Nokia PC Suite ali Nokia OVI Suite

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Imam nokio N79. Kaj naj namestim? Nokia pc suite ali nokia ovi suite. Ne en ne drug nista popolna, vsak ima nekaj malo drugače. Če imam inštalirano oboje mi zelo upočasnjuje računalnik. Hkrati pa je oboje zanič, saj programa štekata kljub posodobitvam.
Kakšna je razlika med nokia maps in nokia ovi maps? Stalno zamenjujem.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
PC Suite je bolj za generalno uporabi, Ovi suite je bolj za multimedijske vsebine..

nokia maps - ovi maps. Ovi je proizvajalec, ki dela za Nokio. In Nokia je pred casom zacela ime Ovi rinit vsepovsod.. Ponavadi naj bi bilo tako, da so Ovi razlicice malce novejse.. ni pa pravilo, vecinoma je isti smorn, kolikor jaz vem..
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Jest imam kar oboje, nekaj delam na pc suitu, nekaj na oviju, kjer mi bolj sede.

Komot imaš inštalirano oboje
zmaga.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik slr pravi:
Ne en ne drug nista popolna, vsak ima nekaj malo drugače. Če imam inštalirano oboje mi zelo upočasnjuje računalnik. Hkrati pa je oboje zanič, saj programa štekata kljub posodobitvam.

Kako ti upočasnjuje PC? Pač vklopiš, ko rabiš. Kaj šteka, meni prav nič.
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Imam inštalirano:
Nokia PC suite
Nokia OVI suite
Nokia software updater
Nokia map loader

Šteka mi nokia software updater.

Ali je dovolj samo pc suite in ovi suite, brez software updater in map loader (ali je to dvoje že vsebovano v pc suite in ovi suite)? Meni brez dodatne inštalacije software updater in map loaderja to dvoje ni delovalo.
Kaj pa imate vi inštalirano, tisti ki imate nokio?
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Jaz imam isto kot ti, brez Ovi Suite. Za mojo staro škatlo je prezahteven in šteka kot pr norcih.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
ovi je katastrofa kr ne podpira mms, dokler tega ne podprejo ni za mene resna zadeva :p
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Kje, kako lahko vidim katere karte mam inštalirane na noki 6710 navigator? Nekaj davnoldam dol, in mi nič ne izpiše da je končano, ali kaj... Rabil bi karte Slo, cro, bih, AUstrija italija in to je to.... Pa ne vem če so res nameščene ali ne.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Ovi je blagovna znamka, ki jo je Nokia uvedla za svoje storitve. So kupili NAVTEQ in še nekaj drugih podjetij. Če je samo "Nokia" je železnina, če je zraven še Ovi, so storitve (glasba, navigacija, online trgovina itd).

Sicer pa, glej kakšno je polno ime:
http://europe.nokia.com/support/download-software/nokia-ovi-suite

To je novejša inkarnacija PC Suite, z bolj enostavnim vmesnikom.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Js uporabljam le PC Suite, ker mi OVI noče sinhronizirat mailov/koledarja/imenika iz Lotus Notes-a.

Če imam kaj od multimedije za prenest iz/na telefon grem raje direkt, ker tale OVI je pa res ena počasna zadeva

Zadnje čase imam raje manj, pa še to bolj simpl zadeve...če mi dela, pol je to to
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Ovi je proizvajalec, ki dela za Nokio. In Nokia je pred casom zacela ime Ovi rinit vsepovsod..
hysterical-1.gif
Ovi je blagovna znamka Nokie.

zadnja verzija Nokia PC Suite se mi zdi je 7tka. Nokia Ovi Suite pa kot bi rekli bi se lahko imenovala Noka PC Suite verzija 8.

Je pa res, da vseh vsebiin iz Nokia PC Suite še niso implementiral v Ovi Suite.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik s_samotar pravi:
Kje, kako lahko vidim katere karte mam inštalirane na noki 6710 navigator? Nekaj davnoldam dol, in mi nič ne izpiše da je končano, ali kaj... Rabil bi karte Slo, cro, bih, AUstrija italija in to je to.... Pa ne vem če so res nameščene ali ne.

read this