Menjava zavorne tekočine

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Ali se sme v posodico z zavorno tekočino SAMO DOLITI zavorno tekočino (brez une jebatine en drži,spusti,itd...) torej a je možno da se jo samo dolije,tako kot hladilno tekočino? a bi bilo kaj narobe -mislim da poškodovati nima kaj?
17758-icon_confused.gif


Kupljeno imam tekočino DOT4.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Lahko doliješ brez odzračevanja sistema. Razen če je tekočine že zmanjkalo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Tekočine se praviloma ne doliva ker je nivo med MIN in MAX tko preračunan da z njim gledaš obrabo zavornih ploščic
wink-1.gif


Lahko pa doliješ...ne bo nič narobe z čimerkol!
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ce posoda ni prazna, doli enakovredno olje in pika. Mene pa zanima na koliko let/km naj bi to olje menjal. Vem da naj bi se to menjalo, vendar jaz te prakse se nisem dozivel (enako z oljem v menjalniku), pa sem imel tudi 10-20 let stare kiste.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Zavorna na 2 leti....čeprav bi rad vidu uradni servis ki se mu to da
smile-1.gif


Menjalniško učasih na cca 40-50kkm.....zdej maš pa KAO life fill-e....sam jst temu sranju ne verjamem.....ker tud samo olje ma neko življensko dobo ne glede na to al stoji v sodu al se uporablja..

Enako mnenje mam glede "modernih" podaljšanih intervalov
stupid-1.gif
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Hladilne tekočine je nažalost že zmanjkalo noter ;sicer ne morem verjet ampak... ne vem a zdj bi blo nevarno,če bi jo kr tko nalil,al...
crazy1.gif

nism prej preverjal odkar mam kupljen avto 2 meseca nazaj...

VPRAŠANJE 2: mi je pa čudno tud to da sem pred 15 dni nalil hladilno tekočino in je do danes skor vsa izhlapela. Nivo motornega olja se pa tudi bliži MIN.,je mogoče bil vzrok temu premalo motornega olja? mi je pa čudno tud to da sem pred 15 dni nalil hladilno tekočino in je do danes skor vsa izhlapela. Nivo motornega olja se pa tudi bliži MIN.,je mogoče bil vzrok temu premalo motornega olja?
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Ne zezam,resno! Mal se še lovim okoli osnove k to je moj prvi avto... Itak sm se odloču da bom šel na AMZS za tole,samo vseeno bi rad slišal od vas kšn nasvet glede tega... vnaprej hvala
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Zdej kaj bi ti dolival? Zavorno zarad katere si prvotno odpru temo al hladilno?

Pr hladilni mora motor laufat ko nalivaš!!!
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
OBOJE. Joj to mi ni noben reku,da mora LAUFAT MOTOR ko nalivam hladilno not... a je zdj kj narobe če ni laufal?
crazy1.gif


Povej mi še za zavorno tekočino,prosim. A lahko vseen dolijem čeprov jo je zdj zmanjkal not?
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ne ni nč narobe.....sam ko bo laufal jo boš lah več nalil ker bo sistem laufal in požiral...in (če ti kje pušča) boš mel dalj časa mir pred nalivanjem
smile-1.gif


Zdej si napolnu samo hladilnik......treba je še blok motorja + cevi
smile-1.gif
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
A pol ko motor laufa je lahko ODVIT oz.snet POKROVČEK od flaške s hladilno tekočino ,pa vmes samo mal dolivam ko požira?
sprasujem se.gif


P.S.:povej mi še za zavorno tekočino,prosim. A jo lahko vseen zdj dolijem čeprov jo je zdj zmanjkal not?
confused-1.gif


Hvala ti
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ja ko je motor mrzel lahko odvijaš pokrovček na hladilniku -----> na tem pokrovčku se tud doliva (ne v ekspanzijsko!!!!)

Zavorno lahko dolivaš......sam če ti jo je zmanjkal je neki narobe z bremzami tko da jaz se ne bi vozu s takim avtom....tud do prvega mehanika 2km stran ne
smirk-1.gif
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Aha...pol bom zavorno probal nalit novo noter,pa bom poročal... do AMZS bo pa že,pa nj pol oni pogledajo če so te zavorne ploščice še v redu... sam za to zavorno me je skrbel če jo lah nalijem not,k je bla posodica čist prazna...

Glede hladilne tek. pa če te prav razumem avto je lahko prižgan in čep na flaški za hladilno je LAHKO ODPRT jaz pa vmes dolivam?
Kaj je to ekspanzijska? Pojma nimam...
1269646-2011-07-28_203358bb.jpg
 

Priponke

  • 1269646-2011-07-28_203358bb.jpg
    1269646-2011-07-28_203358bb.jpg
    54,3 KB · Ogledi: 3.448

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Ja lahko je odprt med laufanjem pri dolivanju....ne počni pa tega pri ogretem avtu ker je sistem pod tlakom takrat in boš poparjen!

Ekspanzijska je una v katero gre cevka od pokrovčka kjer boš ti dolivu pa do te posode...sm gre odvečna hladilna tekočina ( v primeru če jo boš preveč dolil)....

Z zavorami se jaz ne bi igral......na AMZS pa vsekakor povej da je zmanjkalo tekočine (nekje ti pušča)....če si že član AMZS bi jaz raje naročil avtovleko do njih
wink-1.gif
 

Arres

Zelenc'
8. jan 2010
16
0
1
Ok preden grem da te ne matram več če si sam tok dobr da mi rečeš kle gor na sliki sm ti označu z oranžno -a te dve zadevce najprej snamem a ne,poj pa lahko odvijem čep od posodice v kateri je zavorna tekočina?

Hvala ti za vse !!!
nahrung002.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Lahko jih tudi snameš po želji....čep se da odvit tud če sta gor
smile-1.gif


Renault??
 
Nazadnje urejeno:

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
ti preveč kompliciraš.zakaj bi mogo laufat?saj bo samo dolil v ekspanzijsko.ne bo ga odzračeval
ne vem če ti razumeš ekspanzijsko. vnjo gre višek antifriza ko je na delovni ker se tekočina razteza in ne ko jo dolivaš. kiler se niti ne da dovolj napolnit da bi potisnil tekočino naprej v ekspanzijsko ki je ponavadi višje od kilerja.drugo je če bi cev za ekspanzijsko prišla spodaj na kilerju.magijo dela pokrovček za kiler ki to luknjo štopa dokler se ne nabija dovolj pritiska in se pokrov in luknja odpre.pa da ti višek ne izpari v atmosfero ga zadržuje ekspanzijska.si se kdaj vprašo zakaj maš na pokrovu kilerja podatek o tlaku?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Pol pa prov......kolk gre u kiler tekočine....cca 2litra....kolk jo rab pa sistem
sprasujem se.gif
tm 6-7 litrov...

Ne rabš komplicirat....napouneš kiler do roba zapreš....in greš na hrvaško na morje..na počitnice
hysterical-1.gif