Oleovit

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pediatrinja je za dojenčka priporočila, da naj mu dajemo kapljice Oleovit.
Menda se dobijo samo v Avstriji (tja mi ravno zaradi tega ni za hodit) in pa pri nas v eni spletni trgovini, pa je ne najdem nikjer na spletu.
Ima mogoče kdo kakšno idejo kje nabavit to pri nas?

Pa še eno vprašanje: otrok ima že sedaj precej krčev, menda naj bi bilo po teh kapljicah samo še slabše, vsaj kakor sem bral po forumih. Vaše izkušnje?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ravno obratno. Od Plivita imajo običajno krče, od Oleovita pa ne, zato pa priporočajo odhod v Avstrijo po te kapljice.
Iz prve roke smo najprej dajali D3 kapljice od Plivita. Pred tem ni imel dojenček nobenih krčev, po njih vedno. Potem smo šli po Oleovit in od prvega dneva dajanja teh kapljic problemov ni bilo več. Samo pazi, da daješ Oleovit v manjši koncentraciji (1 kapljica na dan vsaj prvih 6 mesecev, mogoče tudi dlje - vprašaj pediatrinjo).

Za večerne krče sva midva nekaj časa dajala Antiflat (tudi dobiš v Avstriji). Problemi so se zelo hitro uredili, sedaj ne dajemo več, saj ni potrebno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Naj najprej proba z plivitom, ker nekateri pravijo prav nasprotno kot ti - da imajo krče od oleovita.

Brezveze, da nekaj hodi v avstrijo sedaj naj najprej proba naše kapljice.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik VAG pravi:

Pa še eno vprašanje: otrok ima že sedaj precej krčev, menda naj bi bilo po teh kapljicah samo še slabše, vsaj kakor sem bral po forumih. Vaše izkušnje?

V lekarni dobiš tudi kapljice proti krčem, samo vprašanje koliko kaj pomagajo najbolje da kupiš različne in probaš katere bodo najbolje delovale.

Je pa najboljše zdravilo, če je možno, "orenk" kupček podreti
smile-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Naj najprej proba z plivitom, ker nekateri pravijo prav nasprotno kot ti - da imajo krče od oleovita.

Brezveze, da nekaj hodi v avstrijo sedaj naj najprej proba naše kapljice.

LP
Brat ima pri svojem dojenčku Plivit in pravi, da ima od takrat dalje otrok občasne krče.
Je pa res, da dva otroka nista enaka.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
V lekarni dobiš tudi kapljice proti krčem, samo vprašanje koliko kaj pomagajo najbolje da kupiš različne in probaš katere bodo najbolje delovale.
Je pa najboljše zdravilo, če je možno, "orenk" kupček podreti
smile-1.gif
Kupčke podiramo in sicer na vsako hranjenje (zmanjkalo materinega mleka, hranimo se preko stekleničke) tudi po 3 ali 4.
Kapljice jemljemo Bio Gaia in Sab Simpleks, pa ni zelo veliko efekta.
Tamala enostavno ne vleče lepo cuclja in tudi požirki so zelo kratki. Bili tudi že na pediatrični kliniki, čez teden dni imamo ponovno kontrolo, pa tudi oni nimajo "zdravila".
Zamenjali smo tudi že stekleničko za hranjenje (prej Avent), sedaj imamo to iz pediatrije, pa je zgolj za odtenek bolje (s tem, da se pri tej zadnji vsake toliko mleko zabaše in potem otrok vleče v prazno).
tongue-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mislim da sem oleovit jaz dobil v eni lekarni v okolici LJ-pred dvemi leti. Vec info na zs.
Sem ga vmes že našel in sicer gre za trgovino Arnika v škofji Loki.
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Da se jih dobiti tud v kakšni lekarni, vendar jih uradno ne prodajajo, pa dobiš jih seveda brez računa za 1x dražje kot so v Avstriji.
Naši tamali so bile Oleovit fantastične, tako, da upam, da se tudi vam obnesejo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dajemo jih sedaj par dni in moram potrkat, da zaenkrat ni problemov.
 

44miha

Zelenc'
28. sep 2011
1
0
1
Zdravo,

če kdor koli od vas ne odtegne v avstrijo in potrebuje OLEOVI D3 so meni ostale še 2 steklenički in ju prodam(9evrov na stekleničko). Sta popolnoma novi in imata rok uporabe do aprila.2013...Kontaktirajte pa me prosim na lojzelo@gmail.com ali pa na tel. 051/600-806

Drugače pa če delim svojo izkušnjo lahko povem (imam 3 male bratce), da se je Oleovit veliko bolje odrezal kot slovenski Plivit (glede na krče).

Lep pozdrav in veliko uspeha z vašim malčkom

M.P. =D
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Sam res. Če se ne motim je cena v Domžalah, 5€, v Avstriji pa mislim, da 2€.
Drugače pa ja v Avstrijo zaradi tega hodit ni računice. Meni jih je nosil kolega, ki dela gor, tako da ni bilo panike.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kje v Domžalah pa se da dobiti Oleovit? Smo ga uporabljali, pa nam ga je zmanjkalo. Sedaj smo na AD3.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Še eno vprašanje. Imam bratranca na Dunaju, ki bi mi lahko kupil in poslal kapljice. Bo vse vredu, če se jih pošlje po pošti? V lekarni so mi za Plivit kapljice rekli, da jih moram hraniti v hladilniku.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Oleovit smo imeli stalno zunaj, tako da ne bi smelo biti problema. Sem pa ga tudi jaz, drugo dozo, kupil na Dunaju, ko sem šel na koncert Duran Duran.