Magnetna resonanca

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Gledam MDT&T Lavričeva 1, Maribor
Malo mi je čudno, da imajo tako kratko čakalno dobo, cca 5dni?
Ima kdo izkušnje v tej ambulanti. Kakšna je kvaliteta storitve oziroma slik. Rad bi se naročil na MR lumbosakralne hrbtenice.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko smo šli januarja tja je bila uradna čakalna doba 14 dni, ker smo prosili za kakršnokoli hitrejšo obravnavo je bila žena na vrsti 5. dan (prej klicali, da je en odpovedal). Izredno ustrežljivi, o kvaliteti slik (itak vse na CD) in diagnozi pa naj sodijo zdravniki - niso se glih nekaj pritoževali.
wink-1.gif


MR kolena je bil.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kjerkoli sem spraševal je več kot 30 dni, pod hitro. Sedaj sem dobil odgovor iz Valdoltre: 35 dni, medialab oktobra.
Ima smisel it raje v Valdoltro? So bolj "znani" toda ne vem, če so slike kaj bolj kvalitetne. Pregledoval jih bo ja itak moj ortoped, razen če grem še k ortopedu samoplačniško?
Pred cca enim letom sem bil na slikanju MR v Izoli. Slike je pregledoval ortoped iz Jesenic Silvester. Ni bilo nič videt? Sedaj po enem letu so težave-bolečine še hujše in me je moj osebni zdravnik dal še enkrat na slikanje MR. Sedaj pa ne vem kam naj grem? Sem iz Gorenjskega konca.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Slika je odvisna od aparata - predvidevam in potem diagnoza od doktorja (velikokrat povsem drugje kot sislikan), ki jo pregleduje. Če bi mene bolelo, bi želel čimprej rešit problem.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja, sem slišal da se na nekaterih aparatih veliko slabše vidi. Saj ravno zato pa sprašujem, ker se mi čudno zdi, da bi bila tam tako kratka čakalna doba. Je kaj narobe z aparatom? Do Maribora ali Valdoltre v Ankaranu pa imam isto km, tako da mi je čisto vseeno kam grem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Moj sorodnik je bil v Mariboru na slikanju hrbtenice. Nisem slišal, da bi imel njegov ortoped kako pripombo.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ma ne, sprašuje če je naprava slabše kvalitete, vsaj tako razumem jaz. O.P., jaz bi šel tja kjer si najhitreje na vrsti. Če ne boš zadovoljen, greš še vseeno lahko samoplačniško.
wink-1.gif
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Jaz sem bil tam na slikanju kolena pa ni nič pokazalo. Bolečine (zelo hude po nekaj kilometrih teka) imam pa že 6 let. Razmišljam, da bi šel še samoplačniško. Kakšna je cena? Kje se priporoča?
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Odvisno, za kaj se gre na mr. Veliko je odvisno od zdravnika, ki to gleda.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Odvisno je od tega kako je slikano in od zdravnika, ki gleda posnetke.

Ampak pri meni je takšna situacija, da mi koleno nič ne zateče, samo med tekom boli kot p.... Drugi dan vse ok, pri hoji. Tako, da očitno pride do neke spremembe med obremenjevanjem in bi mogoče moral pred MR it tečt par km, da bi se kaj vidlo.
grin1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Ma ne, sprašuje če je naprava slabše kvalitete, vsaj tako razumem jaz. O.P., jaz bi šel tja kjer si najhitreje na vrsti. Če ne boš zadovoljen, greš še vseeno lahko samoplačniško.
wink-1.gif
Tako je. Že velikokrat je bilo rečeno, da je veliko odvisno od samega aparata. Nekateri pokažejo boljšo sliko drugi slabšo. Predvidevam da je podobno kot pri fotoaparatu. Nekateri delajo boljše slike drugi slabše. Seveda,kot sem že napisal, razumem pa da je potem veliko odvisno od zdravnika kaj Iz tega razbere. Samo lažje vidi, če je boljša slika. Dobiš pa zraven izvid zdravnika, ki te je slikal oziroma kdorkoli na določeni ambulanti pregleda slike tako, da nekaj pa je odvisno od kvalitete zdravnikov v tisti ambulanti.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Tole s čakalnimi dobami je postalo zanimivo z e-napotnicami. Če gledaš na e zdravje, se najprej naroči, če dobiš potrditev je OK, drugače pa nekaj sistem ne špila. Jaz sem se marca ali konce februarja naročeval na UZ trebuha. Takrat je e naročanje začelo delat. Gledam čakalne dobe na sistemu, naslednji dan kličem najbližjega izvajalca odgovor na vrsti boš tam enkrat maja. Pustim to. Grem nazaj na net, najhitrejše je bilo v ZD Škofja Loka, probam, mi sistem javi napako. Čakalna doba za redno je bila 2 ali 3 dni!!! Probam drugo varianto ZD Slovenske Konjice, naročal sem se v sredo, na vrsti sem bil v ponedeljek, tukaj dobim potrditev. Mal sem bil skeptičen, da me ni sistem nalagal. Pridem na prijavljen termi, opravijo preiskavo. Ko čakam berem ceglce na vratih. Čakalna doba za redno je bila beri 30 dni.
Če dobiš potrditev sistem, potem si ujel termin. Če nimaš pomislekov glede izvajalca, samo pojdi, drugače boš čakal in čakal.

Očitno neki v sistemu ne špila, če se tako hitri termini pojavljajo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ali pa lih špila - nekdo odpove termin, "hitrega", ki bi vskočil nimajo, termin se porabi za "rednega".

In če imaš srečo, ga pač ujameš in katerega, ki je pod hitro prehitiš.

Jaz imam dobre izkušnje s DSD Ptuj - imel napotnico za hitro magnetno - dobil termin v roku 2,5 tednov, 5 dan me okrog 13.00 kličejo, da imajo fraj termin ob 16.00 in ali lahko pridem. Ker sem slučajno bil doma sem seveda "uletel".
Predpostavljam, da so moj termin naslednji dan "prodali" kateremu drugemu, ki je bil pod "hitro".
Tu se vidi, da se nekdo trudi, da ima naprave izkoriščene - in s tem seveda "skrajšuje" tudi čakalne vrste.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Dobil sem odgovor na poizvedbo preko maila iz MDT&T. Na čakalne dobe jim piše 5 dni, v mailu pa so mi rekli dobre dva tedna. No to je lahko tudi 1 mesec. Kakorkoli meni je vseeno teden gor ali dol, bolj mi je važna kvaliteta slik in izvida.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ko bodo zdravstvene institucije plačane po realizaciji bodo dohtarji hoteli imeti izkoriščene naprave, drugače ne bo denarja. Seveda mora biti tudi tukaj neka meja. Tukaj mislim na to, da ne vržejo pacienta ven še preden dobr stopi v ambulanto.
 

Mirage

Pripravnik
30. nov 2007
223
10
18
Kvaliteta slik je odvisna predvsem od moči MR, več kot ima tesel (T) boljša je slika. Večinoma so po Sloveniji 1,5T, obstajajo pa tudi boljši 3T in več. Za neko osnovno mišičnoskeletno diagnostiko je 1,5T večinoma dovolj.