Veganski izziv

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Nadja85

Zelenc'
27. dec 2017
2
0
1
Še tukaj napišem, ravno zdaj januarja se spet dogaja veganski izziv: www.izziv.si

Če koga zanima, jaz ga zelo priporočam za popestritev kuhinje, ker se preko njega dobi, hm, več kot 100 receptov po mojem. Poanta izziva je, da se 30 dni daš na preizkušnjo in odpoveš hrani živalskega izvora (meso, mleko, jajca, ipd.). Vse brezplačno. Jaz sem bila presenečena.

Na izziv sem šla bolj zato, da bi v svoje življenja vnesla malo več zdravih receptov, ampak sem pričakovala nek shujševalni program, solate in smoothieje. V bistvu sem pa čisto normalno jedla! Od bolognese testenin, različnih burgerjev do kremnih juh, različnih pisanih rižit in obloženih mehiških tortilj. Seveda so bili vmes tudi bolj lahki recepti, ampak se tudi pri tej običajno težki hrani po obroku nisem počutila napihnjeno, kot sem se ponavadi.

Dobila sem fajn mentorico, katero sem za kake ekstra nasvete povprašala tekom meseca. Enkrat sva se celo dobili na pijači. Zelo down-to-earth osebica, sva še zdaj v kontaktu. Dala mi je tudi nekaj nasvetov za vadbo, ker sem tisti mesec ravno začela trenirat po dolgem času. Malo več sem morala pojest, da sem zadostila dnevnim potrebam po kalorijah, ampak mi je blo v veselje, ker rada jem.

Kaj jše? Ja nič, ta izziv zdaj se začne 1. januarja in traja 30 dni. Sicer poteka celo leto, ampak zdaj je tisti večji, z uvodnimi predavanji in kuharsko delavnico, če bo koga zanimalo. Na uvodnih predavanjih so bile prejšnjič vse teme, od etike, zdravstvenega vidika, športa in okoljevarstva. Zelo zanimivo, pa všeč mi je bilo, ker niso bili vsiljivi. Super golaž na koncu, sem šla po repete. :D Spobajte, meni ni blo žal.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Ni dovolj prijavljenih in delaš reklamo?

In nisi jedla bolognese testenin, burgerjev in golaža, pač pa poizkus vegi približkov. Slabo si se pa počutila zato, ker so bile jedi mesnega izvora dobre in si jih pojedla preveč. Vegi pa zanič in si pojedla malo.

Bi bila ti pripravljena sprejeti 30 dnevni izziv s hrano živalskega izvora, boš tudi mogoče presenečena? Sploh ne bi bili vsiljivi...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
golaž ni jed brez mesa.
burger ni jed brez mesa.

in to zavajanje bi se lahko nehalo. me pa zanima od kje, razen iz dolgočasja, ideje o veganstvu, vegetarijanstvu in tem foram? k majo bogate riti vsega dovolj, koka ni pri roki, hašiš dva vogala stran, pade ideja da žvečijo kaktus in jedo filodendron. in pol ustanovijo sekto veganov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

jaz se bom prijavi, se mi zdi da lahko s tem prispevam k boljšemu življenju na planetu
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Vegiji se distancirajo od tega dogodka, baje je ženska "drugače" premaknjena, torej ima drugo "vero."
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Je to res, da so vegiji vlačili kadaver od prašiča po Ljubljani?
Vegani smo v večini distancirani od tega dogodka in ga ne podpiramo. V večini zgroženi v naši fb skupini.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ker je bila uboga žival?
grin1.gif


Vegani naj jedo svoje, normalni (
evil.gif
) bomo svoje... Vsak naj svojo hrano in pamet soli.
 
Nazadnje urejeno:

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.908
274
83
tam ko se terc po tori rola
Vsakdo naj je, kar mu je všeč...
wink-1.gif

Kakšno leto nazaj, smo šli na eno kolesarjenje, v okviru firme. No, ni važno. V glavnem, bil je en dolg klanec, dokaj hud vzpon. Smo se že spodaj zmenili, da kdor hoče, naj gre naprej, zgoraj se počakamo. Trije gremo z dokaj hudim tempom, na vrhu se ustavimo, ni dolgo, ko pripelje sodelavka. Vsa ponosna pove, da je vegetarijanka in ji klanec ni delal težav. Smo rekli ''kako bi šele šlo, če bi meso jedla''...
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.262
6.521
113
Če malo zaidemo v problem socializma, ko se vsem pusti, da počno kaj hočejo.

Eni jejo nezdravo, eni pijejo alkohol in eni kadijo. Vsi povzočajo hude težave v starosti in hude stroške za zdravstvo.

Na drugi strani pa smo eni zdravi, ker se zavedamo pomen tega, a na koncu vseeno najebemo, ker pač krijemo stroške zdravljenja ostalim.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne.

Kadavri so tudi človeška trupla. To ti lahko potrdi vsak medicinec
wink-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
sestra od moje se je zagnala za ta iziv. Sedaj je zagrižena veganka in nam pridiga kak je meso nezdravo kaj vse delajo z živalmi...
Mene je nekaj kuracla ko sem na grilu obračal...

No nehalo se je ko sem jo pošteno nahrulo.
Naj ma prepričanje kako hoče sam naj mene in moje otroke pusti pri miru drugače bo hudo.

Načeloma pa je moje mnenje o veganih tako da to izvira že iz pračloveštva.
Vegani so bi leni ljudje. Zakaj ? Lažje je ulovit regrat kot zajca.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Meni hredo na k... vsi, ki svoje mišljenje vsiljujejo drugim. Vsak naj dela kar hoče, samo ne utrujat...ker če ne vam bom j... mater...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.