Izdaja knjige v društvu

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
Kako je z izdajo knjige (skripte) v društvu?

Približni stroški tiska, promocije, stroški sodelujočih avtorjev (približno 15).
Zanima me za knjigo, cca 1000 izvodov, lahko tudi mehka platnica.

Če kdo ve, naj mi prosim odgovori.

Lep pozdrav,
pikc
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Boš moral pa malo več napisat, da boš lahko dobil kakšen resen odgovor. Boš dal avtorjem avtorski honorar, kakšna je tema knjige, kakšno promocijo imaš v mislih...
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
Hja, ne vem, predvsem me zanimajo stroški izdaje knjige!
Društvo bi knjigo uporabljalo kot učbenik, zunanji (interesenti) pa bi jo lahko kupili tudi izven oziroma po naročilu. Društvo bo za promocijo knjigo po promocijski ceni ponudilo sedanjim članom (okrog 1000 oseb).

Pri knjigi bi sodelovalo vseh 18 "glavnih" v društvu, zanima me torej kako njih "vračunat", ter stroške izdaje, tiska, morebitnega lektoriranja ipd.

Upam da sem bil kaj bolj jasen.

Lp
pikc
 

Marko_K

Pripravnik
22. nov 2011
31
0
6
markokroflic.blogspot.com
Sodelujoči člani v društvu so lahko plačani za svoje delo preko avtorske pogodbe, ki je najcenejša in legalna. Koliko, je stvar kalkulacije.
Ostalo boste dali narediti zunanjemu izvajalcu, ki lahko da točno ponudbo glede - iz spomina lahko rečem, da je bil strošek izdelave nekega letopisa z naklado 1.500 izvodov cca. 900 EUR (barvno, mehke platnice, format med A5 in A4).
Ko takole računaš, hitro prideš do 3 EUR na izvod.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Jaz (moja d.o.o.) sem pred leti izdal en Priročnik.

V Pagemakerju sem naredil zrcalni tisk na en poseben papir. Natisnil, naredil platnice in zvezal pa je en tiskar nekje v Tacnu. Vse skupaj je prišlo zelo poceni. Prodajali so po knjigarnah, nekaj izvodov pa imajno še vedno v knjižnicah.
smile-1.gif
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Bom malo obudil temo.
Zanima me, če kdo pozna približne cene tiska za knjigo cca 250 strani v 500 izvodih. Neka standardna velikost paperbacka (A5 oz manj).
Se pravi vezava in tisk.
Kateri tip datoteke se ponavadi potrebuje za tisk.

Za info bom zelo hvaležen.