Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Nič ni narobe s tem, če se čez dan ne je, pa zvečer oropa hladilnik, če je hrana primerna: http://www.warriordiet.com/

Unfortunately, we consume most of our food during the day, starting with a big breakfast, and we pay the consequences with ever growing epidemics of obesity, diabetes, cardiovascular disorders and other modern man diseases. The solution: skip big breakfast and lunch, eat your main meal at night, and you'll notice how you're leaning down and strengthening without even changing your calorie intake.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Znano jih dal dol 40kg, prehrano imamo še vedno isto samo jem tud kruh, pa uporabljam rastlinsko olje za pečenje pišč.file pa brez.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
The solution: skip big breakfast and lunch, eat your main meal at night, and you'll notice how you're leaning down and strengthening without even changing your calorie intake.
Zanimivo. Ko sem jaz skenslal večerjo in uvedel zajtrk, je šlo kar samo skoraj 10 kil dol, brez da bi se kaj drugega dodatno matral.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Kile so tu še najmanj važne. Ta način prehranjevanja je above this thread, omenil sem ga zgolj zato, ker je nekdo napisal, da je TO najslabše kar lahko nekdo naredi.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Višina baje 181
nekje leta 2004 120 kil
Vmes shujšal na nekje 97, se nato ponovno čez leta zredil
1.9.2012 105 kil fatt mass pomoje bliz 30...
1.11.2012 97 kil
28.4.2013 88 kil
12.7.2013 82 kil
1.9.2013 80 kil
danes: med 76 in 77 kil, 16% body fatt. Kilažo že nekaj časa držim, se pa znižuje body fatt, ampak precej počasneje kot na začetku

Vse se da če je trma močna
grin1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Škoda časa za preveč vadbe, če nimaš časa. Se že dobro počutiš samo shujšat s športom se pa ne da, čeprav te v to prepričujejo vsi gym ownerji ipd.

Valda se da, mojih 60k kalorij lani to dokazuje :p
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Je malo bolj kompleksno...

Samo s športanjem pa tudi nesmiselno, ker gre preveč truda/časa in ni izpeljivo dlje časa, kar je zelo pomembno.

Pri preizkusih so samo s športom shujšali veliko/malo, povprečje je bil pa 1.5 BMI točke. Če so američani predebeli za povprečno 8 BMI točk...


Tole glejte... je tudi veliko o športajnu.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Najbl simpl je: ješ isto k prej, samo počasneje in nehaš ko si sit, sladke pijače in alko samo čez vikend, sladkarije prav tako samo čez vikend... vmes se pa mal rekreiraš ne manj kot 2x na teden in ne več kot 4x - sploh na začetku - 30 do 60 minut... kako leto furaš tole potem se pa itak navadiš in rata lifestyle... pa še ni hudega šoka kot pri dietah kjer se folk 2 mesca drži, shujša 20 kg, ko je konec začne pa spet grešit in dobi v 1 mescu vse nazaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

kuhanje oz priprava za vnaprej je jeba in muka:) Sam če si trmast in organiziran, se tudi s tem da. Če ti kdaj ne rata, potem naslednji dan se ne smeš zafilat s kofetki iz avtomata ali čokoladico od sodelavke. Lepo skok v trgovino;)

jst pravim, da je "vse" v glavi. tko da se hujšanja in neke nove diete oz discipline ne smeš lotit kot 3mesečne diete iz cajtng. Ampak se moreš prepričat, da je to to in se ne smeš obremenjavt, če boš na okol pusta poleg vse hrane še kak krof pojedu in bil tako v "prekršku". Od enga krofa se ne boš zredil, tko kot od ene solatke ne boš shujšal.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Je malo bolj kompleksno...

Samo s športanjem pa tudi nesmiselno, ker gre preveč truda/časa in ni izpeljivo dlje časa, kar je zelo pomembno.

Pri preizkusih so samo s športom shujšali veliko/malo, povprečje je bil pa 1.5 BMI točke. Če so američani predebeli za povprečno 8 BMI točk...

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LoAm_etU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tole glejte... je tudi veliko o športajnu.

bmi je itak bullshit ...

pomoje človek ki ve o treningu največ v sloveniji https://www.facebook.com/marck.goran.lorencin
pa njega vprašaj če je tak nesmiselno pa neučinkovito samo s treningom
smile-1.gif


ne pravim da hrana ni pomembna, ampak jo je tudi najtežje spremenit ... dolgoročno
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Načeloma vsaka dieta deluje, ker zmanjša vnos kalorij. Problem je, da folk ponovno začne s staro dieto, ko enkrat pride do želene teže, in cikel se ponovi.

Najti je treba long term rešitev, oz prehranjevalni način, ki bo ustrezal na dolgi rok.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Meni se zdijo obupne...res skrajni nateg.

Če hiraš ti čez dan s 1500 kalorijami ne boš nič pametnega dosegel.

PS. Moram pogledat sem zadnjič na hitro videl nekaj na Kanalu A, kjer so celo omenili leptin. Leptin je hormon, ki ureja, kaj z odvečno energijo počne naše telo. Vsa hrana, ki nabija inzulin, ki nato zavira sproščanje leptina je redilna. Maščobe so edina hrana ki ne nabija inzulina pa tudi beljakovine v določeni meri.

Izpad leptina tudi povzroči, da naš organizem NOČE migat in dejansko ne obstaja len folk ampak ima ta lenoba za športanje kemijski razlog.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Se že dobro počutiš samo shujšat s športom se pa ne da, čeprav te v to prepričujejo vsi gym ownerji ipd.

Zato imajo vsi profesionalni športniki kronične probleme s preveliko težo, ja...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Odvisno od športa, kakopak.

Hujša se zgolj pod enim in edinim pogojem; skuriš več, kot zaužiješ, kalorij seveda. Šport ali kavč ne pomenita sama po sebi nič.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Katera hrana torej nabija inzulin? Da vidim, če se mi bo po tej metodi uspelo zrediti za kakšen kilogram. Fitnes mi je pomagal pridobiti ene dve kili sedaj pa že nekaj mesecev vse stoji. Sem pa vsejed( solata, meso, torte, krompir, ocvirki, kruh, mlečni izdelki...)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Tista, ki zvišuje krvni sladkor, čigar posledica je potem inzulin. Ampak tudi, če ti 3x dnevno nabije inzulin, če si v kaloričnem deficitu, ne bodo šle kile gor.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Hja, potem nič novega, vnesi več kot pokuriš pa bo
smirk-1.gif

Sicer je pa to računanje nesmiselno, ker nikoli ne veš koliko kalorij pokuriš čez dan!