Keto dieta/prehrana

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Pa še nekaj, ker vidim da nekateri hujšajo s to dieto
wink-1.gif


Zakaj pride do izgube mišičevja ko človek "strada" je verjetno vsem jasno, ne? No..pri ketonski dieti pa se večji del mišičevja ohrani, zato ker telo nima potrebe ga zažirat, zažira le v maščobne zaloge
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kako pa furat keto dieto na potovanju, ko nisi svoj šef kuhinje? Bi se mogoče lotil te diete, da svoj špeh zmanjšam, ampak zaradi mojih občasnih malo daljših raznoraznih poti imam dvome v uspešnost.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Do kakšne hrane imaš dostop? ruski bife v hotelih, ipd? ali moraš sam vzet zraven?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Tisto o brokoliju sem karikiral. Zeleno zelenjavo se normalno je.

Koliko OH je pa pač najlažje izmerit, super je če spadaš med tiste, ki lahko pojedo kar veliko OH recimo 80g, nekdo drug pa samo 25, da je v ketozi.

To je "znanstvena" dieta, paleo je pa komercialna verska bedarija. Če ti živilo koristi je prav vseeno ali je proizvod sodobne industrije, laboratorija ipd...

glede paleo
Pri čisto vsaki stvari so odstopanja, si vsak človek nekaj po svoje razlaga, si vsak nekaj prilagaja, so različne študije... Tko, da rečt, da je paleo bedarija, je zelo
bonk.gif

Jst sem paleo uporabljal tako, da sem se na zečtku znebil mlečnih izdelkov in tako ugotovil, da so mi prej škodli (sinusi, nos...), v trgovini še bolj gledam, da kupujem čim manj že predelane hrane in berem drobni tisk. Sem skenslal žita*. Začel jest bolj mastno meso (pečenke, rebra...) OH (sladkarije, sladke pijače...) pa že od hmm osnovne al pa srednje šole ne uživam.
Torej če potegnem črto sem v neki mešanci med keto, lchf in paleo.

*ja glede skenslanja žit (glutena) bi se spet lahko stepli. Ampak sem pač tako probal in mi gre. Ja in spet je miljon različnih študij...

Sem sem pa zaklel, da ne mislim biti noben fanatik (kot so razni vegiji) in se bom kdaj kak vikend na kaki zabavi tudi strašno pregrešil. Pa tudi kaka pica pade vmes, če mi res noro zadiši ali pa je pač to hitra rešitev za obrok.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Si probal mogoče surove mlečne izdelke, lahko da bi ti ustrezali?

Ker jaz si keto ne morem predstavljat brez mlečnih, predvsem pri maščobah se zatakne, ker ne vem s čim bi nadomestil maslo. Kokos olje je predrago, rafinirano kokos olje pa brez okusa in fej v kavi, edino če bi kako stevio not metal
smile-1.gif
Pa čez sir ga tudi ni.

Kaj pa je bilo z nosom?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sir in maslo uživam kr na veliko:) v teh dveh izdelkih je laktoze minimalno.
občasno si kupitm tudi mleko brez laktoze.

z nosom je bilo to, da sem med službenim časom porabil skoraj paket robčkov. Ne glede na temp in letni čas, sem si vedno brisal nos, kot da sem prehlajen. V mladosti že bil na operaciji.
Od kar pa sem se "spucal" mleka, pa robčkov skoraj več ne potrebujem. Včeraj sem jih recimo celo doma pozabil in ugotovil šele potem doma:)
Sicer bi kak poseg v sinusih vrjetno še potreboval (občutek zabitosti čutim pri velikih obremenitvah ali pri stoji), ampak je življenje že za 80% lažje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na začetku sem jih čisto skenslal. ko sem ugotovil spremembe sem malo po googlal in začel sprobavat z maslom in sirom.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja glej, zagovarjaš paleo, potem pa napišeš ravno to, da delaš po svoji volji oz. občutkih.

Paleo je pač direktiva kaj smeš in kaj ne smeš jesti. Tudi to je OK, samo če dieto utemeljiš s tem, da tega pa takrat ni blo in niso jedli je pa versko herbalajfovsko. Zato sovražim paleo, ker je ubistvu antireklama za LC oz. sploh keto. Keto je dieta...huda dieta, vendar bazira povsem na znanosti in edini razlog za omejevanje hrane je to, da si v ketozi in izkoristiš vse pozitivne stvari.

Sovražim herbalajfovce, sovražim fantaziste, ki morajo nečemu pripisati zgodbo, mejkap, fensi ime, da nekdo kupi. Sovražim fejk marketing, top shop in popuste. Sovražim 13, 14 plačo, sovražim regres, nadomestilo za prehrano in prevoz (toliko kot sem firmi vreden želim imeti plačo, zanjo se naj strinja delodajalec in delojemalec).

Se kdaj smeješ ko na meniju prebereš neko fensi spahedralo ala posteljica iz deviške Venečanske rukole, skrbno izbrane in očiščene z deviškimi prsti pravih preverjenih devic.
tongue-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Seveda sem si ga "prilagodil", ker mi je na prvem mestu, da živim in ne kompliciram. Ker za vaganje kalorij in fanatične extreme nimam volje.
Prilgodil sem si ga pa tako, da sem iz že prej omenjenih "topšit diet" potegnil rdeče niti in vzporednice in se jih skušam čimbolj držat. Kaj je tukaj slabega za povprečenga človeka?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Saj če imaš hotelsko hrano potem itak ni problema. Vedno imaš na razpolago meso in zelenjavo. Prej e kak juha, solata je tudi..torej? Nobenega problema.

Če moraš kupovat v trgovini hrano..tam zna bit malo teže ja, sploh če je ne moreš pripravljat.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Recimo da greš na dvotedenski roadtrip brez hotelov (kamp ali apartmaji) daleč stran od Slovenije, samo restavracije in kaka trgovina. Se občasno celo najde recimo kaka restavracija, ki bo imela to, kar bi hotel, ampak v povprečju pa na to ni preveč za računati in si potem omejen na recimo solatne krožnike s kakim deci olja. Koliko pa se lahko pregrešiš na keto dieti? A kaka pica lahko pade občasno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Odvisno od posameznika, eni lahko ruknejo pico in so čez nekaj ur nazaj v ketozi, eni pa rabijo potem nekaj dni.

KEto lahko ješ povsod, samo OH daš vstran ali naročiš brez, tudi v mercu.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Niso vse gostilne po svetu take kot v Pomurju, da če tudi daš OH stran, da se naješ. Recimo v Italiji bi/bom imel kar lepe težave, ker hrana ni mastna, da o kakšnih severovzhodnjakih in njihovih sladkih omakah sploh ne govorimo.

Kako pa veš, da si padel v ketozo oz. iz nje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Bolj adaptirani posamezniki to zaznajo sami na sebi, ponavadi preko počutja. Drugače pa je edino merilo krvni test.

Ampak če furaš 99% keto dieto si po nekaj tednih ziher "not", potem pa tudi če se pregrešiš, si po max nekaj dnev nazaj not, če nadaljuješ s keto naprej.

Glede Italije; zrezek mesa (ampak pazi, ne prevelik, do max 40g B da vsebuje, kar je pri pustem mesu nekje 200g samo, pleskavice pa 250g!) in potem zraven obilno solato: zelena zelenjava, avokado, sir, olive ter ogromno olivnega olja gor. Prosiš še recimo za dodatno masla, to imajo skoraj v vsaki kuhinji.

Da se povsod, kot rečeno, tudi v mcdonaldsu, pač je treba nekaj vaje, da prepoznaš primerna živila, potem pa kombiniraš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.254
6.521
113
Moram se popraviti, sir v solati odpade, če je na krožniku že primerna količina mesa, torej neko zelenje+olive+olivno olje, pa orenk tega vsega
smile-1.gif