Umivanje z mrzlo vodo

mr_

Guru
20. sep 2007
8.933
2.414
113
Neka ljudska fama je da, si zjutraj obraz umijes z mrzlo vodo. Da naj bi bilo to zdravo. Ker...?
Ena manekenka je rekla, da je to skrivnost njene lepe koze. Zadnjic je rekel Alen Kobilica, da on se tudi tusira z mrzlo vodo. Pa verjetno je nesteto primerov, ko bodo vsi rekli, da je to d best in zdravo in da je tako treba.
Torej kaksna je razlika, kar se zdravja tice, toplo-hladno.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ena preprosta iz kmečke logike, ampak v skoraj vseh primerih velja:

Bolj mučno je bolj zdravo
smile-1.gif


In glede nato da je knajpanje (in savnanje) zelo zdravo, pol mi je logično da bi mrzel tuš tudi znal "pomagat", ampak
dvomim da tako da bi bilo vidno in si bi živlenje podaljšal za par mesecev.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Mene od mrzlega tuša samo v križu uščipne, tako da ne vem če je prav posebej zdravo.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Po moje je za prekrvavitev boljša mrzla voda. Sicer pa ziher prišparaš na vodi, ker se hitreje stuširaš
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Po moje je za prekrvavitev boljša mrzla voda. Sicer pa ziher prišparaš na vodi, ker se hitreje stuširaš
grin1.gif
Saj ne, da se na mrazu žile skrčijo
tongue-1.gif
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Obraz si zjutraj umiješ z mrzlo vodo zato, da se v trenutku zbudiš. Da ne postopaš kot zombi naokoli, ker se lahko kje spotakneš, padeš in si kaj razbiješ. V tem oziru je res bolj zdravo.
grin1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Po moje je za prekrvavitev boljša mrzla voda. Sicer pa ziher prišparaš na vodi, ker se hitreje stuširaš
grin1.gif
Saj ne, da se na mrazu žile skrčijo
tongue-1.gif

Čuješ, Dr. Doogie Houser, žile se skrčijo zato, ker hipotalamus omeji dotok sveže (tople) krvi v manj življensko pomembne dele
telesa, zato nas pogosto zebe v noge, nato so navrsti ušesa in nos, kasneje roke. Pri srcu recimo te nebo nikoli zeblo, ko bi te naj
začelo, te pa že nekaj minut prej nebo več med živimi.
Al si slišal, da bi kateremu alpinistu odrezali roko? Odrežejo mu nogo, ker ko je telo že čisto pri kraju, hipotalamus "zapre" popolnoma
dotok sveže tople krvi, hrane in kisika. Če tega nebi storil, te sicer nebi zeblo v noge, bi pa umrl dosti prej.

In če je knajpanje doro za imunski sistem, pol žilam nemora ravno škodit.

Rusi dojenčke (modele ki še ne hodijo), slečejo, in jih v loku zalučajo v ledeno vodo na kateri led še plava.
Ledena voda je v primerjavi z vročo (boknedaj vrelo vodo) kot kamilica. Že samo dejstvo, da če se utopiš v vodi ki ima
-20 imaš znatno večje možnosti za preživetje kot pa če se v vroči, so primerki ko so ljudje bili več deset minut pod vodo
pa so jih uspeli rešiti, smisel klinične smrti.

Preberi kako knjigo Devon Dyke-a, ti bo prec jasno.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.933
2.414
113
Se pravi nekako tako, kot babica, pa ne moja, ki je rekla, da skrivnost dolgega zivljenja je v kozarcku snopcka zjutraj.
smile-1.gif
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To bolj prakticirajo ljudje ki imajo podočnjake
smile-1.gif

To je kr dobra rešitev za tiste dneve k se zbudiš tak kot bi te povozil vlak.
grin1.gif

Jst sem vedno umivam in tuširam z mlačno oz. mrzlikasto vodo, ker mi je topla voda preagresivna za kožo. Mrzel tuš te kar dobro zbudi in osveži.
cheer.gif
 

B81

22. jul 2007
34.479
8.954
113
Hmm...jaz pa s tako vročo, da komaj glavo pod curek držim...
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.680
6.240
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Po moje je za prekrvavitev boljša mrzla voda. Sicer pa ziher prišparaš na vodi, ker se hitreje stuširaš
grin1.gif
Saj ne, da se na mrazu žile skrčijo
tongue-1.gif

Čuješ, Dr. Doogie Houser, žile se skrčijo zato, ker hipotalamus omeji dotok sveže (tople) krvi v manj življensko pomembne dele
telesa, zato nas pogosto zebe v noge, nato so navrsti ušesa in nos, kasneje roke. Pri srcu recimo te nebo nikoli zeblo, ko bi te naj
začelo, te pa že nekaj minut prej nebo več med živimi.
Al si slišal, da bi kateremu alpinistu odrezali roko? Odrežejo mu nogo, ker ko je telo že čisto pri kraju, hipotalamus "zapre" popolnoma
dotok sveže tople krvi, hrane in kisika. Če tega nebi storil, te sicer nebi zeblo v noge, bi pa umrl dosti prej.

In če je knajpanje doro za imunski sistem, pol žilam nemora ravno škodit.

Rusi dojenčke (modele ki še ne hodijo), slečejo, in jih v loku zalučajo v ledeno vodo na kateri led še plava.
Ledena voda je v primerjavi z vročo (boknedaj vrelo vodo) kot kamilica. Že samo dejstvo, da če se utopiš v vodi ki ima
-20 imaš znatno večje možnosti za preživetje kot pa če se v vroči, so primerki ko so ljudje bili več deset minut pod vodo
pa so jih uspeli rešiti, smisel klinične smrti.

Preberi kako knjigo Devon Dyke-a, ti bo prec jasno.

Ne prevec na pamet. Ljudje ki so jih resili iz ledeno mrzle vode po recimo 10 minutah (in so jih uspeli oziveti in nimajo trajnih posledic) so preziveli le in samo zato, ker se z nizanjem telesne temperature upocasni metabolizem celic (tudi mozganskih) in le-te za svoje delovanje potrebujejo manj kisika kot sicer. Posledicno prezivijo dlje in zato je tako osebo moc oziveti. Tu krcenje zil in hipotalamus nimata nobene veze.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Točno tako. Poleg tega je mrzla voda dobra samo za nekatere, običajno tiste, ki so tega postopka vajeni. Za nevajene je pa temperaturni šok lahko tako velik, da je končna posledica lahko celo infarkt in smrt.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Obstaja tudi taka stvar kot je podhlajena voda. V tekočem stanju so jo spravili celo do -40 st. C. Je pa res, da ob stresenju ta voda takoj zmrzne. Tistih 0 st. C kot temperatura ledišča je seveda odvisnih tudi od zračnega tlaka.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Predvsem pa voda ne more biti hladnejša od 0 st. C. Izjema je slana (morska) voda.
Še nisi videl megle pri negativnih temperaturah
confused-1.gif
Voda v kaplicah, ki ti ob stiku z bundo naredi prav lepe kristalčke.

Mi je tudi že ratalo v zmrzovalniku podhladiti 0,5l plastenko vode
tongue-1.gif


Je pa dosti bolj zajebana zadeva voda z več kot 100 stopinjami pri normalnem tlaku
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To bolj prakticirajo ljudje ki imajo podočnjake
smile-1.gif

To je kr dobra rešitev za tiste dneve k se zbudiš tak kot bi te povozil vlak.
grin1.gif

Jst sem vedno umivam in tuširam z mlačno oz. mrzlikasto vodo, ker mi je topla voda preagresivna za kožo. Mrzel tuš te kar dobro zbudi in osveži.
cheer.gif

Jst se savnam pod tušem
cheer.gif