Kolesa Nakamura

milka25

Zelenc'
6. nov 2011
25
0
1
MS
Živjo! Želim si kupiti novo kolo znamke Nakamura. Zanima me če je kdo, ki ima to kolo in kako je s tem kolesom zadovoljen..
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Zakaj? Je ful poceni? Ga boš imela do trgovine in nazaj?

Če imaš namen vsaj približno resno kolesariti pojdi do kakega specializiranega prodajalca koles in naj ti najde primerno (tudi cenovno) kolo.

Za po tržnici in po kruh je vsak bicikel dober zato če nimaš bolj zahtevnih namenov, bo tudi nakamura ok.
 

milka25

Zelenc'
6. nov 2011
25
0
1
MS
Namenjen bo kolesarjenju tam do 5km na dan.. Čez čas pa še mogoče več... A predlagaš kakega drugega?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
Imam, star je kaksnih 5 let, zadnja leta pociva, naredil pa sem kaksnih 10kkm z njim. Ker nisem pravi cas menjal verige sem moral se zadnji zobnik. Ostalo pa se se nekako drzi. Pac nabavni ceni primerno. Sicer pa tudi ta krako Franjo je odpeljal, pa kak malo dalsi izlet v preteklosti naredil. Predvsem pomisli koliksna je verjestnost da ti ga ukradejo. Najbrz bos lazje pogresal 300 evrov od nakamure kot jurja ali vec. Imej se nekaj denarja na rezervi za strehhce, luci,hlace,celado, mogoce spd komplet kasneje
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Brez SPD itak ne gre kaj resnega kolesariti. Saj po asfaltu in ravnem je vsak bajk dober. Ko pa se podaš malo po makadamu in brezpotju, zlasti navzdol, pa se že pokažejo hibe poceni koles...
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Men se zdi, da malo pretiravaš... @milka25 misli za začetek narediti 5km dnevno, morda kasneje 100km tedensko... za to ne rabi niti kolesa s štirimestno evrsko oznako, niti spd padal in vrjamem da se ne bo vozila po brezpotjih navzdol..

Jst sem gledal kolesa Nakamura, ko sem kupoval kolo zase. Za takšno vožnjo kot je opisana v tretjem postu, je kolo odlično! Sicer ga nisem preizkusil, vendar se mi zdi za 300-400€ celo nadpovprečno kolo, kot ga ima namen @milka25 rabiti. Veliko takih koles vidim tudi po Ljubljani... Samo pazi nanj, investiraj v dobro ketno!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.839
113
pri taščici
5km dnevno zame ni resno kolesarjenje. Ce pa jih bo kdaj delala 50+ dnevno pa se vedno lahko nakamuro proda in kupi nekaj boljsega.vsaj tako sem jaz naredil s špar kolesom ki je naredil tudi 100 km dnevno nekajkrat. Prodal sem ga v prvi vrsti zato ker sem kupil premajhnega. In kaj hitro se zgodi da tudi avtor teme kupi neprimerno kolo, ker je zacetnik. Pa ne mi o strokovnjakih v bajk centrih. Poglej-preberi kako sami menjajo (dele) kolesa ki stanejo po vec jurjev ker jim ne ustrezajo. Skratka, visek denarja znam jaz za 5km dnevno s kolesom bolj pametno porrabit kot pa dati za kolo nekaj jurjev. Seveda pa ne bom frajer z nakamuro. Pa kljub temu se da kaksno Franjo solidno odpeljat.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Kar se tiče koles nakmura in podbno, je za ta denar kar vredu nakup, edino kar mi kolega, ki dela na servisu pojamra je to, da če recimo menja menjalnik ali pa kaj podobnega, ga nikoli ne mora tako nastavit, da bi stvar lepo delala. Razlog za to naj bi bil, da je cel ''gištel'' malo hecno skup spacan. Pa ne sedaj pisat, da nima pojma o servisiranju, ker na kolesih višjega ranga oz. bolj priznanih proizvajalcev se to ne dogaja.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
O.K., če poenostavimo -za 200 evrov dobiš spodobno kolo za 5 km dnevno, kasneje tudi par deset. Grem pa staviti, da če bi ga pa gnala po makadamu gor in dol (ne ravno po cesti, po gozdnih poteh), bo prej kot v letu dni počil kakšen var, pa lager, da o ostalih rečeh ne govorimo. Za 500 evrov pa dobiš zelo spodoben bajk, s katerim se lahko kosaš z večino zelo dobrih amaterjev. Jaz sem s svojim Grisleyem z ramo ob rami zvozil sobotno 180 km turo (mix asfalt-makadam-gozd), kolega pa na Wilierju za 3000 evrov. Pa nisva ravno polža jahala...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
O.K., če poenostavimo -za 200 evrov dobiš spodobno kolo za 5 km dnevno, kasneje tudi par deset. Grem pa staviti, da če bi ga pa gnala po makadamu gor in dol (ne ravno po cesti, po gozdnih poteh), bo prej kot v letu dni počil kakšen var, pa lager, da o ostalih rečeh ne govorimo.

No moja nakamura ima nekje 10 let če se ne motim. Se res ne vozim veliko, ampak ko se, gre večinoma po makadamu ter neurejenih poteh. Pa še vedno dela
grin1.gif


Bila pa je takratnih 130k sit
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
nakamura je top roba med poceni pecikli. Sploh proti kakenmu hervis balance je ko mercedes. Kolega ga je gonil po pohorju 2 leti, preden je nabavil kaj boljsega. Namen pa je bil pecikl unicit. Pecikl je gnal po sodru,po vsaki furi dol po planinski,vilca je bila zabita vec ali manj nonstop, vmes so bili stori, 1m dropi, itak skale in korenine,...in dela se danes. Za mene neverjetna kvaliteta za ta denar, sploh felne, ki so ble samo 2x centrirane
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Ga imamo pri bajti kr nekaj let in še ni nikjer noben var spustil. Pravzaprav ni bilo nobenega izrednega servisa na njem. Niti rednega. Pa se dost vozi okoli z njim. Je preživel par spustov iz pohorja, ostalo pa je bila bolj kot ne kulturna vožnja po makadamu in asfaltu. Go 4 it.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Je tudi še za kaj več, jaz sem mojega mučil 10 let, servisa ni videl..... downhilla se nisem šel, veliko pa je šel po brezpotjih in tudi na velike razdalje. Še tik pred zlomom vilice sem se za primerjavo zapeljal z 3 leta starim gorcem, neka hervis varianta, pa hervis pecikl ni mel za burek.

Če bi zavaril ta zlom aluminija, bi še bilo kolo primerno za vožnjo v službo? Torej, samo asfalt.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Brez SPD itak ne gre kaj resnega kolesariti. Saj po asfaltu in ravnem je vsak bajk dober. Ko pa se podaš malo po makadamu in brezpotju, zlasti navzdol, pa se že pokažejo hibe poceni koles...
Vedno bolj se čudim svoji mladosti, ko smo jaz in prijatelji cele dneve kolesarili po cestah, travnikih, gozdovih, vmes 100x padli, pol kolesa odmontirali da je bilo bolj kul in vse to na enem jebenem ponyu ali bmxu. Pa se nobeno kolo ni razpadlo, nihče ni umrl na njem ali ostal invalid ali kaj podobnega.
shocked-1.gif


[censored] pretiravate s temi kolesi.
bonk.gif


Nevem kdo je bolj glup a tisti ki sprašuje če je nakamura dobra za 5km na dan a tisti ki pravi da ni dober za 5km na dan
bonk.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Kar ne pomeni, da je z biciklom kaj narobe, ampak s serviserjem, ki ga je sestavljal. Ker iz firme ne pridejo sestavljeni. Sam sem imel priložnost v Hervisu videti kolo, ki je imelo sprednjo vilico narobe zmontirano, namesto naprej je gledala nazaj, kar pri v-brakih ni čisto nič nemogoče. Prepričan sem, da so uspeli najti kupca za tisto skropucalo.

P.s. Nastavljanje menjalnika vzame največ 10 minut, če so komponente brezhibne. Imel sem priložnost voziti Rogovo kolo, kjer se zadnjega menjalnika enostavno ni dalo nastaviti tako, da ne bi mlel in preskakoval.
bonk.gif