Glivice na nohtu - odprava

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Živjo.

ali so to, kar imam na nohtu, glivice? Noht je zelo odebeljen ter "čudne" barve. Kako se znebim tega, je kakšen naravni način, pripravek za odstranitev?

hvala, lp
1883444-Glivice_1.jpg
 

Priponke

  • 1883444-Glivice_1.jpg
    1883444-Glivice_1.jpg
    71,2 KB · Ogledi: 1.319

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Skoraj sigurno so. Pojdi h dohtarju, da ti pregleda in predpiše žaubo, kak canesten ali kaj podobnega. Gljivice so zelo nadležna zadeva, rade se selijo. Moja hčerka jih je pri 4 letih fasala v bazenu, so se ji celi podplati olupili, dva meseca smo jo mazali...
Jih pa z redno uporabo predpisane žaube popolnoma odstraniš.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ne bo šlo samo z mazili, to lahko z zagotovostjo trdim .Pri zdravniku ti predpiše tablete ki jih je potrebno jemati od tri do šest mesecev seveda bo zdravnik predpisal tudi ustrezne kapljice za to nadlogo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Te tablete so precej delikatne. Pretepajo se s skoraj vsemi drugimi zdravili, tako da v času jemanja teh tablet, ni priporočljivo jemati kakih drugih zdravil.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Če smo že pri tej temi bom konkreten, moja žena je imela prav tako oz. podobno izkušnjo z nohtom, več mesecev je odlašala obisk pri zdravniko dohler ni pričelo izpod nohta tečti tekočina in takrat je bil to že večji problem, ji je zdravnik lepo povedal da bi s takim glivičnim obolenjem nohta lahko kaj hitro ostala brez prsta, vendar se je po tri mesečnem zdravljenju z tabletami in kapljicami ki si jih je vtirala v nohet in tkivo stanje popravilo oz pozdravilo, zato sem že v prvem komentarju dejal da se ni treba igrati z mažami ki jih je na pretek ker je ozdravitev z že tako okužbo teška--verjemi mojim besedam ker je to zapisano iz izkušenj --se lahko grdo poslabša.

Ja,
jezen.gif
in bil je samo en NOHET ---
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Te tablete sem jaz jedel mislim, da tri mesece. Glivic na podplatu in med prsti sem se rešil noht se pa ni čisto pozdravil. Je pa delikatno za jetra zato moraš prej dati kri pregledat, če je vse ok.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Potreba po pregledu jeter je smiselna po daljši uporabi kot tri mesece , na to je bila opozorjena tudi soproga, vendar se je njej nohet dokončno pozdravil da je bil brez lis šele po nekaj mesecih tako da ne izgubit volje. Imela pa je zajet isti prst kot na sliki vendar skoraj 80% , tako da je bilo upravičeno zdravljenje ne glede na posledice jemanj tablet.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Meni je zdravnik rekel, da se rezultati vidijo po enemu letu, toliko namreč traja, da noht zraste na novo v celoti. Je pa od tega že leto in pol. Saj po kakšnem letu je bilo ok potem se je pa spet začelo. Je pa problematičnega zadnjega pol cm in se ne širi naprej. Je pa to na prstu, kjer so mi noht v otroških letih kirurško odstranili.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.164
-8.273
113
S samimi glivacami ni nevarnosti, če le nimaš res razjahan imunski sistem. Nevarnost je posredno, ker se v zjahanem nohtu lažje naseli še kaj drugega, ali pa ti noht z draženjem povzroči vnetje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ker so nalezljive, se lahko prenesejo še kam drugam na kožo, kjer dražijo in srbijo.

Skratka, treba jih je zdraviti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Tisti del nohta, ki je ukužen ni priraščen na prst. Jaz sem v službi k sebi potegnil kovinsko ogrodje in zadel prst ter ga privzdignil naprej do "korenine". Ja, boli kot hudič
evil.gif
.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.566
5
38
kaj pa koloidno srebro ?
Ali ima kdo izkušnje s tem ,mogoče bi bilo za probat.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
SLO wikipedija:
Citat:
Koloidno srebro je koloidna raztopina srebra v koncentraciji 20-25 ppm (25 delcev srebra na milijon delcev vode). Koloidni delci srebra čistote 99,99% in premera 0,0001 mikrona so razpršeni v deionizirani vodi. Gre torej za tekočino, v kateri so delčki srebra zelo majhne velikosti, pozitivno nabiti in se med seboj odbijajo. Delčki srebra tako ostanejo kljub gravitaciji v tekočini enakomerno razporejeni in se ne posedejo na dno. Srebro je primer liofobnega koloida, kjer je stabilnost v glavnem posledica naboja koloidnih delcev. Takšni koloidi so praviloma malo viskozni.

To so že skoraj homeopatske koncentracije, tako da nekega efekta ravno ne moreš pričakovati.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Imel podoben primer, odstopljen del nohta sem v celoti postrigel , obrezal, potem pa vato in špirit,namočil vsak večer, malo povil za čez noč. Alkohola očitno ne marajo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
S srebrom se je zdravilo pred 150 leti, in se jih nikjer ne uporablja več.

Danes imamo zato ustreznejše antimikotike, ki delujejo kot je treba; je pa treba biti pri uporabi zunanjih antimikotikov vztrajen.