Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Za "normalno" dieto se priporoča post nekajkrat letno, ampak vsaj 5 dni. Ker šele po 3 dneh človek preide v ketozo, potem pa je fajn, da je v ketozi še dan, dva.

Za tiste, ki pa smo na ketonski, pa je dovolj že IF vsak dan ali pa 1-2 dnevni post nekajkrat letno.

To je iz vidika zdravja, hujšanje je tu sekundarnega pomena.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
13 litrov toksinov
cheer.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Odgovor je, da se ne poje zajtrka in ne večerje. Večerja naj bo obilna, zajtrk pa ničen, nič do kosila. Kofe/čaj edino, brez vsega, se razume.
ne zajtrkujem in večerja oz. zadnji obrok vsaj 1h pred spanjem pa sem se zadnje leto zredil za več kot 10kg
uf-1.gif

malca ob 11, kosilo ob 17, zvečer med 19-20 še kakšna malenkost pa gredo kile samo gor.
vikende se pa pregrešim, je možno da to tolk vpliva?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Za par dni si piši vsak dan natančen dnevnih kaj poješ in koliko poješ. Napiši vse in natančno, ne sebe goljufat. Po tem boš točno videl pri čem si...

Izpuščeni zajtrki ne pomenijo, da boš hujšal, če potem z ostalimi obroki poješ več, kot porabiš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
Opcija je še samo en obrok dnevno, to pa ni šans, da nekdo spravi v sebe 3000-4000kcal..no...je možno, ampak pač neko normalno hranjenje
smile-1.gif


cappy, kaj pa drugače ješ? Dec rabi nekje 2400kcal, če si v zadnjem letu pridobil 10kg špeha, pomeni to na dan samo 240kcal dnevno preveč, kar je sila težko "sledit" za neučeno oko.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Berem to temo in ne morem verjet kako komplicirate!!!
Hujšanje je zelo enostavno. Sam sem se odpovedal alkoholu, kruhu, zelo zmanjšal OH, v glavnem jem meso in zelenjavo, ter se več gibam, to pomeni hoja in telovadba.
Ne delam tabel, ne računam, preračunavam in podobne neumnosti. Dieta manj žri je najboljša!
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Sam sem šel iz 102kg na 87kg in jih veselo vzdržujem že več kot leto dni in to brez problema.
Pred tem sem pojedel veliko kruha, veliko sladkarij, gibal se nisem 8-9let.
Uredil sem si 4-6obrokov dnevno, brez zajtrka sploh ne morem več. Šport kolo, tek. Sedaj zadnja dva meseca delam z lastno telesno težo 3-4x tedesko.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Berem to temo in ne morem verjet kako komplicirate!!!
Hujšanje je zelo enostavno. Sam sem se odpovedal alkoholu, kruhu, zelo zmanjšal OH, v glavnem jem meso in zelenjavo, ter se več gibam, to pomeni hoja in telovadba.
Ne delam tabel, ne računam, preračunavam in podobne neumnosti. Dieta manj žri je najboljša!

Točno to. Skoraj nič OH (s kakimi zelo občasnimi izjemami za kako sladico ali pivo - recimo 1x na mesec), normalne porcije mesa in zelenjave (v bistvu sem iz porcij pred spremembo prehrane samo vzel OH, pa nič povečal meso/zelenjavo - kvečjemu se je še malo zmanjšalo, ker enostavno nisem več toliko lačen brez OH). Tu in tam malo rdečega vina, kak viski (recimo 1x na teden). Pa nekaj gibanja, seveda.
Je pa res, da načeloma ne jem po 20 uri, večinoma jem samo pozno kosilo/zgodnjo večerjo (recimo okoli petih), zvečer kake oreščke.
-30 v 9 mesecih, zdaj pa lovim eno ravnovesje, da ne bo šlo še naprej dol, ker ni več potrebe.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Stvar postaen enostavna ko v glavi poštimaš kako in kaj..ter seveda narediš nekaj v tej smeri= hrana + gibanje.

Potem je enostavno.

Prej pa velika jeba
grims-1.gif


(Če bi sam šel tako z lahkoto dol kot grem gor..majke mi
tongue-1.gif
)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Parkrat hrano brez OH.jev (kar je cca. keto)...vedno deluje. Le težko se je spravit (v glavi) na tako hrano.

Najbolj me razpizdi ko sem pol leta OK, jem z glavo, gibljem..super vse (s težo vred)..pol pa v dveh mesecih sesujem vse v prah ker žrem ko svinja
10.gif


Zdajle sem začel z enodnevnim postom v tednu..ravno včeraj..da se mi vsaj želodec malo skrči na cca. normalno raven.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.333
6.533
113
To pa zato, ker delaš dodatne stvari, ki ti niso v interesu, tako kot se ljudje držijo diet nekaj časa, gibanja nekaj časa, potem pa pač nazaj v rutino padejo.

Idelno je najti rutino, ki ustreza...kakšna pa je, pa mora vsak pri sebi ugotovit.

Zato je keto kul, ker telo nekako vrne v homeostazo, kar pomeni da so hormoni ok in te ne sili v vtis napačne lakote.

jaz recimo če 8 mesecev nisem stopil v fitnes, doma samo delam zgibe in občasno sklece, torej gibanja skoraj nič, pa se drži teža, čeprav ne "štejem kalorij" in nič...
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik darjan pravi:...Idelno je najti rutino, ki ustreza...kakšna pa je, pa mora vsak pri sebi ugotovit...
Točno tako, ker vsak posameznik ima malce drugačno prebavo in izkoristek. Ja, vsak mora na sebi sprobat, kaj njegovemu telesu odgovarja ...