nakup avtomobila 15k EUR

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Razmišljam o menjavi starega avtomobila (-Škoda Octavia 1.8 T),okviren budget za nakup novega (seveda rabljenega) pa okoli 15k€.

Ker sem na tem področju laik me zanima kakšnem avtomobil mi priporočate:
->>dnevna relacija Celje-LJ-Celje,zato čimmanjša poraba
->>letno naredim okoli 35k Km
->>Pričakujem naraščaj, zato bi vzel karavana ali enoprostorca
->>avtomobil naj nebi imel prevoženih več kot 100k km

Hvala za pomoč in smernice pri iskanju avtomobila
 

nepot

Pripravnik
2. sep 2007
646
0
16
Beer City/Knežje mesto
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ne bi iskal dizla pri tem ali razmišljaš o plinu?

Najraje bi vzel dizla, ne vem pa v katero smer naj iščem
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Kakšne Ford S-Max ali Toyota Verso, dizel, bi se našel za ta denar dokaj zlahka, s precej manj kot 100kkm, bi rekel. Če gledaš enoprostorce.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Naraščaj ne zahteva enoprostorca ali karavana...
Pri teh relacijah dizel. Po možnosti tak, da je še pod garancijo, obvezno prvi lastnik, z vso dokumentacijo (tudi računom o nakupu) in pa pregledom ali je bil sesut. Pa glej na pravi strani Trojan (torej se boš moral malo vozit, če si iz Celja
grin1.gif
).
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ceed SW ali i30 CW. Ali pa če počakaš še nekaj mesecev na Cruza SW.
 
Nazadnje urejeno:

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Glej, jaz sem v peklu doma, pa sem ravno delal snežaka in ledeno skulpturo malcoma na poniju. Kolk si spil?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
jaz verjamem, da so včasih zlagali vozičke v fičeka, ali 101 (ki je v bistvu bila res praktična) ampak danes imaš na voljo nešteto bolj karoserijsko uporabnih vozil..kot leta 1985. Če je nekdo v fazi menjavanja je edina pametna in logična rešitev karavan ali enoprostorec. Sam bi verjetno izbiral karavana, druga opcija je potem kakšen enoprostorec ala S max
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
jaz verjamem, da so včasih zlagali vozičke v fičeka, ali 101 (ki je v bistvu bila res praktična) ampak danes imaš na voljo nešteto bolj karoserijsko uporabnih vozil..kot leta 1985. Če je nekdo v fazi menjavanja je edina pametna in logična rešitev karavan ali enoprostorec. Sam bi verjetno izbiral karavana, druga opcija je potem kakšen enoprostorec ala S max
Zgolj vprašanje: govorimo o ENEM FROCU. Kaj ne spraviš noter v recimo Laguno, 5 vratnega Mondea ali Octavio ali Superba, da rabiš karavana ali enoprostorca?
Ker hladilnik se da tudi v Laguni brez problema prepeljat, ne rabiš karavana.

Pa btw.: pri nas večina karavanov in enoprostorcev žal NIMA mreže med prtljažnikom in potniškim prostorom (itak se doplača blink, blink alu feltne, 150 EUR dat za to mrežo je pa norišnica, saj je sosedje ne vidijo že od daleč). Torej mlade družine lepo naserjejo v prtljažnik vozičke, itd... Ugani, kaj se zgodi s temi stvarmi v primeru karambola...
grims-1.gif
Ampak važno, da ima froc ta najbolj varen otroški sedež, da bi malo kmečke pameti uporabili, pa ne gre. Btw. sem za najbolj varen otroški sedež, ampak je fajn, da je vse varno, ne pa da s takšnimi mimosuni tisto varnost praktično izničiš...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Koliko si navajen bil molzst 1,8T? Ker ce si ga ozemal in bos sel sedaj na "100" dizelskih konjev bos lahko razocaran. Ce si bil zadovoljen s skodo, bi jaz ostal na njej. Poznas servise, ves kje se kupujejo deli.... In da, ne kupujej limuzine s 500l prtljaznikom in odprtino velikosti da ze laptop obracas da ga spravi v prtljaznik. Me zanima kaksne hladilnike nekateri vozijo v limuzinah. Mogoce mislijo tiste racunalniske. Kupi vsaj kombi limuzino je precej bolj prakticna ker v karavana nad rolo res redkokdaj kaj spravljas. Najbolj prakticna zadeva pri teh zadevah je prtljaznik brez roba in bolj ali manj ravno dno tudi ko podres sedeze
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:Me zanima kaksne hladilnike nekateri vozijo v limuzinah. Mogoce mislijo tiste racunalniske.
Če je to letelo na mojo pripombo, potem si verjetno videl, da sem pisal za 5V zadeve in ne limuzine....
wink-1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Tisti, ki pravite, zakaj menjati avto zaradi enega otroka:

Čisto enostavno: Za žensko je rojstvo otroka priložnost za prenovo stanovanja, za moškega pa priložnost za menajvo avta.
wink-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:

Čisto enostavno: Za žensko je rojstvo otroka priložnost za prenovo stanovanja, za moškega pa priložnost za menajvo avta.
wink-1.gif

Ja, sanje vsakega moškega...prodat BMW-ja Z4 in kupit Picassoja...
evil.gif