Očalarji,na pomoč

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Torej,imam že več let stabilno dioptrijo,nekje -4.5, zdaj sem v teh letih,ko me je začela mučiti starostna kratkovidnost. Zanima me,kako se obnesejo multifokalna stekla? Jih uporablja kdo,ali je bolje neprestano menjavati špegle?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Samo za info, če si se morda zmotil. Ponavadi se začne pojavljat starostna daljnovidonst. Kratkovidnost imeš že sedaj, saj uporabljaš negativne leče, da ti koregirajo pogled na daleč. Z leti pa ti začne pešat pogled od blizu (roko na srce zajebava tudi mene po 40-tem).

Z multifokalnimi nimam izkušenj, so pa baje drage ko pes. Po besedah sodelavca, ima spodnji del stekla recimo pozitivno dioptrijo, zgornji pa negativno (ali pač obratno). Tako da boš moral malo telovadit z glavo, da boš pofokusiral to kaj želiš.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Se ne reče dalekovidnost?
smile-1.gif


Tako je, mislim, da ga je začela dajati dalekovidnost. Tudi sam se to začel opažati sedaj nad 40
smile-1.gif
da očala na blizu več ne špilajo.

Oziroma se mi zdi, da se je začela kratkovidnost popravljati, ker ko snamem očala, vidim v nulo na blizu.
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Ja seveda,zatipkal sem se. Tvoj kolega ima bifokalna,multifokalna pa imajo še prehodno cono. Jaz naročam v DE in so ene 3x ceneje kot pri nas.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kaj pa kombinacija kontaktnih lec in navadnih bralnih ocal? Mogoce se najbolj udobno
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik harigast pravi:
Torej,imam že več let stabilno dioptrijo,nekje -4.5, zdaj sem v teh letih,ko me je začela mučiti starostna kratkovidnost. Zanima me,kako se obnesejo multifokalna stekla? Jih uporablja kdo,ali je bolje neprestano menjavati špegle?


Sam že nosim takšna očala 10 let. Takoj, ko sem jih dal na nos, sem bil pozitivno presenečen, saj sem odlično videl armaturo in pa daljavo, lepo se da brat, ni več opazne spremembe blizu-daleč, , menjavanje očal, enostavno, priporočam. Pred 4 leti so me stekla stala 240€ +okvir.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Kaj pa kombinacija kontaktnih lec in navadnih bralnih ocal? Mogoce se najbolj udobno

Dva "problema":
1. leče moraš "prenesti". Jaz jih na primer ne, ozr. jih dokler nisem v zaprtih prostorih.
2. leče za svojo dioptrijo moraš dobiti - kar zna pri kakšnih "cilindrih" biti malce triky. Spet jaz - ne dobim jih - posledično samo "približek" korekciji.

Pa še zadnje - odvisno kako zgledaš brez očal. Nekateri brez očal zgledamo kot kakšni tumpeki.
tongue-1.gif
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jaz imam progresivna očala... Essilor S Design že cca 3 leta
Ravno zaradi prepogostega menjanja ( gor dol) očal za na blizu sem se zato odločil. Pa sluzbo imam tako, da glede na to kako smotan sem bi na vsakem punktu moral imeti ena očala na voljo.
Navadil sem se zelo hitro...in si zivljenja brez teh špeglov več ne predstavljam.
Ravno teden nazaj sem se zanimal za nova....
Cena: 250eur po steklu plus okvir. Res pa imajo akcijo ,da za to ceno zraven podarijo še ena stekla z isto dioptrijo...


Vsekakor priporočm, zato ker je kamot....
 

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Jaz že vsaj 10 let nosim progresivna stekla (minus, močen cilinder), se pa jih nisem zlahka navadil. V prvih dne so bile police v marketu zvite, vertikale v prostoru so bile ukrivljene, hoja po stonicah navzdol zna biti nerodna, ker gledaš skozi spodnji del stekla, ki je namenje branju in posledično vidiš stopnice zamegljene. Za delo na računalniku, so pogojno primerna, ker je treba stalno z glavo poporavljati položaj, da gledaš skozi pravilni del stekla.

Je pa fajn za avto, ker lahko vidiš na daleč in potem blizu na armaturko, ko se pripelješ do trgovine, ne rabiš menjavat očal, da bi videl ceno na izdelku, hkrati pa že od daleč vidiš kolega na drugem koncu police.

Skratka je in tudi ni, pač kakor se navadiš. Nekateri problemov nimajo.

Aja, če delaš za računalnikom naj ti optik naredi posebej bifokalna očala - samo dva vidna polja, ki pa sta potem večja in je manj centriranja.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
moja stekla so kar orginal Essilorjeva, preverjeno. Pri obeh okvirjih.
Mi je pa žal da obstajajo takšni optiki
Kar pa se tiše stekel in vidnega polja pa so zadeve ze toliko napredovale,da ce si malo pogledas modele stekel vidiš da so kanali različno široki.
Pač tudi tukaj velja...malo denarja malo muzike....

aja...8 ur sem za računalnikom, telefon, tablica....še kakšen drug ekran, komandne plošče itd... pa do sedaj nisem imel problemov . Tudi po štengah ne
smile-1.gif

Priznam pa, da včasih, odvisno od dneva in počutjame me nekako motijo....predvsem ob strani....
Mislim da je vse skupaj odvisno od samega uporabnika, kako bo zadevo sprejel in dalje procesiral....res pa tega pred nakupom ne moreš vedeti..
 

harigast

Pripravnik
20. okt 2007
600
1
18
Ljubljana
Mene ravno računalnik ubija,na monitor,ki je sicer kojnski vidim super,na tipkovnico moram pa čez špegle gledat. Kar je nemogoče zdržat na dolgi rok.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik harigast pravi:
Mene ravno računalnik ubija,na monitor,ki je sicer kojnski vidim super,na tipkovnico moram pa čez špegle gledat. Kar je nemogoče zdržat na dolgi rok.

Nauči se slepo tipkati... Če si še tak antitalent ti več kot mesec dni ne sme vzeti... (Je pa res, da za takšne vaje rabiš ta pravo tipkovnico... Smartfoni odpadejo...)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Na nekatere androidne tablice sicer morda lahko celo priklopiš USB tipkovnico, ampak, ja, nasvet za manj matranja oči je: odjebi vse skupaj
d055.gif


Za srfanje raje ponucaj vsaj 42'' TV (z IPS matriko), za branje knjig pa tavelik Kindle.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Evo, update progresivnih stekel..
Letos sem se odločil na koncu po vseh primerjavah za Hoyina stekla, program Hoya My style v+. Vzel sem dva kompleta stekel, Eden za navadna očala z progresiv dioptrijo belimi stekli in filtri ( brez modrega filtra) in ena sončna z progresiv dioptrijo in antireflexom znotraj/zunaj + polarizacijo in rjavimi stekli.
Priznam, da sem bil zelo skeptičen kako bo z navajanjem na drugo firmo ( prej sem nosil Essilor z provencio) in moram rečt samo vauuu. Navajanje je trajalo cca 15 minut. Kvaliteta stekla so (ocenjujem kot laik) neprimerno boljša kot prejšnja, vidljivost in čiščenje pa sploh.Zaenkrat sem zadovoljen. Cena za 2 kompleta je bila 466,00€ + 3 letna garancija na stekla (če se zgodi kakršnakoli praska mi jih zamenjajo) + tracking code, kjer na spletu na Hoyini strani dobiš vse informacije o svojih steklih ( če je komu to pomembno).

Kako se bodo pa obnesla čez leto, dve...bomo videli.
cool-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Kako se ti je zdela provencija, se ti zdi da te je motilo, ker je vseeno nekoliko kontrasten pogled, ne?
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Provencia je sicer ok, moraš pa vedet,da ti belo barvo obarva ( vsaj to provencio ki sem jo imel jaz - sedaj baje obstajajo neke nove zadeve), men je naprimer potegnilo na rahlo rumeno, kar je za mojo naravo dela kar malce nerodno, da ne rečem nesprejemljivo... Sem pač dal očala dol ko sem rabil"true colors"
smile-1.gif