priletel v zadnjo stransko steklo. Odtrgalo (!?) mi je folijo v premeru cca 0.5cm, steklo stalo celo! Upam trditi, da mi je folija v veliki meri pripomorila k temu, da se steklo ni razbilo. Tudi počilo ni !
 
Nazadnje urejeno:

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
p.s: še ena prigoda. Na zadnji polički sem imel XXL MagLite-tko. Vemo, kolk je zadeva težka...torej, imel sem jo zadaj na polički, kjer naj bi bila rezervirana za dežnike ( ožja, poglobljena polička ). Se je zgodilo, da sem moral iz križišča sunkovito speljati, ko sem zavijal v levo. Pri tem je ta iztrelek priletel v zadnjo stransko steklo. Odtrgalo (!?) mi je folijo v premeru cca 0.5cm, steklo stalo celo! Upam trditi, da mi je folija v veliki meri pripomorila k temu, da se steklo ni razbilo. Tudi počilo ni !

maglitka nima na polici kaj delat! Kaj bi se zgodilo če bi moral na hitro zavreti????
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik miha013 pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
p.s: še ena prigoda. Na zadnji polički sem imel XXL MagLite-tko. Vemo, kolk je zadeva težka...torej, imel sem jo zadaj na polički, kjer naj bi bila rezervirana za dežnike ( ožja, poglobljena polička ). Se je zgodilo, da sem moral iz križišča sunkovito speljati, ko sem zavijal v levo. Pri tem je ta iztrelek priletel v zadnjo stransko steklo. Odtrgalo (!?) mi je folijo v premeru cca 0.5cm, steklo stalo celo! Upam trditi, da mi je folija v veliki meri pripomorila k temu, da se steklo ni razbilo. Tudi počilo ni !

maglitka nima na polici kaj delat! Kaj bi se zgodilo če bi moral na hitro zavreti????

Vem ! Saj pravim trenutek moje neprisebnosti, ni opravičila za to dejanje...

Če bi moral pa na hitro zavreti, bi pa šlo prednje steklo...ta ni zatemnjen s folijo :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Senčnik bi v tvojem primeru še bolj ublažil udarec.
Ampak nima veze, vsak se po svoje odloči in fajn je, da imamo izbiro. Osebno sem raje za te senčnike, ne trdim pa, da je zgolj to prava izbira.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Delno maš prav.Senčnik bi ublažil udarec malo bolj, ampak bi se steklo razbilo, folija pa je steklo držala skupaj in ga ščitila. Je doosti premalo našpanana tkanina na senčniku...Pa vožnja pri 80/120kmh z oknom dol in pritrjenim senčnikom. I dont think so Da pa kje avto stoji pa se zrači, pa ja, pa še mrčes ne more not.To mi je edina prava prednost pred senčenjem stekel.
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Imaš naročene "Slovenske" ali iz UK?
Na Škoda forumu se mi ni za registrirat, zato bi te prosil za ime podforuma in ime teme, da bom lahko našel prispevek. Direktni link zahteva registracijo.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Jaz sem lani spraševal v U.K. ali imajo strešne senčnike za partner/berlingo - zenith/modutop, pa mi še odgovorili niso
tongue-1.gif

zgleda pa tako

 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Samo tole je pa porazno narejeno. A niste nikoli v vrtcu lepili kolaž papirja?