Passat 1.9 Tdi - težko vžge

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Ojla,

kolega ima passata z identično mašino, kot je moja (1.9, 130 KM), avto je letnik 2001.

(pišem pa tule zato, ker se to mogoče kdaj zgodi tudi meni, pa je fino, da vem)

ko avto stoji čez noč, mu zjutraj težko vžge. Če se ne motim (nisem bil zraven, po pripovedovanju), mu sicer vžge, pa takoj crkne. To ponovi večkrat, v petem, šestem poskusu pa nato laufa b.p. Ko pa kasneje ponovno poskusi, mu vedno vžge s prve. Tudi v popoldanskem času (če je to kaj povezano s temperaturami napram jutranjim???). Pa ob jutranjem vžigu se pol še mal matra (ne vem, kaj je mislil s tem?), po nekaj sekundah pa se "stabilizira" in dela popolnoma b.p. (kot sem napisal že zgoraj).


Zdaj pa vprašanje, ki zanima tudi mene: je mogoče, da so to ogrevalne svečke? Akumulator dvomim, da je ... še kaj drugega?

Verjetno diagnostika pomaga, ....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz sem imel lansko zimo podoben primer na svojem passatu 1.9 tdi. Problem je bil v defektnem naftnem filtru, namreč spodnji vijak je bil rahlo odvit in če je avtomobil stal dlje časa, je nivo nafte padel in posledično seveda ni vžigal.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Si ne morem pomagat, sorry
evil.gif
:
a je čez noč avto parkiran zraven kakšnega Renulta ali česa podobno gnilega (po možnosti Francoza)? Lahko da se mal naleze nekvalitete...
evil.gif
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
LOL

ampak ne ... bo nekaj drugega ...

Crash in ostali: sporočim, kaj je bilo...
 

redTDI

Pripravnik
25. apr 2008
126
0
16
dogaja se, da na PD motorjih s časoma preparijo gumice (O-ringi) na šobah in posledično pade tlak nafte v glavi. Kar pomeni da je naslednji dan potrebno dlje časa zaganjat motor, da tandem črpalka na glavi vzpostavi primeren tlak in prične nafta pritekat do tlačilnega dela šobe.
predvidevam da je to problem, ker si omenil da kasnejša zaganjanja niso problematična (tako mrzla kot topla) ampak samo takrat, ko vozilo stoji nekaj časa.
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
No, kljub vsemu so ble svečke ... 3 so ble zanič, ena pa na dobri poti k zanič.
Zamenjali so vse 4 in sedaj dela (vžiga), kot mora ...

znebu se je pa 100 enot
crazy1.gif
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
Tole je meni tudi čudno ja, bo jutri povedal, kako mu je zjutraj vžgal.
"Če se ne motim (nisem bil zraven, po pripovedovanju), mu sicer vžge, pa takoj crkne",, verjetno mu sploh ni vžigal, če so bile svečke.
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Ja, ja ... no saj tako je, če samo "slišiš" stvari ...

V glavnem, rekel je, da sicer kao da je vžgal, ampak je hkrati crknil. Torej v praksi mašina res ni zalaufala. Obrnil je ključ, avto je mal zakašljal, pa takoj ugasnil (ni trajalo sekundo) !! Šele po nekaj poskusih je potem vžgal. In vedno slabše je blo.

Nekaj je res: in včeraj in danes mu je mašina zalaufala b.p. in to v prvem poskusu.

p.s. zdaj pa me že prosi, naj ga ne morim več z vprašanji, saj ga vsak dan vprašam, kako in kaj ...
evil.gif