Cannamedis konopljine kapsule

nevtralec

Pripravnik
6. jan 2014
62
4
8
Sodelavka mi je omenila, da njen mož uživa že dva meseca konopljine kapsule in pravi da se počuti odlično. Zanima me ali je že kdo poskusil?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Zadeti ljudje se praviloma počutijo bolje
grims-1.gif


S tem da to ne vsebuje THC, tako da niti ni zadet
rolleyes-1.gif


placebo.press
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
E daj ne bluzi no, kon. olje je v vsej tej poplavi najbolj zdravo olje na trgu, najvec zaradi pravilnega razmerja O6 in O3 MK.

Sicer je IMO bolje, ce bi ded spil zlico navsezgodaj, je najbolj naravno brez barvil, dodatkov za zgoscevanje itd...

Razen ce verjames da bi clovek bil zdrav, ce bi vsak dan pojedel kilo speha.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Odvisno kaj jemlje, konopljina smola vsebuje majhno količino THC-ja, veliko bolnikov s kroničnimi boleznimi (KVČB, dermatološki in revmatološki) bolniki jo jemljejo ker je najboljše zdravilo brez resnih stranskih učinkov. Problem je le ker je zelo drago.
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Prava smola vsebuje večjo količino THCja in sploh ni zelo drago, kot nekateri na(za)vajajo. Razen hujši rakavi bolniki, tisti jemljejo večjo količino in večinoma spijo, to se vse na FB prebere.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Večina jemlje tisto iz črnega trga, ki ima tudi THC not. Brez THCja kakšnih bolečin in sprostitve mišic ne rešiš. Je pa vse odvisno za kaj rabiš. Kar tako malce, da "se boš bolje počutil" tudi pivo deluje
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.305
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Prava smola vsebuje večjo količino THCja in sploh ni zelo drago, kot nekateri na(za)vajajo. Razen hujši rakavi bolniki, tisti jemljejo večjo količino in večinoma spijo, to se vse na FB prebere.

In vse uporabnike je strah, ker NIKOLI ne veš kaj boš dobil. In kaj vse so mojstri namešali zraven, da je ceneje.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Res je, domaci mojstri, pa tudi "profesionalci" velikokrat nimajo pojma kaj prodajajo, ker se zanasajo na to kaj jim dobavitelj rece. Sem bil pred kratkim na sejmu Spannabis v Barceloni, kjer mi je poslovni partner razlagal, da imajo 15% cbd smolo, ko nam jo je poslal na analizo, smo ugotovili, da ima slabih 10% vsebnost cbd-ja. Se ukvarjamo tudi s tem in delamo analize smol (pa tudi suhih "izdelkov"), tako da na zalost vecinoma ne drzi, kar rece prodajalec.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Par dni nazaj sem poslušal oddajo na Valu 202..so ravno debatirali, da naj bi se pri nas začelo uradnor podajati konopljo (ne le kot tablete) le da ne boš mogle kar tako priti do nje, ker bo to kot zdravilo in bo predpisano na recept s train zdravnika (kdor se bo odločil za tovrstno prakso...ker je treba še potšeno naštudirati samo učinkovino ter kako deluje/se obnaša z drugimi zdavili).
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Pri cigaretih ni problem, naj predpisujejo take z konopljo in bo mir.Se strinjam z Guinnes-om da ni vedno taka sestava kot je navedeno to se opaža tudi pri generičnih zdravilih ki nam jih farmacija tako vneto predpisuje kot da bi bile originalne .
Kaj pa je s temi?
Namisol ® je prvi na svetu Oralna tableta , ki vsebuje čisti , naravni Δ9-THC (dronabinol) pri stalnih odmerkih z visoko, predvidljive biološke razpoložljivosti in dolge, stabilno rok trajanja pri sobni temperaturi .

jed to sploh možno legalno kupiti?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Pri cigaretih ni problem, naj predpisujejo take z konopljo in bo mir.Se strinjam z Guinnes-om da ni vedno taka sestava kot je navedeno to se opaža tudi pri generičnih zdravilih ki nam jih farmacija tako vneto predpisuje kot da bi bile originalne .
Kaj pa je s temi?
Namisol Ÿ je prvi na svetu Oralna tableta , ki vsebuje čisti , naravni Δ9-THC (dronabinol) pri stalnih odmerkih z visoko, predvidljive biološke razpoložljivosti in dolge, stabilno rok trajanja pri sobni temperaturi .

jed to sploh možno legalno kupiti?
Kot prvo: generiki so stestirani in odobreni s strani drzave oz agencije za zdravila. Neka smola ki jo nekdo doma dela iz robe ki jo je nekdo prinesel pa ni stestirana.

Glede na zadnji del pa: v oklepaju pise "drobinol" thc pa pomeni "tetrahidrokanabinol"
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Agreed, s tole domačo lahko imaš več "smole", kot z zdravili, ker ni vsaka sorta konoplje za vsako bolezen, oz. ni univerzalna. In pravo smolo znajo pridelati le redki, ne vsak smrkavec, ki se mu bolj splača delat smolo, kot prodajat travo za kadit...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Osebno nimam izkušenj ne z enim in ne drugim, niti kadil nisem dolgo razen v vojski.
Bolj me zanima terapevtski način uporabe droge-v pomenu zdravila-zatorej sem za uporabo teh pripravkov v zdravstvene namene ker imam osebno zelo hude bolečine in mi dejansko ne pomagajo nobena zdravila prozi bolečinam razen.. tega ne bom omenjal ker je zdravilo eno izmed trenutno najmočnejših za te težave. Kot vsako zdravilo je tudi moje tako da lahko postaneš odvisen vendarle sem z ustreznim zmanjševanjem doze pristal na občasni uporabi. Vsem za vsak vid zdravljenja s pripravki ki bi bili farmacevtsko odobreni in pripravljeni v ostalo pa me ne bo nihče prepričal.
Lp.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Jah glej, sam sem travo kadil 1x v zivljenju. Vse te zadeve o "medicinski konoplji" sem vedno jemal precej z rezervo. Poznam tudi primer, ko se je nekomu od pretiranega kajenja trave (verjetno je bila ze kaksna predispozicija za to) mocno udarilo na psiho. Se pa zadnjega pol leta nekako profesionalno ukvarjam s temi zadevami (posredno) in sem srecal veliko ljudi, ki jim je konopljina smola z in brez THC-ja pomagala. Vecina primerov je bila v zvezi z multiplo sklerozo in epilepsijo, pa tudi rakom. Ko srecas toliko ljudi, ki jim ena rastlina pomaga ne mores ostati ravnodusen, pa ne vem a je placebo ali ne, ceprav za multiplosklerozo je zadeva klinicno dokazana, za vecino drugih stvari se pa se raziskuje. Vem, da ce bi jaz imel raka bi poskusil vse opcije, pa ce mi kdo rece da je nelegalno ali ne.
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Kaj pa če bi poskusil s temi CBD kapljicami, katere legalno prodajajo po trgovinah? Sicer so brez THC, zato ne vem, če to kaj deluje proti bolečinam, ampak poskusit ni greh, če je stanje enkrat takšno, kot je.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
CBD deluje protivnetno, tako da ce so tezave taksne bi morale pomagati, ce zadeva vsebuje THC naj bi pac pomagalo pri trenutnem lajsanju bolecin.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ne morem rečt da sem za neko experimentiranje s temi zadevami ampk bi želel neko pomoč v obliki ki je sprejemljiva v vsakdanji uporabi.Guines@ kako ti ugotavljaš pri smoli koliko teh psihoaktivnih snovi vsebuje- THC-ja ? Z mano v bolnici je ležal človek ki je nedolgo po mojem odhodu umrl ker je imel neozdravljivi rak na hrbtenici in je jemal to smolo, po pravici povem da mu je toliko olajšalo vse skupaj da se mu je videlo da je omamljen ni toliko olajšalo bolečine da ne bi potreboval še dodatnih Dipidorol injekcij kot to da je večji del prespal, kaj drugega mu ta draga smola ni pomagala ker od vseobsežnega raka ni ozdravel.
CBD kapljice? Rabim več inf. o njih ker dejansko ne vem zakaj se gre. Moj skupek bolezni je obsežen in ravno pri letošnji zadnji hospitalizaciji so mi naredili bolnišnični farmacevti točen seznam ujemajočih se zdravil ker imam tudi okvaro ledvic.Tako da ne morem več dosti kaj preizkušati saj sem na meji še dovoljene količine vseh zdravil vključno z inzulinom.
Torej rabim nekaj več inf.