Becker Z098 + iGO Primo

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Zanima me ali je mogoče na mojem Beckerju Z098 z naprave odstraniti vse becker fajle in naložiti samo igo primo, se pravi sformatirati napravo in naložiti igo primo, zadeva mi sicer deluje, je pa potrebno kar nekaj klikov, da pridem v igo primo navigacijo, prvo se mi mora naložiti becker in od tam šele zapustiti program in zagnati igo primo, saj imam možnost iti takoj v igo primo samo potem imam slabo osvetljen display.
V kolikor kdo pozna rešitev hvala za vsak nasvet
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Jaz sem imel na enakem modelu nalozen Primo. Namesto original programa se mi je avtomatsko zagnal Primo. To pa sem storil tako, da sem vse kar je bilo prej na napravi izbrisal in nalozil gor Primo, ter datoteke in mape poimenoval tako, kot so bile prej za original program (tako da je pot do zagonske datoteke "navigacijski program.exe" enaka kot prej). Seveda pa prej obvezno naredi varnostno kopijo naprave!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Malo površno si napisal, upam da še ni prepozno in da kolega ni vzel vsega dobesedno...
smile-1.gif


torej če boš brisal vse kar je napravi, boš končal s ciglom v roki, saj osnovni datotečni sistem (Windows) mora ostat na napravi...

tole je sicer postopek za model 7916, zato je možno, da imena map in datotek niso enaka tvojemu modelu, ki ga sam osebno ne poznam. Boš pa vsaj dobil boljši občutek, kako se lotiti.

1. Backup celega sistema na PC
2. Iz naprave izbriši mapo MNAV
3. Na napravo kopiraj Primo in mapo Primo preimenuj MNAV
4. iGO.exe pa preimenuj v mnavdce.exe (oz tako kot se imenuje zagonski .exe na tvojem becker sistemu)
5. Restart

aja, pa da še dodam - nekateri starejši beckerji imajo problem, da ko hočeš zagnat nov navigacijski program ti javi napako, recimo: "iGo Primo is not a valid windows CE application" To se pojavlja zato, ker v windows mapi naprave manjkajo nekatere .dll in ocx datoteke . Rešitev za to je UPX programček s katerim se skompresira zagonsko file za navigacijo, recimo iGO8.exe ali Primo.exe itd...za normalni zagon navigacije se potem uporabi ta skompresiran exe file in navigacija deluje brez problema.
 
Nazadnje urejeno:

sekundarc

Pripravnik
13. nov 2010
62
0
6
Celje
Jaz sem pa v roke dobil BECKER_Z100 in bi ne bi rad kaj posegal v napravi da ne bi bilo kaj narobe in bi na sd kartico naložil iGO8.
Če komorkoli pomaga lahko povem da ima naprava na flashu mape: CLM, GAMES, iGO8 in NNGStart.

Sem že poskušal s standardnimi prijemi da sem določal poti v sheelu in poimenoval vse ključne datoteke tako kot so v originalu, pa nič ne šmirgla, samo fura svojo pot dalje.

Ker sem s tem že sam izčrpal vse svoje znanje sem želel le posodobiti zemljevide in tudi tu se je zalomilo, da nobenega ni prepoznal od najnovejših (tudi licence sem mu priložil). Sedaj so gor zemljevidi NAVTEQ 2010.Q1.

Lepo prosim za kakršnokoli pomoč, hvala
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Travniških zemljevidov ti original program ne bo sprejel.
Kopiraj vso vsebino navigacije na računalnik, da boš imel kopijo če se ti kaj zalomi. Nato lahko izbrišeš mapo iGO8 ter namesto nje daš gor tisto, ki si jo dal na kartico. Toliko na kratko, če ti še vedno ni jasno pa povej.
 

monklem

Zelenc'
16. jan 2012
2
0
1
Jaz sem pa zaj na Beckerju Z098 naštimal IGO Primo pa mam problem da mi pri zagonu javi "iGo Primo is not a valid windows CE application". Mi lahko kako pomagaš pri tem, ker ne znam spelat tega naprej.
 

drejzzzy

Pripravnik
4. jun 2008
42
0
6
Oj,

Imam Z100 pa bi rad karte nadgradil. Kakšen je točen postopek ,da ne zaj... backup sem že uspel...

lp
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
imam od kolega BE Z103 kakšen je postopek itd....hehe.....Janch?

meni tole pojamra

"Razpoložljivega zemljevida ni mogoče uporabiti z vašo licenco".
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
normalno da ti pojamra, če želiš kopirat nove karte na original softwer. Najprej zamenjaj original iGO8 z "neoriginalnim", šele nato boš lahko nalagal nove karte..
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
sem to uredil samo zdaj je problem, ker ima 2gb notranjenega pomnilnika....z micro sd pa noče brati..."INSERT SD CARD" jamra...

kako poštimati, da zalaufa z spominske? :D

se svetuje primo 1.2 ali 2.0?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
potem pa daj iGO8 na napravo, mapo CONTENT pa skopiraj na SD in v sys dodaj:

[folders]
content="\SDMMC\Content"

tako ti bo program tekel iz notranjega pomnilnika, vsebino pa bo iskal na SD.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
vidim, da nalagaš prima. Očitno ti ne bere mape content ali pa nimaš v mapi content global_cfg mape. Ker sumim, da gre za prvo možnost, probaj spremenit v sys:

[folders]
content="\Storage Card\Content"
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
a še to je razlika če dajem gor primo 1.2 ali 2.0 itd?

DELA, HVALA!!!!!!

imamo kje te ukaze zapisane?!!!!!
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ni fora v verziji Prima oz samega iGO programa. Fora je samo v tem, kako naprava "vidi" SD kartico...Večina jo vidi kot SDMMC, nekatere (med drugim tudi Becker, kot si opazil) Storage Card, in še je nekaj opcij, vendar tiste so redke.
 

king67

Pripravnik
17. jun 2008
84
0
6
azijski del Slovenije
Torej, kolega je nakaj čaral po svojem Beckerju z098 in izbrisal vse datoteke z naprave. Zdaj ima 'cigel', kot je že Janch više v tej temi zapisal. Morda kdo ve, kje bi lahko dobil originalne datoteke (in seveda strukturo le-teh) za z098? Ali bi bil kakšen lastnik omenjene naprave pripravljen skopirati svoje datoteke in mi jih posredovati preko, recimo, Dropboxa, ali podobnega? Vnaprej hvala in lp,
king67
 
Nazadnje urejeno:

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Imam komplet sliko te zadeve, ker sem ga včasih tudi jaz imel, pa tudi prijatelj ga ima še, tako da imam komplet zadevo na računalniku, lahko ti vse pošljem, samo glede Dropboxa mi povej kako to lahko pošljem, ker tega še nisem počel.