Motorna zaga?

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
OK vem dobra je 500eur husqvarna, stihl, potem jonsared, potem pa nizje klase.

Po eni strani me matra baubau kjer dobis motorko za 100eur pa 5 let garancije jest jo pa rabim za kaksno vejo odrezat, kaksna manjsa drva narezat itd in je vrjetno zadosti taka zaga,klub temu da govorijo da se krivijo listi itd. Pac vrjetno ce jo lepo na izzy uporabljas da je nebo krivilo ali pac? In taka motorka z 5 let garancije je pomojem bolj smiselna kot ornk motorke ki so rabljene kupovati za 300eur in to letnik 80 ali nizje, precenjeno totalno.

Zanima me ali bi kdo vedel preverjeno katero motorko se splaca kupit za 100eur v teh baubauih, ali se rajse ce bi bilo smiselno it kupit kaksno dobro motorko v avstrijo ki je najblizje . mogoce da bi dal tudi 200eur ce bi bila res tolk boljsa. Ma kdo kaksne ideje?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Skratrka sam sebe boš prepričal, in šel kupit poceni stvar.

Je sodelavec šparal, kupil šrot. Ko je rezal mu je svečko ven zagnalo,, logiš čakat ni mogel, servis pa ne takoj popravil...tako je kupil drugo enako, da je lahko delal. Zdaj ima doma dve - obe šrot, skupaj pa se je že približal ceni konkretne.


Zdajle ima Stihl akcijo...45 meč, cca 4 konje...520 EUR...sodelavec ravno izbira kaj bi, pa vseeno bo verjetno na koncu pristal na Husquarni...pač možakar se ne da naplahtat
cheer.gif
(tudi pri štilarci se ne bi, pa vseeno).
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
No, tast je pa rekel da šrota ne bo kupoval in je vzel huso, seveda najcenejši model, ki je pa vseeno bil preko 300€. Po velikosti primerljiva s temi malimi iz bau trgovin, po kvaliteti pa tudi, le da je 3x dražja. Cela je plastik fantastik, meč se kar naprej odvija, vmes so bili že izredni servisi itd - skratka bolje bi naredil če bi 3 poceni vzel. Firma je firma, a ne pri vstopnem modelu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne moremo vsi kupovat profi orodja. Mi ne pade na pamet, da kupim motorko za 500€ če jo rabim na leto 5-10 ur.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Ne moremo vsi kupovat profi orodja. Mi ne pade na pamet, da kupim motorko za 500€ če jo rabim na leto 5-10 ur.

Genau moj point.

500eur ne dam, za 250eur dobis pa rablene profi motorke iz leta 70, zdej mi pa rec da bo taka motorka se nevem kolk cajta delal in da se za hobby ne pslaca nova z 5 let garancije za 100eur
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mam tudi Huso skor novo cenejši model...za frgat ja za kaj razžagat pa ni variante, sva se s fotrom krepko nategnila.

Za razžagovanje je morala laufat ma skor 30 let stara Štilerca 041AV in zdaj ko je dokončno ni več smisla servisirat bom vzel malce novejši model, za teh par ur na leto pa ne morem kupit nove 4KM+ Štilerce za 800€+ ker ni računice.

Tole bi kupil pa sem pozabil na avkcijo: http://www.ebay.de/itm/1108096...9#ht_500wt_1413
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Mi mamo doma nekaj tašnga :
http://www.modernakup.si/Motor...-kartico-_16121
Po pravici ti povem, da če jo boš res malo rabil pol je dovolj. Pr nas jo je fotr bl kot ne kupu, da jo je sprobal. Drugače mamo štihlarco in husqvarno in enga starga tomosa.
Minusi pri tej žagi:
- da je težka, če boš z njo delal več ur skupaj se kar pozna.
- vžig je precej čuden včasih trokira in se kar nekaj cajta zajebavaš da jo vžgeš.
- definitivno z njo ne boš rezal debelejšega lesa, ker je motor prežvoh.
- ne vem kako je z servisom in rezervnimi deli.

V glavnem, če jo res ne rabiš veliko potem se ti jo splača. Ker če boš ti kupil motorka za 500€ in jo potem rabil 5-10 ur na leto jo boš zjebal.

Drugače pa mogoče poglej za kakšne kitajske kopije recimo tole:
http://www.bolha.com/motorne-z...kw-oglas3671775
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
A imate tako iz Spara?
Vam v redu podmazuje verigo?

Oče jo je tudi kupil, pa je šele tretja bila v redu. Prve dve pa nista podmazovale verige. (premajhna luknja za olje, ki ni uspelo pritečt do meča)
Smo pa jih v trgovini kar precej imeli na servisu, verjetno vse iz prve serije. Potem na servisu so luknjo za olje povečali in sedaj dela super.

Drugače imamo doma Husqvarno, starejšo. Dela kot urca, uporabljamo za podiranje dreves in žaganje na kose ... oče pa je kupil še to Iskrino za kakšne veje oklestit, čistit, pa doma kakšne stare deske za porezat. Sicer je bolj švoh, debelejša drva moreš rezat "na lahko" pustit da sama reže ... drugače pa dela super, me je prav presenetila mašinca. Vžge normalno, lepo drži štandgas, miren tek motorja ... skratka zaenkrat v enem letu dela super. Sta pa tudi prejšnji dve delali enako, z izjemo podmazovanja olja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.866
5.466
113
To iz "špara" maš tud u baumaxsu ( al pa bauhausu...vedno mešam ....uno kar je pač v cityparku v kleti)
smile-1.gif


Drugač pa motorke partner so mal bl plastificirane huskquarne (licenca)....mamo eno čist hobby partnerko ma za okol bajte za žagat šrot je še po 10 letih čist OK
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.866
5.466
113
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
A imate tako iz Spara?
Vam v redu podmazuje verigo?

Oče jo je tudi kupil, pa je šele tretja bila v redu. Prve dve pa nista podmazovale verige. (premajhna luknja za olje, ki ni uspelo pritečt do meča)
Smo pa jih v trgovini kar precej imeli na servisu, verjetno vse iz prve serije. Potem na servisu so luknjo za olje povečali in sedaj dela super.

.

Si prepričan da ni to posledica BIO olja za verige
sprasujem se.gif
BIO olje se rado zasuši in zabaše kanalčke za mazanje verige.......za hobby majstre ( v smislu take ki režejo 2x 3x na leto) je boljše mineralno olje ker se ne zasuši
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.749
114
63
Jest mam med drugim tud staro Štilarco 041AV. To je mašina, vse Bau, Obi in podobne se skrijejo. Če kupuješ novo žago in jo misliš met in uporabljat vrsto let, kupi firmo in profi model. Ne bo ti žal.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Ne ne , ni bilo krivo olje. Sem poskusil 3 verzije ... sploh ni ven priteklo , pa je bila žaga nova, še čista.

(so s servisa sporočili da so premajhne luknjice, na servisu so pol to uredili, sedaj podmazuje kot mora)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Ker smo ravno pri motorkah in jo bomo ravno doma menjali. Kje bi dobil najbolj ugodno Husqvarne?
Iščem pa nekaj takega:
http://www.husqvarna.com/si/forest/products/powerful-robust-saws/545/

Vidim, da ima podobne karakteristike kot moja Rancher.

Vžge iz prve skoraj nikdar, pa naj bo mrzla ali pa vroča. Najslabše je takrat, ko laufa samo par minut.

V 5-ih letih je nisem popravljal še nič, jo pa večkrat spiham s kompresorjem, tudi zračni filter.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
En nasvet avtorju. za veje žagat okoli hiše in drva na stolici ali avto prikolici kupi kar bau žago s petletno garancijo. Mogoče celo električno, je še cenejša, lažja pa še manj stvari lahko crkne.
V zadnjem deseteltju kupil dve 359, 136, 019, dve kitjaki pa so vse nekaj po servisih pa jih ne mečem "ob tla"
Tudi kitajska bo na servisu samo tam boš dobil novo. tukaj pa sem po "100" urah dela z 019 dal za pol nove žage za oljno pumpo, pa mi sedaj spet ne laufa tako kot mora- kot bi ji bencina zmanjakalo ko nekaj časa laufa pod gasom.
Pri kitajki se zna zgodit da bo ketna precej mehka in se je ne bo dalo nabrustit. Je sosd stalno kitajko k meni nosil brusit, prinesel drugo ketno (ki jo je dobil ob nakupu) pa nobena ni žagala. Ko je kupil novo ketno za dobrih 15 evrov in stari uporabljal za kakšne žeblje žagat, je z novo lahko "celo jesen" žagal kot se zagre.
Pri kitajkih pazi, ker imam eno ki ima "elastičen" štrik. Štrik sicer ni elastičen ampak tisto navitje vrvice je nekako na neki vzmeti in ko potegneš se bat ne premakne nikamor, v drugi polovici potega pa odloži vso energijo v elastiki v bat.
DOkler se ne navadiš je smotan za vžigat

bau jo imaš električno za 69, vencinsko za 150. Občasno kaj pametnega dobiš tudi v hoferju, lidlu, smao imaš tri leta garancije.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Za moje pojme dober izbor. Enkrat malo več denarja pa imaš 30 let mir, plus ko primeš reč v roke lahko DELAŠ...ne pa se zajebavaš s ceneno tehniko.

(mi imamo Husquarno...po moje bo imela kmalu 30 let, ko rabiš, primeš v roke, potegneš in gremo...potem vržeš v kot do naslednje rabe...). Tast kupil električno...seveda ker je bila poceni, potem pa mene fehtal za motorko..seveda, ko sem bil že tam z njo, sem lahko še žagal...itak, ko je bilo treba podret kak drevešček (povdarek na manjševalnici) z električno bolje, da sploh zraven nisi prišel.

Ampak....na koncu vsakemu svoje
zmaga.gif
in tako je tudi prav.