Keto dieta/prehrana

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Striptizerja pa nauta!

grin1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Misliš da bi bila knjiga primerna za nekoga, ki je popoln laik, kar se tiče prehrane, je navajen na high carb, zero fat, dieto in da bo zaradi vsebine knjige skapiral, kaj dejansko se dela narobe in predvsem zakaj.

Ker dokler človek ne razume, ga je težko v kaj prepričan. Edino s šibo
wink-1.gif

Če sklepam po svojih starih in tašči in tastu, potem NE!
Ženske bi še morda, ampak samo kak mesec. Pa bolj bi vrjela, če bi kdo kaj na FB nalepil...
Moška sta pa pojedela celo pamet tega sveta! Ju ne obrneš, pa če veta, da bota jutr umrla!

Sem probal, en dober mesec je nekak šlo, ampak zato, ker sem bolj preko mame pritiskal in je pač tako kuhala. Dokler ni starmu "zavrelo", da ma dost tega, da ne sme kruha jest
hysterical-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pri tastarih, ki so celo življenje vajeni revij ala Zdravje, Naša žena in Jana, ne pričakujem premika.
Ravno zadnjič me je mama prepričevala, kako so maščobe krive za diabetes, in bolj ko probaš popravljati, prej ti pošlje nek mail (ki si jih dandanes pošiljajo 60+ letnice) od "res priznanega strokovnjaka", ki dokazuje njene trditve. Sicer potihem potem prizna, da ima fotr diabetes tudi zaradi zaradi ogromnih količin pojedenega kruha iz preteklosti in 5 vrečk cukra na kavo (do 5 kav na dan), kolikor jih je sipal skoraj celo življenje.
Dokler keto pač me bo stalno v Lady in Janah, ne vidim večje promocije in Bemumast še ne bo pomagala - upam, da se motim.

Pa ko je že nekdo jamral, da se ne da pridobit nobene mase ... Meni vaga pravi, da to ni težava, čisto nehote sem septembra in oktobra dobil dobra 2 kg (nič se nisem vagal vmes). Mi ni bilo jasno od kod, potem pa sem pogruntal, da so za to bile krive predvsem vsakodnevne solate, "obogatene" z najmanj 20 dek prešane slanine. Zdaj spet počasi hujšam. Na srečo sta kondicija in moč kar vidno napredovala.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Butter, olive oil, heavy cream, and bacon are not harmful foods. Quite the opposite. Fat is the best thing for those who want to lose weight. And there are no connections between a high fat intake and cardiovascular disease.
On Monday, SBU, the Swedish Council on Health Technology Assessment, dropped a bombshell. After a two-year long inquiry, reviewing 16,000 studies, the report “Dietary Treatment for Obesity” upends the conventional dietary guidelines for obese or diabetic people.
For a long time, the health care system has given the public advice to avoid fat, saturated fat in particular, and calories. A low-carb diet (LCHF – Low Carb High Fat, is actually a Swedish “invention”) has been dismissed as harmful, a humbug and as being a fad diet lacking any scientific basis.
Instead, the health care system has urged diabetics to eat a lot of fruit (=sugar) and low-fat products with considerable amounts of sugar or artificial sweeteners, the latter a dangerous trigger for the sugar-addicted person.
This report turns the current concepts upside down and advocates a low-carbohydrate, high-fat diet, as the most effective weapon against obesity.
The expert committee consisted of ten physicians, and several of them were skeptics to low-carbohydrate diets at the beginning of the investigation. (Source.)
 

volimsmes

Zelenc'
2. maj 2017
3
0
1
Zdravo, kaj mislite o virih maščobe na keto. Mora biti vse bio, grasfed ali je ok tudi najcenejše maslo z trgovina in baterijska jajca?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Tudi to laufa v redu. Bio, grasfed itd je pogosto navaden trgovski nateg, čeprav je v povprečju kvalitetnejše (ne nujno). Je pa res, da povprečen človek ne bo ločil okusa organic bio eko masla in onega najcenejšega tako kot ne bo ločil baterijskih in hlevskih jajc.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Okus je tu najmanj pomemben, rekel bi celo, da je nekomu industrijska hrana veliko bolj okusnejša kot "prava domača brez kemikalij".

Grassfed govedina ima dokazano več mikrohranil. Bio pa sploh ni nujno da, lahko je celo enako slaba, kot navadna, ker ne vem če je razlika če se futra krave z bio otrobi al ne-bio.
 

volimsmes

Zelenc'
2. maj 2017
3
0
1
Kaj v primeru da nimamo dovolj denarja za grassfed zadeve? Je še vedno ok navadno maslo, baterijska jajca, itd?
Kdo ve kakšna je razlika med kokosovim oljem Eden ter Sunny razen v veliki razliki v ceni. (Oba sta rafinirana)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Isti šmorn je vse skupaj, kar se tiče osnovnega delovanja mehanizma ketoze. Razlike so drugje. Saj je bilo napisano zgoraj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Kokos maslo je važno da ni hidrogenirano, rafiniranje tu ni tak problem. Eden je ok, za sunny ne vem, to je tisto iz hoferja?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vprašanje, zdaj sem že dobro leto na ketonski, počutje je v redu. Imam pa težave pri velikih fizičnih naporih (celodnevno kolesarjenje, večdnevni hribi), namreč hrana mi pri res ekstremnih dolgotrajnih naporih v zelo toplih razmerah obleži v želodcu (dan ali dva) in mi postane slabo, da sem čisto fuč. Še pitje vode mi ne paše. Se je kdo že s tem spopadel?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
kakršnakoli hrana. recimo v nedeljo sem z biciklom cel dan iskal sončarico, zdaj pa je potrebna regeneracija
smile-1.gif

švical ko konj, spil preko 5 litrov vode, zdaj mi pa že drugi dan ne paše nič jest, pa še stalno se mi vrti. Jemal sem tudi elektrolite, ampak vprašanje če zadosti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Zanimivo, kaj drugega kot elektroliti mi ne pade na pamet, samo bi moralo biti res brutalno, da bi nekdo ki je keto adaptiran fasal take posledice.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Računaj, na takih dnevih pokurim najmanj 5000 kalorij dnevno in spijem kar nekaj litrov vode (4 ali 5), še posebej če je vroče in res švicam kot dež. Ker vem, da rabiš več elektrolitov na keto, mi zato ni jasno, koliko bi jih moral jemati ob ekstra obremenitvah, sploh, ker me v takih primerih "zvije" šele naslednji dan.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Načeloma se rabi več elektrolitov samo na začetku, za lažji prehod oz t.i. keto-flu. Jaz nikoli nisem imel problemov s tem in nikoli nisem dosoljeval.
Po adaptaciji pa bi naj bilo potrebnih jih celo manj, ker je manj hidratov ki zadržujejo/sproščajo vodo, ki redči elektrolite.

Jaz bi se obrnil na Groma, saj na njegovem forumu rad pomaga, tu ni kaj dosti keto-expertov, če sploh
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Očitno so bili res krivi elektroliti - v soboto sem se z njimi filal cel dan med turo - in glej ga zlomka, na koncu še musklfibra ni bilo, edino nekoliko bolj zaspan sem bil cel naslednji dan.
Jem tele:
https://si.myprotein.com/sports-nutrition/elektroliti-plus/10529467.html
Namesto priporočeni dve tableti sem pozobal tri do štiri na vsake tri ure, na koncu v 24 urah je to zneslo kakih 20 tablet, torej 10x priporočena dnevna doza. Se mi zdi veliko, je pa res, da nisem imel nobenih težav.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Super, mogoče lahko drugič dodaš sol posebej, pa ne bo potrebno takšne doze, ker glede na sestavine, je nekoliko premalo natrija.