Polnost NiCd baterij

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V predalu so 2 leti ležale dve AA NiCd baterija.
Napetost je 1,19 V.

A to še je za uporabo ali naj kar dam polnit?
Za LCD uro je. Sicer dela, le display je malo bolj šibak (od spredaj je moten, pot kotom pa zgleda čist OK).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Dej na kak profi polnilc pa dej na osveževanje....na LCDju ti bo pa etak nakonc povedal al je al ni
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Če imajo tako napetost ne bo problema, ko so pod 0,4 V pa samo v smeti, druga pesem so pa NiMH baterije, tam jih ne sesuje če stojijo in se načeloma regenerirajo po 5 - 7 ciklih !
 

vanmarkus

Fizikalc
15. mar 2010
1.280
1
36
tam spodaj
nabaviš to in boš takoj vedu kje si
smile-1.gif


http://www.amazon.de/gp/produc...;pf_rd_i=301128
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
LoL kopija IPC-1 pa IPC-1L -----> BC700 pa BC900
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Nč nočem dokazat.....sam da ne rab prek ebaya kupvat k ga ma u BTCju u conradu za isto ceno
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Nč nočem dokazat.....sam da ne rab prek ebaya kupvat k ga ma u BTCju u conradu za isto ceno
smile-1.gif
nimajo ga v btc-ju, ampak ga je potrebno naročit. osebni prevzem pa je v grosuplju al pa po pošti.
če imaš res velko srečo se morda najde kak kos v btc-ju.

Jst sem ga včeraj šel v grosuplje iskat še 2€ cenej, k so mel neko akcijo:)
Je pa od Voltcraft-a, če bo še kdo kaj po spletu iskal.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
V predalu so 2 leti ležale dve AA NiCd baterija.
Napetost je 1,19 V.

A to še je za uporabo ali naj kar dam polnit?
Za LCD uro je. Sicer dela, le display je malo bolj šibak (od spredaj je moten, pot kotom pa zgleda čist OK).

To je zelo razumna napetost za NiCd celico, a je podatek zal povsem neuporaben - toliko lahko namrec pokaze tudi ko je baterija za v recikllazo, ker ne zmore vec zaagotoviti omembe vrednega toka (in LCD ura ni najboljsi porabnik za preizkusanje, ker porabi zelo malo, zato se napetost ne sesede dovolj hitro da bi opazil, da so celice zanic; boljsa bi bila kaksna lucka).

Kar se tice vidnosti displaya: je ta ura res narejena za delovanje z 1.2V virom napajanja ali je narejena za 1.5V celice ? Razlika je ogromna in ena od posledic prenizke napajalne napetosti je ravno slabo viden LCD. To, da se pod kotom vidi boljse, je posledica nacina delovanja, vedno se bo pod tistim kotom videlo precej temneje.

Ce v slednje nisi preprican, vzemi klasicne baterije (npr. alkalne) in poskusi z njimi. Tako ali tako tovrstne ure pokurijo zelo malo in bodo delovale nanje bistveno dlje, kot na akumulatorcke, ki imajo ze tako neprijetno visoko samoispraznitev.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No ja, eno podobno uro (obe imajo tudi termometer) že imam in izprazni baterije kar hitro. Zato sem zdaj dal akku, da jih lahko samo napolnim.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.457
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Nč nočem dokazat.....sam da ne rab prek ebaya kupvat k ga ma u BTCju u conradu za isto ceno
smile-1.gif
nimajo ga v btc-ju, ampak ga je potrebno naročit. osebni prevzem pa je v grosuplju al pa po pošti.
če imaš res velko srečo se morda najde kak kos v btc-ju.

Jst sem ga včeraj šel v grosuplje iskat še 2€ cenej, k so mel neko akcijo:)
Je pa od Voltcraft-a, če bo še kdo kaj po spletu iskal.

No potem sem imel jaz srečo.....so jih mel poln regal ko sem kupoval cca pol leta nazaj
smile-1.gif