Veganski izziv

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Še jaz kot mesojedec se nebi tkole izživljal nad živalskim truplom. Sej smo mogoče mesojedci mal hinavski, k najprej božamo pujska/telička... kako uro kasneje ga pa že žvečimo
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Ampak kolk hinavski so šele kužki iz zavetišča k se bodo razveselili tega pujska pa sploh pomisll ne bodo da bi zravn še mal zelenjave
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ta prašič je umrl zaradi mesa, ali je umrl da nemesojedci lahko izživljajo frustracije svojega bolanega uma?
Tak zakol jaz označujem kot hujši zločin od ubijanja živali zaradi krzna ...
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Eni jejo nezdravo, eni pijejo alkohol in eni kadijo. Vsi povzočajo hude težave v starosti in hude stroške za zdravstvo.
Na drugi strani pa smo eni zdravi, ker se zavedamo pomen tega, a na koncu vseeno najebemo, ker pač krijemo stroške zdravljenja ostalim.
Ker si zdrav, zavarovanja očitno ne potrebuješ. Izstopi iz sistema. V RS je toliko-in-toliko nezavarovanih oseb, torej se da.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ljudje pozabljate, da zdravje ni odvisno samo od samega sebe. Enako kot v prometu nisi sam - kaj ti pomaga da si previden, če se nekdo drug zaleti v tebe
rolleyes-1.gif


Pa da ne omenjam da zdravje ni večno...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Seveda, saj to je jasno.

Ampak eni načrtno in zavestno delujejo proti samemu sebi, saj ok..vsaj načeloma lahko počne kar hoče, ampak kot rečeno, pade potem njegovo breme na vse nas.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Kje pa piše, da je tvoj način življenja zdrav? Mogoče po trenutnih smernicah in dognanjih, pa še to jih je toliko, da nikakor ne moreš reči, da si absolutno zdrav oz. delaš vse, kar je mogoče in pravilno za maksimalno zdravje. Torej bi vsak moral biti kaznovan, nekateri več, drugi manj...
 

bratec

Pripravnik
23. okt 2014
120
0
16
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Eni jejo nezdravo, eni pijejo alkohol in eni kadijo. Vsi povzočajo hude težave v starosti in hude stroške za zdravstvo.
Na drugi strani pa smo eni zdravi, ker se zavedamo pomen tega, a na koncu vseeno najebemo, ker pač krijemo stroške zdravljenja ostalim.
Ker si zdrav, zavarovanja očitno ne potrebuješ. Izstopi iz sistema. V RS je toliko-in-toliko nezavarovanih oseb, torej se da.

Iz sistema obveznega zavarovanja se ne da izstopiti, imaš napačne informacije.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če malo zaidemo v problem socializma, ko se vsem pusti, da počno kaj hočejo.

Eni jejo nezdravo, eni pijejo alkohol in eni kadijo. Vsi povzočajo hude težave v starosti in hude stroške za zdravstvo.

Na drugi strani pa smo eni zdravi, ker se zavedamo pomen tega, a na koncu vseeno najebemo, ker pač krijemo stroške zdravljenja ostalim.
ti ješ toliko zdravo kot vegani ne eni ne drugi se ne zavedate da ste blesavi
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Kje pa piše, da je tvoj način življenja zdrav? Mogoče po trenutnih smernicah in dognanjih, pa še to jih je toliko, da nikakor ne moreš reči, da si absolutno zdrav oz. delaš vse, kar je mogoče in pravilno za maksimalno zdravje. Torej bi vsak moral biti kaznovan, nekateri več, drugi manj...

Če imaš 200kg, si alkoholik, si kadilec, se ne gibaš, imaš 15 različnih STD ..... verjetno ni po nobenih smernicah zdravo življenje.

To že v defolto ni pravično, da vsi potem enako plačujejo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.151
4.599
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:Če imaš 200kg, si alkoholik, si kadilec, se ne gibaš, imaš 15 različnih STD ..... verjetno ni po nobenih smernicah zdravo življenje.
To že v defolto ni pravično, da vsi potem enako plačujejo.
Potem ni prav, da morajo taki enako vplačevati v pokojninsko blagajno, saj verjetno ne bodo tako dolgo uživali pokojnine kot zdravi alteraši. Pravzaprav bi ugibal, da "zdravi" ljudje (oziroma ženske
smile-1.gif
) krepko več stanejo pokojninsko in zdravstveno blagajno skupaj kot kaki alkoholiki, kadilci. Ni pošteno ...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.151
4.599
113
Ali je veganstvo možno pretežno iz lokalno pridelanih in neobdelanih sestavin? Že "vsejeda" lokalna prehrana je danes, ko pozimi ne bi jedli samo repe, zelja, krompirja, žit in tu in tam kaj mesenega, težka. Kako to zgleda pri veganstvu?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:Če imaš 200kg, si alkoholik, si kadilec, se ne gibaš, imaš 15 različnih STD ..... verjetno ni po nobenih smernicah zdravo življenje.
To že v defolto ni pravično, da vsi potem enako plačujejo.
Potem ni prav, da morajo taki enako vplačevati v pokojninsko blagajno, saj verjetno ne bodo tako dolgo uživali pokojnine kot zdravi alteraši. Pravzaprav bi ugibal, da "zdravi" ljudje (oziroma ženske
smile-1.gif
) krepko več stanejo pokojninsko in zdravstveno blagajno skupaj kot kaki alkoholiki, kadilci. Ni pošteno ...

Pa zdravstveno?
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Jaz v glavnem jem repo, zelje, krompir, proso, fižol, paradižnik, sedaj paradižnikove mezge, nekaj testenin ter konoplino moko za 'šejke'. Da se dobit testenine iz leče, ki imajo 40g beljakovin/100 g. 80% od lokalnih pridelovalcev

Res pa je da si v 'šejk' dajem bane in dateljne, ampak bi šlo tudi brez tega.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
jaz sem se tudi pridružil veganskemu izzivu

izziv mi je, da pojem čimveč mesa in se izogibam veganstvu
smile-1.gif

Zanimivo. Vsi jamrate kako smo vegani vsiljivi, sami ste pa 100x slabši. Antivegani ste čist zasmetil temo, da o vaših agresijah (v komentarjih do veganov) ne govorim.
In koliko vam vegani smetimo po vaših temah? Tatarski biftek, Pečenje na pokritih žarih, divji losos, pršut, ....

Sicer mi je pa najboljši občutek konec dneva, ko se zavem, da zaradi mene ni bilo potrebno trpeti nobeni živali.
Da živali čutijo si že sam opazil v enem od videov, kjer tepejo psa, vsaj mislim da je šlo za psa, ker sem takoj zapr, ker nisem mogel gledat. Enako čutijo tudi druge živali. Vsem sesalcem - materam je priprojen poseben čut do rojenih potomcev, ki se jim odvzamejo že po nekaj tednih. Vprašaj ženo, kako bi se počutila, če bi vama odpeljali otroke po nekaj tednih.
Glede na to da imajo posamezne živali več kot 100x bolj razvite posamezne čute (vid sluh...) so lahko tudi do bolečine, mraz, strah ...

Skratka v današnjem času ko je znaje o prehrani že tako napredovalo, se da prav lepo preživeti tudi brez mesa.

Ja kot otrok sem bil tudi prisoten tudi pri kolinah, tudi krave sem vodil na pašo (pri devtih letih), tako da nisem čisto 'mestni sonček'.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.