Putika

B81

22. jul 2007
34.427
8.917
113
Ti nimas putike, ti si zapit
evil.gif
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
5 piv na dan... ne rečem 1x na teden za vikend da se ga napiješ ne pa na dan...to je to nimaš kaj razmišljat...opusti pivo, uredi prehrano, začni počasi migat prvo hoja, tek, kolo da nabereš malo kondicije potem lahko še fitnes... ali pa se bo slabo končalo!
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Meni se je to s pivom začelo pojavljat zadnjih par mesecev.
In sicer že po enem pivu čutim na sklepih v prstih na roki, da imam malo otečene. Po dveh pivih pa se že na oko vidi, da je zatečeno. Boli nič, samo je nadležno.
Tako da sem čisto opustil pivo.
Ne vem sicer zakaj se mi to prej ni nikoli zgodilo. (postajam star??
grin1.gif
)
Športam redno in zelo nadpovprečno. Poleg športa še "garanje" na vrtu. Kramp lopata šajtrga pa gas. Za vikend najmanj 5ur/dan. Med tednom najmanj urco. Plus tenis, tek po gozdu ipd.
Če že spijem kak alkohol si zdaj raje naročim deci cvička in 2 radenske.
Na vrtu sem si posadil tudi pegasti badelj in si posušiš semena, jih zmelješ in kakšne 2 žličke na dan z jogutrom poješ. Pa pu-erh čaj pijem precej. Cukra praktično nič ne zaužijem, razen med tenisom zelo "močno" cedevito, da ne padem skup na igrišču
grin1.gif

Zaenkrat je ok kar se tiče otekanja.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:

Pr men je glih pivo problem ko vsak večer požrem ene 5 komadov.
Pa na 190 mam 116kg....neredno prehrano...samo zvečer pred spanjem in zadnjih 10 let nič športanja.
Pa še pritisk me jebe 160/110....zadnji čas da se začnem gibati.

Se ti ne zdi, da imaš še en večji kronični problem, alkoholizem pa to? Infarkt ob takem tempu tudi ne bo nikogar šokiral. Pa shujšat bo treba precej.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Ampak tolk bedarij o putiki v enem postu pa še nisem slišal
grin1.gif


Prvo pravilo: spremenit lifestyle, črtat vse strogo prepovedane zadeve.
Drugo pravilo: ob akutnem napadu čimprej NSAD steroide (ketonal, naklofen duo, zelo pomaga indoxen, dobiš v it.). takrat tudi stroga dieta da mine
Tretje pravilo: pozabi na pivo, večinoma alko, če ga že, kak glaž belega vina

Ter nato branje tudi kake nove študije
wink-1.gif


BTW: tisti ki pravi nič športa... Seveda, ob akutnem napadu, drugače pa se zadeva priporoča. Nikakor pa se putika ne začne tako, da kar nič ne moreš, se zadeva nabira leta in leta...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Vsak rabi drug futr. Nekaterim škodijo stročnice, drugim pivo, tretjim vino, goveja juha kuhana z kostnim mozgom,drobovina... ampak en lako je pije tako rekoč vse našteto, drugi ne sme niti pogledati. Kot rečeno vse je odvisno od samega človeka.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Zdravnici si povedal kolio popiješ dnevno?

Ke rimam občutekd a si ta podatek malčk zamolčal. Ker drugače bi ti (po moje) postavila drugačni diagnozo in predlagala ukrepanje..lahko pa je bila samo uvievna in je omenila 'začetek' putike, kar pomeni cca. podobno ukrepanje (še malo razširjeno).

Odgovor imaš že na roki...vse kar si naštel da počneš, ne smeš oz. moraš početi ravno obratno. Telo je tvoje, razum tudi..kako ju boš skombiniral se boš moral sam odločit.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Zdravnici si povedal koliko popiješ dnevno?

Ker imam občutek da si ta podatek malčk zamolčal. Ker drugače bi ti (po moje) postavila drugačni diagnozo in predlagala ukrepanje..lahko pa je bila samo uvidevna in je omenila 'začetek' putike, kar pomeni cca. podobno ukrepanje (še malo razširjeno).

Odgovor imaš že na roki...vse kar si naštel da počneš, ne smeš oz. moraš početi ravno obratno. Telo je tvoje, razum tudi..kako ju boš skombiniral se boš moral sam odločit.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.923
2.390
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Zdravnici si povedal koliko popiješ dnevno?

ha ha ha! Itak da ni povedal. Pri meni je bila zdravnica totalno zgrožena, ko sem povedal, da pijem samo za zabavo in se ga napijem s petimi piri v družbi 2-3 mesečno. Vsak dan pet pirov si pa jaz nikakor ne predstavljam, zdravnica bi ga pa gotovo poslala na zdravljenje alkoholizma.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

hysterical-1.gif
.
Sedaj se pa še razpišite, kako je fiziološko mogoče v 8 urah premetati npr. 3 šleperje (to je 75 ton) žakljev po 50 kg teških !
smile-1.gif


Sedaj, če razmišljaš, v bistvu za teranje miške po mizi okoli tipkovnice res ne rabiš več kot 3/4 l kvalitetne H2O iz pipe
tongue-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
S-urat? To je to? Referencna vrednost 150-480? Jaz imam 312..

to je to ja. Tudi jaz imam zadnje čase vse v mejah normale. Ampak pač pazim ...

Aha zaenkrat še nič ne seka nikjer, razen slab holesterol na zgornji meji in dober na spodnji je vse super....
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.908
274
83
tam ko se terc po tori rola
Nekaj podobnega sem imel pred parimi leti. Boleči sklepi, sploh gležnji... Ko sem kupoval škornje za motor, nisem spravil na noge manj, kot 45 številko. Gležnji boleli, ko sam satan. Te sem tudi kupil potem, sicer imam 43.... Potem sem dal na stran pivo (kasneje še radler), kruh edino za zajtrk dva kosa polnozrnatega, pašteto stran... Ribe...te pa ne. Kaj je pomagalo,ne vem. Se je pa stanje nekako normaliziralo. Mogoče je pripomoglo kolesarjenje, ne vem.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
5 pirov zvečer pa res ni alkoholizem no.

Sicer ni nič povedal a predvidevam, da ob taki številki zvečer, verjetno padejo še kakšni 2 do 3-je pirčki preko dneva.
Za žejo.
evil.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Tudi teh 5 je alkoholizem, daleč nad zdravniško določeno mejo. Po tistem si že po enem na dan alkoholik.

to je v enem tednu ne več kot:

1 liter in pol vina ali
7 steklenic piva ali
4 decilitre žgane pijače ali
3 litre in pol mošta (sadjevca)