Holesterol - velika prevara

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Važno je razmerje HDL/TG, LDL je lahko odličen, dober, ali slab. Odvisno od velikosti delcev, kar pa se ne more direktno izmeriti pri nas, samo v US of A, pa še te meritve niso najbolj zanesljive.

Je pa omenjeno razmerje zelo dober pokazatelj, ali pa že to, da imaš TG pod 0.7

Jaz imam TG nekje 0.6x, skupni holesterol pa sem imel celo preko 11, ko sem bil še fizično zelo aktiven, sedaj nad 8, ko je tega manj.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.220
9.457
113
kod Džej-Zija
Ne. Razmerje niha med drugim zaradi vnosa različnih snovi. HDL je transporter iz jeter v celice, LDL pa obratno. Če ješ svinjarijo, se ti poveča LDL. Torej ni LDL vzrok težav, ampak posledica. In umetno zniževanje holesterola vseh sort, ki ga mimogrede telo proizvede 80%, je popoln kretenizem. Saj smo ga vendar evolucijsko razvili, torej je potreben. Kot bi se nekdo od danes na jutri odločil, da je tič škodljiv telesu, pa bi ga rezali.
stupid-1.gif

Statini vplivajo na vse živo, med drugim tudi na diabetes in zaradi uživanja statinov se je izredno povečalo število diabetikov.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.220
9.457
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Katera meja? Meja za skupno vrednost holesterola se praktično nonstop povečuje. In spet vprašanje kaj ta meja pomeni, koliko več je res preveč, itd.

Meja za skupno vrednost se ne povečuje, v zadnjem času se je precej radikalno znižala. S tem je vse več ljudi primernih za predpisovanje statinov in zdravil, ki blažijo stranske učinke le-teh. Win-win za farmacijo in podkupljeno zdravstvo. So pa marsikje to že dojeli in v Franciji npr spremenili protokole kliničnih testov, da je z njimi težje manipulirati.

P.s. Prekleti Ansel Keys.
jezen.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
In našemu zdravstvu se ne zdi potrebno, da človeka, ki mu ugotovijo povišan skupni holesterol (nad 7) na splošnem pregledu, dajo na dodaten podrobnejši test krvi, kjer bi točno videl razmerja HDL/TG, LDL. Meni se to zdi nesprejemljivo.

Bom šel na lastno pest na podrobnejši test, da vidim kakšne številke pridejo ven. Sam svoj doktor.press.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Zato ker te smernice ne veljajo pri nas. Ne še. dobiš v roke zložensko da so jajca in maslo strup.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
Če bi v gospodarstvu ali kateremkoli poslu čakal, da neke smernice pridejo do mene same in potem spremenim mnenje, bi že vsi zdavnaj zaprli. Kako lahko nek zdravnik, ki "naj bi bil" višek pameti v Sloveniji ne spremlja kaj se dogaja drugod po svetu, kakšne raziskave so narejene, kakšne smernice so sprejete v drugih državah in sam ne začne razmišljat, da bi bilo dobro kaj spremenit? Kako lahko z zaprtimi očmi zgrabi zloženko in ti jo da v roke in hvala lepa? Zame je to višek jebivetrstva, arogance in neumnosti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Zato ker pač smernice sprejema ministerstvo in ne zdravniki, če pa dela zdravnik na lastno pest, pa dobi po prstih.

takle mamo.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
V dokumentarcu prav lepo pove da je prislo do porasta diabetikov. Ceprav bi jaz tukaj dal bolj faktor sladkih pijac in dajanje cukra vsepovsod. Zanimivo pa, da so izbrali Jugoslavijo za zbiranje vzorcev (slavonsko, dalmatinsko in srbsko prehrano).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.115
6.483
113
Ta je skoraj najslabša, kar se tiče evrope. angleška je še slapša, ampak oni so tak za sebe
smile-1.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Citat:
Uporabnik ptil pravi:
Mene je zmrazila trditev, da statini (zdravila za zniževanje holesterola), menda množično predpisovani v zadnjih 30 letih, povzročajo nevrološke defekte in demenco! Dobesedno uničiš človeka zato, da bi eno številko imel malo nižjo! Osebno raje vidim, da me pobere infarkt, kot da životarim še 20 let kot izgubljena goba, ki nima nobene pameti ali spomina...

Sej tud tud razne rupurute jedo ljudje kot zastavo, glejte ameriko in alzheimerjevo bolezen, vse želodec boli od mastne in prepečenega olja stare hrane, potem pa razne rupurute cepajo polnega aluminija, kjer je velika možnost pojava alzheimerjevo in parkinsonovo bolezen. Pri nas so posode in kuhanje na alu posodah repovedane, ampak ne, zdravila so pa dobra
smile-1.gif


Kaj se pa bojite holesterola, holesterol je ja hrana za možgane,so pretežno iz holesteola, bojda ga je 25% v vsem telesu prav v možganih
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Kar se masti in maščobe tiče, je tko, da se nanjo veže marsikaj slabega in tam kopiči, zdej če je hrana, ki se jo živalim daje dobra, in če je žival zdrava brez antibiotikov in dobro je, samo udri in spij kaj žlahtnega čez
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Tablete so razvite iz testiranj in probavanj. Cloveski organizem je tezko samo 1 ali 0, tako da za moje amaterske pojme posledice pri jemanju tablet vedno nekje morajo biti. Pustmo aspirin in podobne. Tako da se tablet izogibam kot hudic kriza.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
ksz

Tablete so razvite iz testiranj in probavanj. Cloveski organizem je tezko samo 1 ali 0, tako da za moje amaterske pojme posledice pri jemanju tablet vedno nekje morajo biti. Pustmo aspirin in podobne. Tako da se tablet izogibam kot hudic kriza.

Pri kakšnem resnejšem stanju si boš s takšnim mišljenjem naredil več škode kot koristi.

Logično je, da ima vsaka učinkovina tudi neželene stranske učinke. Ampak ti so v veliki večini precej bolj nedolžni, kot pa če zdravila sploh ne bi jemal.