Termostatska pipa

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Jaz imam armalovo termostatsko pipo za kad. Glede uporabe se obnese odlično. Temperatura vode se zelo enostavno nastavi in jo konstantno ohranja tudi, če kdo v bližini odpre drugo pipo. (pri nas je bil problem, da je takrat za trenutek pritekla hladna ali vroča voda).

Težava je edino ta, da so te pipe občutljive na vodni kamen. Pri Armalovi pipi (za druge ne vem) se lahko enostavno zamenja notranji del pipe, ki je v bistvu termostat. Stane pa okrog 45€.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Odlično se to obnese, še posebej pri tistih, ki pod tušem radi opletajo okoli in po nesreči premaknejo ročko navadne pipe. SPloh če so otroci zraven, je fajn, pa seveda, kot napisano, ko kdo drug odpre kako drugo pipo blizu.
Skratka, ne bi šel več nazaj na normalno.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
ksz. Imam, dobra zadeva. Le odpreš vodo in to je to. Nič več mešanja in ugibanja.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kakor je že zapisal Clancy - problem je, če imate 'trdo' vodo.
Pri nas je dobro služila 8 let, potem pa se je udobje nehalo. In ker čiščenje ni uspelo v celoti, sem sedaj montiral staro, keramično do prve ugodne priložnosti za nakup.
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Poskusi pipo razstavit in vse dele namoči v navaden kis v 24 urah bi se moral ves vodni kamen stopiti.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
'hipnotik', če si to svetoval meni, najlepša hvala, to sem seveda naredil, vendar pri nekaterih delih, ki so bili očitno zaradi kamna izrabljeni (ali pa uničeni zaradi uporabe) žal ni pomagalo.
Tudi po ponovni sestavi zadeva ni več brezhibno delovala - malo vroče, pa malo mraz
wink-1.gif

Je pa res, da je ta pipa tudi pred leti sodila v kategorijo cenenih izdelkov.
 
Nazadnje urejeno:

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Ja mislil sem, da termostat ne deluje pravilno ker je obložen z vodnim kamnom.
Drugače pa tudi sam razmišljam o nabavi termostatske ravno zaradi tega ker med tuširanje velikokrat zadenem ob tisto ročko
in potem hladen tuš, dobesedno.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Jaz jo imam (Grohe, podometno) in zadeva deluje super. Zaradi kamna sem po dal montirati tudi vodni filter, ki mi poskrbi za vodo v kopalnici in kuhinji in se tako življenska doba termostatskega ventila podaljša.

Je pa stvar super. Odpreš, počakaš par sekund, da se iz cevi iztisne hladna voda in je to to.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.700
138
63
zdej maš v Lidlu pipo termostatsko za 55eur.
Kupiš 3 komade, kar je še vedno poceni, pa imaš za en cajt mir.

lp
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Imamo armalovo, po dveh letih je začela štekat nastavitev temperature, ko je voda vroča je ne moreš več obrniti da bi zmanjšal/povečal temperaturo, ko pa se ohladi pa gre skoraj normalno.
Kaj bi to bilo tudi vodni kamen ali kaj drugega.
Koliko že armal da garancije
sprasujem se.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Za termostatske 2 leti, za klasične 5 let. Tako je bilo, ko sem pred 6-imi leti kupil pipe.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kolega je kupil nekaj podobnega in je po dveh mesecih zamenjal za armalovo. Zadeva enostavno ni delovala - temperatura je preveč nihala.