Simobil/Mobitel zaposlitev

themix

Pripravnik
27. sep 2009
114
0
16
Mogoče kdo ve če so ljudje v simobilovih in mobitelovih poslovalnicah zaposleni preko študentskega servisa ali redno?
Pa še na kakšen način jih zaposljujejo? Ne najdem namreč nobenega oglasa za zaposlitev (ne na njihovih strane in ne na zaposlitvenih portalih)!
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Ne najdeš, ker je velika verjetnost, da ne zaposlujejo (kot večina podjetij). Drugače imajo urejeno zaposlitve tako preko štud. servis kot redno zaposlene. Za Mobitel lahko rečem, da je večina redno zaposlenih (vsaj po prodajnih centrih).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Delovno razmerje bomo sklenili za določen čas 1 leta s poskusno dobo 3 mesecev, preko zaposlitvene agencije

JAO JAO.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Delovno razmerje bomo sklenili za določen čas 1 leta s poskusno dobo 3 mesecev, preko zaposlitvene agencije

JAO JAO.

Zakaj jao jao?
Glede na trenutno stanje v gospodarstvu, podjetnisko okolje ( zakonodaja, lastnosti trga delovne sile ipd.) je utopicno pricakovati kaj drugega.

Mi bomo v naslednjem letu verjetno zaposlovali in bodo pogoji tudi podobni. Izkoristili bomo delo za dolocen cas in po preteku tega za nedol. cas zaposlili tiste, ki se bodo izkazali.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
JAO JAO sem mislil preko zaposlitvene agencije aka %.....kaj pa delate Ganesh?
smile-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
..v centrih, da so večinoma redni? Tu se mi pa zdi, da si malo mim pihnil... Če bi vse centre dal skupaj, bi bil procent zaposletnih v prid študentom. Jih kar nekaj poznam in 3/4 zaposletnih v centrih je preko študenta...
M@ ima itak prepoved zaposlovanja (neuradno), S! jih pa tako ali tako jemlje 90% preko agencije...
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Sem bil dve leti na mobitelovem centru (2004-2006). Takratno razmerje je bilo 20% študentov ostalo redno zaposleno. Kako je sedaj generalno ne vem. Za dotični center se kaj dosti ni spremenilo oz. je 30% študentov
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Res je, v centrih je vecina redno zaposlenih, v call centru je razmerje priblizno pol pol. Skoraj vse nove zaposlitve gredo preko addecca, sicer pa se zaradi zdruzevanja s telekomom ne zaposluje ravno na veliko.
 

themix

Pripravnik
27. sep 2009
114
0
16
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
S! jih pa tako ali tako jemlje 90% preko agencije...

kaj točno pa to pomeni v praksi, če te zaposli posrednik/agencija? Kakšen procent ti vzamejo (oz. kakšna je plača) in kako je z drugimi pogoji?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Točnih cifer nevem
frown-1.gif

Je pa tko, da ven še vedno dobiš neko solidno plačo (govoriva o S!).
Ne dobiš pa nobene božičnice, 13 plače, nagrade, ker ti je nemorjo direktno nakazat/prikazat, ker gre preko agencije (vsaj tako je bilo govora)...

Se pa spomnim, da je že nekdo pisal o tem. Se mi zdi, da ravno za adecco... Če te res zanima, probi preko iskalnika najdt...


edit: Evo, vidm,da sm se tud jaz zmotil... Tule imaš nekaj več napisanega (če ti to kej pomaga...)

Topic na alterju
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Na m@ je povsem isto ce si preko addecca. Edina razlika je da zaposleni preko addecca ne morejo kandidirati na notranjih razpisih druzbe saj imajo status zunanjih sodelavcev. Torej placo dobis ven enako kot ostali (provizijo torej placuje m@), dobis tudi regres, bozicnico in 13. placo.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Za cifro ne vem, pred parimi leti mi je ta oseba povedala da v bistvu simobil ne zaposluje zato te vzamejo preko agencije, je pa povedala da plača je tam tam, ni pa nobenih bonusov, nagrad ipd., ker v bistvu si zaposlen na agenciji in ne pri njih direktno. Mogoče je sedaj kaj drugače, samo ne verjamem.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Na m@ dobi zacetnik kot prodajalec v centru z vsemi dodatki (primer cityparka - nedeljske in popoldanske ure) tam med 1100 in 1200 + sluzben telefon (z vklopljenim paketom povezani 55) z omejitvijo porabe msilim da 60 EUR. Pol pa pocas napredujes, so tam ljudje ki so prodajalci pa majo gladko 1600 na koncu. Ce pa si zaposlen v tehniki npr. pa odvisno kaj delas in kaksen je tvoj staz. Je pa vse nad 1300 + vecji limiti na sluuzbenem telefonu in boljsi telefoni.