passat 2001, odpiranje zadnjih vrat

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
vedno pogosteje se dogaja, da se zadnja desna vrata ne dajo odpret z notranje strani. deluje mi, kot da se je zajla ki je med kljukico in notranjo kljucavnico raztegnila in ne oddela svojega posla. je treba menjat kljucavnico ali zajlo?

pri renaultih je v istem primeru problem vedno v kljucavnici....
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
149
63
37
Žal ti ne morm pomagat, lahko pa povem da imam enake probleme. Passat Variant 03. Isto zadnja desna vrata.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
A od zunaj se odpira čisto normalno?

Ponavadi so problem malce povešena vrata, od zunaj tega ne opaziš ker vrata ob vleki za kjuko tudi nevede malce privzdigneš. Torej če se da od znotraj odprit vrata normalno, ko jih zunaj en malce privzdigne potem je to problem in ne mehanizem. Sicer pa preventivno namaži tečaj in pa mehanizem kjučavnice oz. kjuke, ponavadi je odpiranje potem 3x lažje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Žal ti ne morm pomagat, lahko pa povem da imam enake probleme. Passat Variant 03. Isto zadnja desna vrata.

Hm, meni se tudi slabo odpirajo zadnja desna vrata .. ampak so povešena oz. niso OK nastalvjena, domnevam da tudi zato ker so bla nekoč razbita. Sicer pa sam zadnjih desnih vrat nikoli ne uporabljam, tako da tudi če se nikoli ne odprejo!
grin1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A od zunaj se odpira čisto normalno?

Ponavadi so problem malce povešena vrata, od zunaj tega ne opaziš ker vrata ob vleki za kjuko tudi nevede malce privzdigneš. Torej če se da od znotraj odprit vrata normalno, ko jih zunaj en malce privzdigne potem je to problem in ne mehanizem. Sicer pa preventivno namaži tečaj in pa mehanizem kjučavnice oz. kjuke, ponavadi je odpiranje potem 3x lažje.

od zunaj se vrata odpirajo bp ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Žal ti ne morm pomagat, lahko pa povem da imam enake probleme. Passat Variant 03. Isto zadnja desna vrata.

Hm, meni se tudi slabo odpirajo zadnja desna vrata .. ampak so povešena oz. niso OK nastalvjena, domnevam da tudi zato ker so bla nekoč razbita. Sicer pa sam zadnjih desnih vrat nikoli ne uporabljam, tako da tudi če se nikoli ne odprejo!
grin1.gif

ce se vrata ne odpirajo iz zunanje strani se da nastavit zajlo, ki odpira kljucavnico. ce bo to kdo rabil lahko poslikam, ko bom naslednjic to nastavljal na kaksnem passatu. in sem mislil, da se da nastavit tudi zajlo ki odpira vrata iz notranjosti, pa ocitno ne.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.226
2.053
113
SV SLO
A je varovalo za otroke v pravem položaju ??? V teh časi se na to varovalo že malo pozablja.

To varovalo ima namen da se vrata od znotraj ne dajo odpreti. To pride v poštev ko voziš mulce na zadnjih sedežih in se zaščitiš da ti mulci ne odpirajo vrata med vožnjo.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
A je varovalo za otroke v pravem položaju ??? V teh časi se na to varovalo že malo pozablja.

To varovalo ima namen da se vrata od znotraj ne dajo odpreti. To pride v poštev ko voziš mulce na zadnjih sedežih in se zaščitiš da ti mulci ne odpirajo vrata med vožnjo.

varovalo je v pravem polozaju ...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
[si prstan montiral sem ali direkt na kljucavnico?

ključavnico moraš odpreti, not je en vzvod izrabljen.

če boš zajlo preveč vlekel lahko kvečjemu kaj polomiš
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
No,ko smo glih pri zadnjih vratih naj omenim moj problem!
Kadar daljinsko zaklepam avto se zadnje leve vrate odklenejo in obratno
sprasujem se.gif

Ali je problem tukaj pri ključavnici ali v elektroniki,kdo ve?
Gre za passat 3b,let.99.
 
Nazadnje urejeno:

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik pazok pravi:
No,ko smo glih pri zadnjih vratih naj omenim moj problem!
Kadar daljinsko zaklepam avto se zadnje leve vrate odklenejo in obratno
sprasujem se.gif

Ali je problem tukaj pri ključavnici ali v elektroniki,kdo ve?
Gre za passat 3b,let.99.

razdri kablovje ki gre iz stebricka na zadnja leva vrata in poglej, ce so ze kaj carali okoli zic....
 

Podobne teme