Egipt in piramide

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Moja že kr dolgoletna želja je da bi šel pogledat v egipt tiste piramide.

Me pa zanima če je že kdo tam bil in kako je bil zadovoljen s ponudbo ter koliko ga je koštalo.In če je to primerno tudi za mlajše otroke..od 2 pa do 10 let.

Hvala lepa za odgovore in lep pozdrav.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Samo glej, da jim ne boš pametoval, kako so slabo narejene, ker odpada omet in so luknje med kamni
hysterical-1.gif
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Jst sicer nise šla gledat piramid, sem bila pa v Luxorju, kar je isti šit glede vročine. V skupini smo imeli tudi fantka starega 1 leto in pol. Zunaj v Luxorju je bilo 43 stopinj ( v senci)
uf-1.gif


Lahko povem, da sem sama spila 4,5 litra vode in tudi enkrat nisem šla na wc vmes - zašvicala full.
stupid-1.gif


V glavnm, iz Sharma se ti splača gledat piramide, iz Hurgade sigurn ne, ker je predaleč in že med vožnjo guzneš.

Če boš šel v Hurgado je izlet v Luxor veliko bolj razgiban in več stvari vidiš, kot pa izlet v Kairo.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:

Lahko povem, da sem sama spila 4,5 litra vode in tudi enkrat nisem šla na wc vmes - zašvicala full.
stupid-1.gif


V glavnm, iz Sharma se ti splača gledat piramide, iz Hurgade sigurn ne, ker je predaleč in že med vožnjo guzneš.

Če boš šel v Hurgado je izlet v Luxor veliko bolj razgiban in več stvari vidiš, kot pa izlet v Kairo.

midva sva šla iz Hurgade v Luxor... celodnevni izlet, nobene panike pač, se prilagodiš. Na avtobusu je klima, mal okol gledaš, mal kinkaš, pa se preživi. Se pa spomnim, da ko je bilo kolebanje med Hurgado ali Sharmom, so mi vsi svetovali, da iz Hurgade se hodi na izlete iz Sharma pa glih ne pretirano.

sva pa tisti dan vsak spila 8-9 litrov vode, na wc-ju bila 2x
grin1.gif
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
43° v senci?? Ta je pa huda...

Potemtakem se ga ni glih za afnat tam z otroki, bog ve če bi to prenesli , ko pa so bolj hladne doline vajeni..ženo pa itak vročina nagaja..

Kaj pa če greš pozimi? Je kaj bolje oziroma manj mrzlo?

Pa je kdo sploh videl piramide?? Bi bilo fajn če bi povedali..tuk da vidim če je res to vav na kubik...kar pričakujem že mnogo let...
lp
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
na to temo se je že veliko napisalo, da je treba samo malo za nazaj pogledati teme. Je pisala Maxi25, jst, pa še Primus, ki je naredil tudi fotoreportaže.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Jaz sem bil lansko poletje z družino v Sharmu in smo naredili tudi izlet do piramid, ogled mesta, muzej.... Sicer sem najprej malo cincal ali bi šel ali ne, pač vročina, 24 ur na poti in si potem ves zjahan pa še cena 4x80€. Je vroče ampak te klimatiziran avtobus vedno nekje čaka tako, da več kot kakšno uro skupaj nisi na vročini. Malih otrok si ne predstavljam, ker sem bil že jaz precej zje...., pa še to težavo imam, da na avtobusu ne morem spati. Mi pa ni žal, da sem šel, nasprotno, to bi bila največja napaka, če bi ispustil ta izlet.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
In kako so se ti zdele tiste piramide?? Pa je pozimi manj vroče?? Sam iti tja je skoraj misija nemogoče...

@ bansh in skorpy:: Sem že videl na milijone slik od teh piramid... rad bi slišal osebno mnenje.

Bansh--in zakaj to ne bi bilo zame?
sprasujem se.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Bil lansko leto v Hurgadi in sem šel tudi na ogled Kaira in piramid. Najtežji del se mi je zdela še vožnja tja in nazaj, saj kar traja (koliko časa traja iz Sharma, ne vem).
Piramida so se mi zdele zanimive, nikakor pa ne kup policajev in "prodajalcev", ki ti težijo na vsakem koraku. Tudi turistov je tam vedno zelo veliko. Pa da ne boš mislila, da je to nekje na samem..piramide se praktično držijo Kaira.
Še bolj zanimivo mi je bilo na koncu mesto (umazanija, gneča,...) in muzej. Na splošno zanimivo, a še enkrat tja ne bi šel, je dovolj enkrat.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Pozdravljen,

mi smo šli z agencijo Tao, še najbolj je pa odvisno od vodiča.

Otrok pa raje ne, vročina, zelo natrpan program, malo spanja, vročina, problemi s prebavo - pa še zanima jih ne kaj dosti.

LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Citat:
In kako so se ti zdele tiste piramide??
Ja kot vidiš na sliki kup kamenja
tongue-1.gif
Narediš nekaj slik za spomin in jih gledaš, ko se vrneš. Ko gledamo slike si večkrat rečemo, da ne moremo verjet, da smo bili res tam. Pač enemu take stvari pomenijo več drugemu manj.
1215875-IMG_0330.JPG
 

Priponke

  • 1215875-IMG_0330.JPG
    1215875-IMG_0330.JPG
    73,5 KB · Ogledi: 261

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Sem šel lani iz Sharma, izlet je trajal cca 24 ur, vročina je res vendar se jo vseeno da preživet. Drugače pa, težko je opisat kako to izgleda pač neki kupi kamenja =) jaz sem si vse skupaj zelo drugače prestavljal, smo tudi šli v manjšo piramido na ogled notri nič posebnega, tisti en prostor v katerega te spustijo je glih ene 5 m2 velik. Za videt je, da si maš vsaj za predstavljat kako to izgleda drugače pa nevem, če bi še kdaj šel, mogoče čez par let =).
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
pa pejdi pozimi.
jaz sem bila letos v Tuniziji januarja in je blo glih prav. 25 stopinj ob morju. v Egiptu je najbrž še kakšna več, ali je pa vsaj morje bolj toplo. mi se namreč nismo kopali.
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
Drugače pa fascinantno zgleda ta bife zraven piramide...

Kako pa kaj alkohol?? Dober , slab ali ga sploh nimajo??

Kaj je pa tisto na sliki zraven desne piramide? Vhod ali še en bife?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Tisto pri piramidi je samo šotor, ker arheologi nekaj kopljejo. Ja, drugače je pa tudi mene zelo presenetilo kako je mesto blizu tako, da je ta bife na sliki, že na robu mesta. V hotelih normalno točijo alkohol za tale bife pa res ne bi vedel. Pivo v ponudbi all inclusive je v rangu ala tuš, mercator znamka, se pije ni pa ne vem kaj.