Katero zavarovanje za tujino priporočate?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

ker prihajam počasi že v stara leta, me zanima, kakšno zavarovanje za tujino mi priporočate.
Imel bi za celo leto, pa recimo da bo Evropa dovolj.

Gledal sem ponudbe za ZM, Vzajemni, Corisu, pa se vedno manj znajdem.

Kakšne imate pa kaj vi izkušnje?



Hvala in LP, Matjaž
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.046
782
113
Kaj ti pokriva Evropska Zdravstvena Kartica si lahko prebereš tukaj. Torej, če potrebuješ klasično zavarovanje in si prebereš o zdravstvu v dotični državi na tej strani si zavarovan dovolj.

V kolikor potrebuješ dodatno zavarovanje za vsak slučaj, če greš na športni oddih (npr. smučanje), kjer je verjetno zlomljene noge, roke ali kaj podobnega nažalost malce večja, potem doplačaš Coris.

Če greš izven Evrope ti tudi priporočam Coris. Slednji ima tudi ugodnejšo družinsko ponudbo in imaš tako rekoč kljukco za cel svet za celo leto, če to potrebuješ.

Drugih ponudb ne poznam, s Corisom je pa kar nekaj znancev (za njih nažalost) srečno uredilo zdravstvene probleme v tujini in predvsem brez večjih zapletov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.370
5.356
113
Jaz sem bil navdušen nad CORIS. Če se kaj zgodi, jih samo pokličeš in oni vse urejajo naprej - organizirajo prevoze, nastanitev v hotelu blizu bolnišnice za svojca, dodelijo ti osebnega zdravnika, ki komunicira med teboj in ostalim zdravstvenim osebjem, prevoz v domovino, ...

Skratka,
zmaga.gif
.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Malo zračunaj, če se ti sploh splača celoletno. Pri Corisu imaš polico narejeno od doma v 5 minutah. Moje izkušnje so zelo pozitivne.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.331
971
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dinos77 pravi:
Definitivno CORIS, je najboljše zavarovanje za tujino...

In kaj ima coris več kot recimo ponudba od zavarovalnice maribor? Vem da sem enkart to že gledal in tako po spominu nisem našel nekih razlik, ki bi me prepričale, da bi plačal zadevo vsaj 10X več....

Me pa to res zanima, da ne bom presenečen, ko bom rabil kaj
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
coris!

mogoče poglej varianto za družinsko zavarovanje...se da zmenit tudi če nisi poročen :)
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Vzajemna prodaja Elvio, Coris pa AS, če se ne motim.

Pod črto je tako, da sta najbolj zanesljivi opciji Coris in Elvia, ker sta v osnovi veliki mednarodni zavarovalnici, s poslovalnicami po celem svetu. Zaradi tega imaš že statistično gledano precej boljše možnosti, da bo tvoj primer hitro/optimalno rešen. Glede obeh omenjenih jaz ne poznam nobenih problemov in mislim, da bi bilo podobono tudi, če bi vzel ponudbo kakšne slovenske zavarovalnice - v primeru, da se giblješ na več ali manj urejenih in preverjenih terenih. Če si boš recimo zlomil nogo v Schladmingu ali Chamonixu, te bodo uštimali brez problemov, ker to delajo rutinsko in so tudi stiki z zavarovalnicami praktično 24/7. Če pa se recimo misliš iti jamsko potapljanje v norveških fjordih... no, potem ti v primeru težav verjetno nobena zavarovalnica ne pomaga več.
grin1.gif


Mogoče bi pomagalo, če bi povedal za kaj točno rabiš zavarovanje... letno stane recimo približno enako kot 10 ali več osemdnevnih, torej nameravaš preživeti zelo veliko časa v tujini?
 

Shai

Fizikalc
25. maj 2009
1.205
0
36
Tut js mam zlo dobre izkušnje s Coris-om. Sem potrebovala nekaj za Evropo in Turčijo, za skoraj pol leta, pa da je pokrilo tut poškodbe pri ekstremnih športih itd... in nisem točno vedla kok in kej, pa sem jim lepo mail poslala. Me je ženska v enmu dnevu poklicala, me vprašala kaj točno želim in mi nardila zlo dobro ponudbo.
Priporočam!
zmaga.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Evropska kartica ti krije vse, kar je nujno (tudi pregled v dežurni ambulanti, prevoz z reševalnim vozilom v bolnico...) recimo da si prehlajen, greš v dežurno ambulanto na pregled, ta pregled je zastonj, samo zdravila moraš pa sam kupiti ker dobiš napisano na BELI RECEPT. Prevoz IZ bolnice je tudi samoplačniški.... se pravi je tako, da te zastonj zrihtajo, ko si zrihtan pa vse na svoje stroške
smile-1.gif


Je pa še ena fora, če ti kaj recimo v tujini plačaš, ti lahko pri nas zavarovalnica povrne stroške. Če nimaš denarja s seboj v tujini, se lahko zmeniš naj ti pošljejo račun (kar je itak stalna praksa) in ko dobiš račun ga lepo odneseš na zavarovalnico naj ti plačajo vsaj del računa.

Evropska kartica vam v tujini krije kar precej zdravstvenih storitec, veliko takih sploh ni omenjenih v tem dopisu, kaj nam pripada. Tako da ni slabo res dobro premisliti, za kaj bomo zavarovanje "potrebovali".

Jaz tako mislim - če je oseba mlajša in zdrava, potem ima evropsko kartico dovolj. Če je pa oseba kronični bolnik in obstaja sum da se zdravstveno stanje lahko poslabša ali pa da bi lahko zmanjkalo kakšnih zdravil, potem je smiselno imeti še dodatno zavarovanje. Ali če je kdo hipohonder
evil.gif


LP
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz tako mislim - če je oseba mlajša in zdrava, potem ima evropsko kartico dovolj. Če je pa oseba kronični bolnik in obstaja sum da se zdravstveno stanje lahko poslabša ali pa da bi lahko zmanjkalo kakšnih zdravil, potem je smiselno imeti še dodatno zavarovanje. Ali če je kdo hipohonder
evil.gif

Jaz pa vem iz prakse, da če se greš turista, je dobro imeti dodatno zavarovanje. Najbolj aktualno trenutno je recimo smučanje, kjer je recimo helikopter okrog 3k EUR, lahko pa enostavno pohodiš zarjavel žebelj v Grčiji in greš lahko:

a) čakat v javno ambulanto, kjer te nihče ne šmirgla 5%

b) v eno izmed milijon zasebnih "surgery office", kjer te v klimatiziranem prostoru poštimajo v 10 minutah, pa še vsi dobro govorijo angleško

Je pa stvar posameznika ali bo pljunil tistih par dodatnih evrov in imel hitro zdravstveno oskrbo po celi Evropi ali pa loterijo.
smile-1.gif
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz tako mislim - če je oseba mlajša in zdrava, potem ima evropsko kartico dovolj. Če je pa oseba kronični bolnik in obstaja sum da se zdravstveno stanje lahko poslabša ali pa da bi lahko zmanjkalo kakšnih zdravil, potem je smiselno imeti še dodatno zavarovanje. Ali če je kdo hipohonder
evil.gif

Jaz pa vem iz prakse, da če se greš turista, je dobro imeti dodatno zavarovanje. Najbolj aktualno trenutno je recimo smučanje, kjer je recimo helikopter okrog 3k EUR, lahko pa enostavno pohodiš zarjavel žebelj v Grčiji in greš lahko:

a) čakat v javno ambulanto, kjer te nihče ne šmirgla 5%

b) v eno izmed milijon zasebnih "surgery office", kjer te v klimatiziranem prostoru poštimajo v 10 minutah, pa še vsi dobro govorijo angleško

Je pa stvar posameznika ali bo pljunil tistih par dodatnih evrov in imel hitro zdravstveno oskrbo po celi Evropi ali pa loterijo.
smile-1.gif


No, tole pa ravno ni res. Bili 3 tedne nazaj na smučanju in se je nebodigatreba kolega poškodoval. Na smučišče se pripelje reševalec ter ga odpelje v kliniko. Lepo ga oskrbijo, zrihtajo, medtem jaz kličem Coris in pravijo "vse bomo uredili".
Čez pol ure klic iz corisa, žal ne moremo nič, to je privat klinika in je potrebno plačati. Seveda shranite račune in vam povrnemo ob povratku v Slovenijo. V trenutku, ko povem da nimam denarja pri sebi, kolegu sestra vzame bergle, da slučajno balkanca ne bova "spizdila".
Vse lepo in prav, vendar mi smo plačali zavarovanje pri vas-Coris ravno zaradi možnosti takih težav, ne pa da sem na istem. Seveda zadnji dan smučanja nimamo glih 1000€ pri sebi, za plačilo itd....bilo potrebnih še par živčkov znucat, da sem vse nastrgal in uredil (dobil keš, zrihtal prevoz itd....).

Tako da, ne hvalite preveč Coris in ostale, ker te pustijo na cedilu takrat, ko je najmanj potrebno. Dokler ne dobim €€€ nazaj od njih, seveda sem po vrnitvi nazaj oddal zahtevek za vračilo, jim ne verjamem nič. Saj so bili prijazni, vendar vseeno, obljubljajo nekaj vsemogočnega, dobiš pa "prst v rit".

Da o agenciji in vodiču ne zgubljam besed, ampak to se ureja drugje....
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik igi pravi:
sam imam od mariborska zavarovalnice letno varianto. Je pa na srečo še nisem potreboval, tako da nimam izkušenj. So pa ugodni!
v praksi na srečo še niso preverjeni, so pa res finančno zelo ugodni (npr. 3X kritje), če greš vsaj na dve potovanji/izleta na leto..
Baje tudi pri izplačilih ni težav.