Polo 2002 1.4 vroc ne vzge!

ssaamirr

Zelenc'
3. jun 2011
28
0
1
Imam polota 1.4 16V 74kw, avto mi ponavadi ko je mrzel normalno vzge ko je pa vroc se pa vcasih zgodi da 30 sekund "vergla" in nato z tezavo vzge nato se mi obrtljaji dvignejo na cca 1300 za minuto in nato spet padejo na 900 .. me zanima je komu problem znan? mogoce senzor odmične gredi? senzor temperature ? lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Sam bi najprej preveril senzor temperature motorja (hladilne tekočine), ker je ravno v teh letnikih VAGov bil ta senzor problematičen. A so problemi mogoče tudi kadar je vroč dan (prvi vžig) ali samo ko je motor ogret?
 

ssaamirr

Zelenc'
3. jun 2011
28
0
1
badguy777 tudi sam sumim da je senzor.. mogoce ves kje se ga dobiti in koliko stane?

Utisevalec ne problem je samo ko je vroc motor, ampak vcasih tudi ko je vroc normalno vzge potem ga lahko 20 krat ugasnes in prizges in bo v prvo vzgal, ko se mu pa "ne ljubi" se mors pa pet minut matrat da prizge in upas da akomulator zdrzi..
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Preden kaj kupuješ, priklopi avto na tester. Bo 20 eur oz. majn, če poznaš kakega majstra, ampak boš točno vedel kaj je za zamenjat.Še en nasvet.Senzorji so zelo pomembni , zato kupuj le original oz. take ki so bli prvotno vgrajeni.

Na ebay imaš tudi 2x nižje cene in take majnše stvari, kot je senzor se sploh splača nabavit , ker je poštnina mala, seveda pri preverjenih prodajalcih. Primer ko sem menjal lambda sondo. Pri nas 240 eur , ebay 110 eur. Bosch.
 

ssaamirr

Zelenc'
3. jun 2011
28
0
1
Problem je v tem da sem ze bil pri mehaniku in takrat je avto "seveda" prizigal normalno in na testerju ne pokaze nobenih napak.. zamenjal sem par mehanikov in noben ni mogel reci tocen razlog.. baje bi lahko videl napako samo takrat ko bi avto bil priklopljen na tester in nebi hotel vzgati.. ampak to se mi zgodi samo takrat ko nisem pri mehaniku (nimam srece) ..