Kaj proti nespečnosti?

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Jutri imam izpit. Zaradi tega sem napeta, pod stresom itd. Zadnja dva dni sem imela problem zaspati. Bi pa želela biti spočita in naspana. Ima kdo kakšen nasvet (čaj, razni zvarki, karkoli)?

Prosim brez komentarjev: saj je samo izpit, kaj se sekiraš in podobno.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ko si orenk zmatran zaspis tako ali drugace.
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.597
6.336
113
Ker je samska, bo morala kar z roko... fajn se zrihtej, pa boš zaspala garant!
evil.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.120
446
83
To bi tud mene zanimalo, kako naj hitreje zaspim... Vsaj pol ure po tem k ose uležem nemorem zaspati. Tudi takrat ko sem utrujen traja nekaj časa...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
kozarec toplega mleka (ce ze sex ni navoljo)
smile-1.gif

pa žličko meda

Drugače pa pomirja kakšna sivka.

Pri meni je tako, da včasih ne vem niti, kako točno sem se ulegla, ker zaspim že med tem, ko se nekako "parkiram" v svojo pozo
grin1.gif
 

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Kaj pa jamram? Lepo sem vprašala, če ima kdo nasvet. Sem tudi lepo prosila, da se na račun tega ne komentira. Kako pa veš koliko sem se učila in koliko tudi naučila?

Imam pač tremo pred določenimi zadevami. Prav tako so tu še nekateri drugi dejavniki zaradi katerih občutim stres, nimam pa želje o nijh razpravljat. Poleg tega imam že od nekdaj probleme s spanjem. Tako kot je že zgoraj nekdo omenil, tudi meni fizična izčrpanost ne pomaga. V povprečju rabim 1 uro, da zaspim. Zdaj se mi je pa zaradi izpita in še česa rok podaljšal na 3 ure. Prej o tem nisem želela "nakladat" in tudi v nadaljne ne želim.

In hvala za izničenje morebitnega učinka "zvarka".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Ampak nespecnost je očitno problem. Trenutno sem edini registriran tule, ob meni je se 20 neregistriranih?!
Sicer pa se okusil nespecnost, prakticnocelo zimo pred leti. Ni pomagal niti sanval in podobni zvarki.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik icequeen616 pravi:
Kaj pa jamram? Lepo sem vprašala, če ima kdo nasvet. Sem tudi lepo prosila, da se na račun tega ne komentira. Kako pa veš koliko sem se učila in koliko tudi naučila?

Imam pač tremo pred določenimi zadevami. Prav tako so tu še nekateri drugi dejavniki zaradi katerih občutim stres, nimam pa želje o nijh razpravljat. Poleg tega imam že od nekdaj probleme s spanjem. Tako kot je že zgoraj nekdo omenil, tudi meni fizična izčrpanost ne pomaga. V povprečju rabim 1 uro, da zaspim. Zdaj se mi je pa zaradi izpita in še česa rok podaljšal na 3 ure. Prej o tem nisem želela "nakladat" in tudi v nadaljne ne želim.

In hvala za izničenje morebitnega učinka "zvarka".

Jaz sem imela podobne težave pred izpiti. Največji problem je, ker začenš v glavi ponavljati stvari, potem se pa ne spomniš, začenš razmišljat na polno, možgani ratajo aktivni in normalno, da ne zaspiš. Jaz sem začela delati tako, da sem večer ali dva pred izpitom šla ali s kolegico na čaj in sva se pogovarjali popolnoma druge teme. Včasih je zadostvoval pogovor z mamo, ki me je vedno potoloažila, da kar bo pa bo.

Dejstvo je, da si mlada (sklepam) in da je priložnosti še veliko. Zato se sprosti in imej v glavi, da znaš - le pritisk in živci ti begajo spomin. Predlagam ti, da počneš zvečer nekaj drugega in se zamotiš. Če je to glasba, šport...naj bo to. Izogibaj se tablet, saj ne moreš spati zaradi psihičnega izvora, zato se koncentriraj na pogovore ali dejavnosti, ki so ti všeč. Sačasoma boš spoznala, da ni vredno kvariti živcev in želodca za nekaj, kar je potem konec v 1 uri ali dveh.

Kaj več ti težko svetujem, saj smo si ljudje različni. Dejstvo pa je, da če se učiš, potem tudi nekaj znaš.
priden.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
So že mojstri povedali - toplo mleko z medom, če je notri sivka ali kakšen drug plevel s podobnim učinkom ne bo nič narobe (vržeš pleve v mleko, skuhaš kot čaj). Pomaga pomirit telo.
Ti pa moraš pomirit še psiho. Pomaga, če oči zapreš in jih obrneš navzgor, kot da gledaš gor, ampak samo z očmi pod vekami (tak položaj imajo, ko zaspiš). To ima hecen učinek na telo, neverjetno ga sprosti, učinkuje tudi na um. Um (misli) pa pa sprostiš s koncentracij na dihanje. Preprosto spremljaj vsak vdih in izdih in potem ni prostora za ostale misli. Predvsem pa nič na silo, ker ti potem sila pobere več pozornosti kot sproščanje in potem si na začetku ...
 

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Najprej hvala vsem.

Včeraj sem poskusila kombinacijo: sprostitev ob čaju s prijatelji + tek + toplo mleko z medom. Pomagalo ni. @amacar: si kaj poskusil? Je pomagalo?

Kar se tiče izpita, je strah pred zadevo, ki ni pogojena z znanjem. Prav tako menim, da je vsakogar lahko malce strah pred kakšno zadevo, ki je zanj pomembna. Zato sem tudi prosila za nasvet, pa sem se z muko spravila objaviti temo, ker sem pričakovala, določene izjave na ta račun. Trenutno se mi je šlo, da storim kar morem, da zadevo prebrodim. Bi mi pa v vsakem primeru prišel kakšen nasvet prav, saj kot že rečeno imam tudi na splošno probleme s spanjem. Pa vidim, da bi še komu prišlo prav.

Seveda je zadeva psihičnega izvora, zato bi se tabletam, alkoholu in raznim drugim substancam rada izognila. Zato sem prosila, če ima kdo kakšen (star babičin) nasvet. Včasih že samo misel na to, da si nekaj naredil pomaga (placebo). Včasih se nespačnost pojavi tudi, če nasledni dan ni nič pomembnega. Kakorkoli že, je (vsaj pri meni) problem, da zapadeš v nek (začaran) krog. Meni žal štetje ovčic ne pomaga.

Tako, da definitivno poskusim tudi tole z očmi. Če ima kdo še kakšen nasvet, pa že v naprej hvala.

@mosseero: hvala
srce-1.gif