Slovenski gradovi, ki se prodajajo

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Nikjer ne najdem seznam in po možnosti cene teh gradov. Sej ne, da mam € sam všeč so mi take stvari.

Pa da sam ne nakladam, podpiram to, pa magari tujci kupujejo. Spodobi se, da so te hiške urejene, ker je to le naša neka zgodovina. Naša država nima odnosa do teh starin, sicer pa kako le, če še do svojih državljanov nima. počas bomo res kod v feudalnih časih živeli.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.389
113
Če te zanima, kako se obnovi grad, se oglasi pri gospodu Marku Marinu, ki že desetletja pretežno s svojim denarjem obnavlja grad Mirna aka "Speča lepotica".

400px-Grad_Mirna.jpg


Članek o tem neverjetnem človeku:
Mirnski graščak in njegova Speča lepotica
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
To si dal grad, ki ga imam pred nosom
grin1.gif
.
Sam bo model tole lepo spacal, potem bodo pa že kaj zmutili, da bo država vzela nazaj. Dokler je bil ruševina se pa nihče zanimal.
En grad, gradič je preveč za enega človeka. Poleg tega, če nimaš pomoči oz slovensko plačo, ne boš nič naredil na prenovi.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Na temu gradu sem pa že bil
cheer.gif
čist hud. Ata ga obnavlja sam z dvema, ki jima nudi streho nad glavo kamen za kamnom. Pa ful je zgovoren pa velik ve.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Če te zanima, kako se obnovi grad, se oglasi pri gospodu Marku Marinu, ki že desetletja pretežno s svojim denarjem obnavlja grad Mirna aka "Speča lepotica".

400px-Grad_Mirna.jpg


Članek o tem neverjetnem človeku:
Mirnski graščak in njegova Speča lepotica
V tem gradu so pred drugo svetovno vojno živeli moj star ata in stara mama!!!
cool-1.gif
Potem pa so se morali preselit, ker so, mislim da, partizani grad zažgali, tako da se je moj oče rodil že v bližnji vasici.
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Članek s cenami v prejšnji Mladini:

Turnišče 1,2 mio
Viltuš 1,1 mio
Štajbarski turn 1,4 mio
Grada 1,5 mio
Bizelsko 2,1 mio
Borl 2,3 mio
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
drzava je gradove dobila v grajskem stanju, prodaja pa jih v razvalinah,
skratka odlicno gospodari
grad krumperk pri domzalah tudi ze desetletja bolj ali manj zaprt. Zakaj ze?
Na lj. Gradu so nekoc bili zapori,stanovanja... Vsega tega nam primanjkuje v slo.....
 

Spot

Pripravnik
2. apr 2008
48
0
6
Kolikor sem slišal bi se naj kmalu prodajal tudi grad Viltuš v Sevnici ob Dravi. Informacijo je bila v enem od prispevkov na lokalni televiziji RTS.

LP