Notranji oblikovalci

Flacco

Pripravnik
17. mar 2009
273
0
16
Rabil bi kakšno priporočilo za dobrega notranjega oblikovalca. Šlišal sem, da obstajajo oblikovalci, ki ti celo stanovanje opermi iz Ikeje

Hvala
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
to pač ni več oblikovalec ampak samo opremljevalec.
evil.gif

ne resno, odloči se kaj bi rad: ikea style (ker to je zmožen naredit vsak sam) ali interier dizajnerja.
ps.:kakšen je budget. če ni skrivnost
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Tule malo poglej, na Prostorami ... vmes se najde tudi pohištvo iz Ikeje, čeprav to ni odvisno od oblikovalca ampak bolj od naročnika in njegovega "prtošla".

Tile iz Prostorame so znancu zrihtali celo hišo (je tudi predstavljena v njihovih končanih projektih), meni se ful dopade.
zmaga.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Tudi meni je delala Prostorama in jih lahko pohvalim. Tudi pri meni je bilo načrtovano tako, da lahko uporabiš pohištvo iz Ikee.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
To je sicer precej individualno, odvisno od želja naročnika.
Mene je pred tremi leti prišlo 15€/m2.
V to mislim, da je bil vključen idejni projekt, potem projekt el. Instalacij, barva karta, pa mogoče še kaj, sedaj se ne spomnim več.
Je pa tako, da sem bil sam precej proti , sploh ker smo imeli že večino stvari skoraj dorečenih, ampak se je potem splačalo, saj so punce izrisale nekaj rešitev do katerih sam ne bi nikoli prišel.

Pa še ena stvar. Arhitekta je fajn uporabit čim bolj na začetku. Preden imaš vse prostore že izdelane in bi rad samo, da ti postavi sedežno pa tv. V tem primeru je precej omejen in tudi ti kot naročnik boš razočaran.

Tudi tako poceni ni. Tisti, ki samo gleda na ceno se mu zdi brezveze, ker nima denarja. Nekateri so itak polni sebe in kaj bo zdaj njemu arhitektka solila pamet kako barvo naj da v spalnico. Pač okusi in želje so različni.

Malo si tudi poglej ostale projekte od Prostorame, če ti je tak stil všeč.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Tudi meni je delala Prostorama in jih lahko pohvalim. Tudi pri meni je bilo načrtovano tako, da lahko uporabiš pohištvo iz Ikee.

ja tudi meni so nekaj delali... vendar nikakor ni hotela razumeti, da so nekatere stvari že kupljene in dorečene in da tistega pač ne moremo spreminjati. No za en majhen detajl pa me je potem "opalila" + potni stroški + čas na poti (pa kolegico isto, pa je bil ogled združen prav zaradi manjših "potovalnih stroškov)

Amak sem bil načeloma sam kriv, ker nisem prej zahteval TOČNE ponudbe. Vsaka šola nekaj stane
wink-1.gif


Bi pa še enkrat delal z njo, vendar po principu "na ključ"
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
MIdva sva pri vloženem PGD, se pravi čisto na začetku. Sem premišljevala, da bi si kar že zdaj omislila tako pomoč, da potem dorečemo, kam luči, kam štekarji, kam vtičnice ipd... Ali je še prezgodaj?

Poznate koga na princip Prostorame? Kot razumem so tam zelo korektni, vendar pa mi njihov stil ni preveč všeč. Nič nimam proti močnim barvam, ampak tole je pa čisto preveč živo za moj okus, kar malce "najstniško".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Najbolje, da stopim v kontakt z njimi, pa da vidimo, kaj in kako se bomo zmenili. Če ne bomo skupaj prišli, bom pa spet kaj povprašala. Če ima pa še kdo kaki predlog, pa kar na plan z njimi, ko sem projektanta zbirala, sem tudi pri večih pogledala, kako delajo.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da si čimprej vzemita čas in premislita kaj bi rada ter si to narišita, ker bosta vidva živela v hiši. Ko bosta šla čez par iteracij vama bojo stvari vedno bolj jasne. Čim prej zdefinirajta vse (ampak res vse) detajle, ker vama bo samo tako dejansko jasno kako se bo vse skupaj sestavilo v celoto in kako se bo izšlo finančno. Obenem je to tudi bistveno manj stresno. Ko namreč enkrat začnejo zidati in se stvari na polno dogajajo enostavno nimaš časa, da bi premišljeval par dni o nekih detajlih.

Pri Prostorami sem jaz dobil občutek, da radi vidijo, da imajo povsem proste roke kar je pri meni no go. Če vama "plastelin" interier ne sede, bi to znal biti problem. Najdejo se sicer tudi umirjeni projekti ( primer ) ampak brez vijolične pač ne gre.
evil.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
pri Prostorami je pač tako...."videl eno...kot da si videl vse" Dolgcajt...in preveč plastik fantastik...
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Da malo obudim temo. V prihodnosti nameravam v celoti prenoviti stanovanje. Koga priporočate na območju od Maribora do Murske Sobote za kak izris, svetovanje?