Kasko zavarovanje za motor.

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Imamo tukaj kakšnega zavarovalnega agenta? Zanima koliko okvirno bi bilo kasko zavarovanje za motor v vrednosti cca. 7500 eur.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
pošlji mi na PM vse podatke o motorju ter PR, pa ti naredim par izračunov. lahko tudi na PM, po želji
smile-1.gif


lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne rabiš podatkov o motorju, pri PR14 je premija 12-18% (odvisno od zavarovalnice) nove nabavne vrednosti motorja pri polnem kasko z 1% franšizo. Najcenejši je AS in Triglav.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
no, če že delam izračune je fino imeti čimveč podatkov, da izračun oz. ponudba vsaj nekako izgleda a ne, pa tako ali tako ne gre za PR14 plus to, da imajo različne zavarovalnice različne ugodnosti.....pa zadnje čase je Tilia večinoma med najcenešimi...bom primerjal to, mariborsko, triglav pa za foro še generali, čeprav le-ta v tem primeru sigurno pušne na celi črti, pa da vidim kaj mi ven vržejo programi.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Hvala, ampak tukaj se gre samo za osnovno zavarovanje, jaz bi pa imel kasko oz. če je možna kakšna kombinacija osnovno + delni kasko le za krajo...
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Jaz sem tudi iskal samo za krajo, pa ne gre. Mora bit polni kasko, da imas krajo vkljuceno, ta je pa bolana cifra. Mislim, da je blo 860eur za motor, ki je nov ~9000eur.
stupid-1.gif
Na ZM, pa kolega tam dela, tko da je to z marsikaterim popustom vkljucenim.

Ce bos pa nasel kaksno varjanto, prosim napisi v ta thread, ker me tudi zanima.

lp,
Sasa
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Najcenejša varianta, če te samo kraja zanima, je vzeti kasko z čimvišjo odbitno franšizo + kraja, ampak še vedno ne prideš s premijo pod 500€.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Mater pa kje mi zivimo? V kameni dobi! Faking bicikla ne mores zavarovat pred krajo, motorja prav tako ne oz. te olupijo do konca! Zavarujes foto opremo ker gres na drug konec sveta in jim lahko pustis vrednost avionske karte! Kaj poznamo samo avto pa bajto? A to zavarovalno zdruzenje ureja al kako? A je mozno zavarovat kje drugje, cez mejo recimo?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Mater pa kje mi zivimo? V kameni dobi! Faking bicikla ne mores zavarovat pred krajo, motorja prav tako ne oz. te olupijo do konca! Zavarujes foto opremo ker gres na drug konec sveta in jim lahko pustis vrednost avionske karte! Kaj poznamo samo avto pa bajto? A to zavarovalno zdruzenje ureja al kako? A je mozno zavarovat kje drugje, cez mejo recimo?
Glej, vse našteto lahko zavaruješ, samo vprašanje če se ti splača. Moraš razumeti, da kar se tebi splača zavarovati, se zavarovalnici ne splača vzeti v kritje. Zavarovalnice pač niso dobrodelne ustanove.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Nekje je pa treba imet mejo! Ne mores enacit kraje motorja za 5k inavta za 20k! Mogoce res lazje odpeljes motor kot avto, sam vseen! Bi prav rad videl koliko motorjev pokradejo pri nas! In koliko foto opreme in se cesa, kjer se ti prakticno ne splaca vzet zavarovanja!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Nekje je pa treba imet mejo! Ne mores enacit kraje motorja za 5k inavta za 20k! Mogoce res lazje odpeljes motor kot avto, sam vseen! Bi prav rad videl koliko motorjev pokradejo pri nas! In koliko foto opreme in se cesa, kjer se ti prakticno ne splaca vzet zavarovanja!
Saj ravno v tem je problem. Motorjev ne kradejo, zato v osnovi sploh ni povpraševanja po tej vrsti zavarovanja. Le tu in tam vprašajo po kraji Cizy, mX in še kak dvakrat pečeni iz Ruš ali Fužin. Zavarovalnica postavlja premijo na podlagi škodnih rezultatov iz preteklosti in na podlagi statistik, ki verjetno pravijo da obstaja 80x večja verjetnost, da ukradejo motor ki je zavarovan proti kraji, kot biker-ju, ki ga nima zavarovanega. Kot da bi tatovi vedeli, kateri motor morajo ukrasti.

Še enkrat, cene so postavljene na podlagi škodnega rezultata v preteklosti.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Najcenejša varianta, če te samo kraja zanima, je vzeti kasko z čimvišjo odbitno franšizo + kraja, ampak še vedno ne prideš s premijo pod 500€.

Sej tam do 500-600 eur. bi bil pripravljen plačati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Najcenejša varianta, če te samo kraja zanima, je vzeti kasko z čimvišjo odbitno franšizo + kraja, ampak še vedno ne prideš s premijo pod 500€.

Sej tam do 500-600 eur. bi bil pripravljen plačati.
To je to, kasko z 8% franšizo + kraja, pa pri AS ali Triglavu prideš najceneje skozi, ker ti iz splošnega kaska lahko izključijo še elementarne nesreče.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
no, jaz se trenutno gibljem okoli 636€ za AO ter AK z 8% odb.fr. pri Zavarovalnici Maribor, novonabavna vrednost = 6370€....bom šel pa še malo bl "not v detajle", da vidim, ali lahko v zvezis tem storim še kaj
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.713
4.198
113
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Se je kaj spremenilo na tem podrocju v casu od prvega posta? Aprila bom rabil zavarovat motor vrednosti cca. 7000eur...

Ne kaj dosti, edino davek se je dvignil
rolleyes-1.gif