Zelo boleče rame

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Že od novega leta imam probleme z bolečimi ramami. Glede na samodiagnozo (mr. Google) sem skoraj siguren, da gre za burzitis, ker me boli točno to, kar kaže slika.

arthritis_bursitis_shoulder.jpg


Treniram cca. 3-5x tedensko, večinoma lastna teža, nekaj malega gvihti. Sumim, da so glavni krivec za poškodbo pull-upi. Redno si jih mažem z Voltarenom, a bolj malo pomaga. Vzel sem si teden dni pavze, bolečina je popustila, nato sem en teden zopet treniral na polno in se včeraj zvečer zbujal vsake pol ure v bolečinah.

Obstaja kak način, kako si to čim hitreje pozdraviti? Koliko časa je sploh potrebno za regeneracijo? Neaktivnost me ubija in ne morem se gledati, kako gubim mišice.
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.112
6.482
113
Pusti ti maže, ker samo blažijo simptome.

S temle lahko probaš: http://atlargenutrition.com/pml-optimized-injury-prevention-repair-chris-mason/

Pač znižaš obremenitev in raje delaš na več ponovitvah, da se vso tkivo ojača in ne samo mišično.
Vem, da je prava muka ne trenirat, sem sam trenutno v 1 mesečni pavzi, ampak bolje da se lotiš zadeve sedaj, preden postane kronična ali vodi v kakšno hujšo poškodbo. Lahko pa ta čas izkoristiš in delaš na čem drugem, kar je tvoja slabost, kondicija, nižanje BF%, etc...

Nisi profi športnik, tako da se ni treba silit.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Naroči se na pregled, rama je precej kompleksna in bolečine se lahko manifestirajo drugje od njihovega izvora. Jaz sem imel burzitis in bolečina je tolkla ven čisto drugje, ultrazvok pa je pokazal dejansko lokacijo problema. Svetujem ti pregled v čim krajšem času, da boš vedel na čem si in kaj lahko delaš in kaj ne. Če delaš naprej na polno se zadeva ne bo popravila, ampak poslabšala.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pusti ti maže, ker samo blažijo simptome.

Pač znižaš obremenitev in raje delaš na več ponovitvah, da se vso tkivo ojača in ne samo mišično.

467716-post_slo.gif

Po mojem tudi edina rešitev. Poslušaj svoje telo! Sam sicer treniram na polno,tudi z veliki obremenitvami,ampak ob najmanjši bolečini zmanjšam obremenitev pri tisti vaji. Veliko jih dela napako,ko ob težavah (bolečine v mišicah,sklepih...) trenira naprej s 100% obremenitvijo,kot da se ni nič zgodilo...s tem težave samo še povečaš.
Predlagam ti trening z 60 do 70% sicerjšnje obremenitve (po potrebi tudi manj,odvisno od bolečine) in 2x več ponovitvami,temu se lahko reče tudi aktivna regeneracija,boš hitreje pozdravil bolečine kot če nič ne delaš.
Sicer pa trening 5x na teden nima smisla,raje 2 do 3x,ostale dni pa aerobna vadba,boš hitreje napredoval (če ti je cilj moč?)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ponedeljek in petek naredim 24 serij sklec in zgibov (različnih variant), v torek in četrtek delam Insanity (ki tudi vključuje nekaj sklec), v sredo pa en krožni atletski trening, ki vključuje plank na žogi, supermana, sklece, pull-upe in military press. V soboto eventuelno kako uro, uro in pol joge, nedelja pa dolg sprehod v naravi. Na tak način ohranjam solidno formo, mi je pa treniranje neke vrste must, ker če tega ne naredim zjutraj, se celi dan počutim zaspanega, polomljenega in depresivnega.

Imate kak konkreten predlog, kako zadevo prirediti? Do nekega teka mi ni.

Sicer med samim treningom, ko je mišica vroča, težav nimam. Te pridejo, ko se ohladim.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ali mi lahko kdo pove zakaj ljudje trenirajo, da jih potem vse boli in imajo zdravstvene težave? Pomanjkanje ega, jih punce ne marajo? Sicer je redna vadba priporočljiva za zdravje, toda nekateri močno pretiravajo! Torej zakaj?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
če hočeš drastično spremembo je pač potreben drastičen ukrep ... karikirano.

seveda ni nikoli pametno trenirat na način da se poškoduješ, to da te mišice bolijo pa se mi ne zdi nič takega.

sicer pa poškoduješ se lahko tudi če s postle padeš zjutraj ko se vstaneš
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.267
8.815
113
Vprašanje:

Se kaj ogreješ pred treningom, pretegneš kite, mišice ali prideš v fitnes in kar začneš?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Ali mi lahko kdo pove zakaj ljudje trenirajo, da jih potem vse boli in imajo zdravstvene težave? Pomanjkanje ega, jih punce ne marajo? Sicer je redna vadba priporočljiva za zdravje, toda nekateri močno pretiravajo! Torej zakaj?

Če bi ti vedel, kako lepo je, ko je človek v formi ... Po stopnicah greš, kot bi imel fedre v nogah ... v eni roki neseš plinsko jeklenko, v drugi par vrečk iz trgovine ... vsa hišna in obhišna opravila so ti lažja ... boljšo držo imaš, boljše sexaš, prekipevaš od moči, si poln energije ... Edino vsake toliko te lahko zyebe kaka poškodba.

Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
odstranjeno na željo uporabnika

Res?

Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Vprašanje:

Se kaj ogreješ pred treningom, pretegneš kite, mišice ali prideš v fitnes in kar začneš?

Ja, vsekakor. Približno 10 min imam za ogrevanje in stretching. Enako za cool down.


Danes je stanje malenkost boljše. Vendar še vedno lahko dvignem levo roko le do polovice, sicer pa se moram nekako upognit, da preskoči sklep. Počutim se ko kripl ...
jezen.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Točno tak. Kot bi imel igle zabodene v ramah. In škrtajo med premikanjem.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.112
6.482
113
Bodi pozoren na to bolečino in delaj vaje samo do nje, kakor hitro te zaboli, nehaj. Govorim o ROM. Čez čas bi moralo biti bolje in vedno bolj boš lahko raztegnil tkivo, ampak ne it preko te točke, drugače spet poslabšaš zadevo in si na začetku.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hvala ded! Včeraj sem delal pul-upe tako, da sem imel eno nogo na stolu in pač več ponovitev. Danes k sreči bolečine niso nič hujše.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Daj ti s pullupi malo prekini. Če komaj dvigaš roko, nisi za delat s tem. Pač delaj kaj drugega. Pravilo je, da bolet ne sme. Nekaj poškodb sem dal skozi, tako da lahko pametujem.

Drugače pa še odgovor poštarju:
ko sem svojo osebno zdravnico fehtaril MR zaradi kolena, mi je rekla,
"Saj če bi živel lepo umirjeno življenje, takih težav ne bi imel ..."
... pavza ...
"... bi pa zato imel druge."

Kam je namignila, pa ne rabiš ugibat. No, tistih "drugih" težav pa nimam.
wink-1.gif
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Rama je ful specifičen sklep. Dosti stvari se zgodi zaradi nepravilno razvitih mišic okoli rame, dostikrat zaradi nesorazmerno močnih trapezov in šibkih romboidov. zato je glava nadlahtnice v napačni poziciji in nepravilno beza po kitah...

Sam sem imel te težave od pedlanja in plavanja, diagnosticiral in porihtal mi jih je fizioterapevt Tomaž Fuchs. Na tvojem mestu bi investiral v to, s samozdravljenjem boš naredil več škdoe kot koristi.