zobozdravnik - Lj in okolica

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
No..ampak vseeno morajo bakterije imeti hrano, da se tako veselo množijo, njihova hrana pa je tvoja hrana
wink-1.gif


hm..to okoli sline in dihanja drži ja, ampak če bi si temeljito umil zobe pred spanjem bi moralo zadostovati? v čem pa finta da dihaš skozi usta, ne bi bilo slabo to urediti, mogoče se s tem potem "pozdravijo" tudi zobje
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
http://www.24ur.com/novice/slo...o-pomemben.html

Če prav razumem...zobozdravnike moti, da ZZZS hoče da se čimprej modrostni izpuli, edino če je "strateško pomemben" se ga zdravi, drugače pa gre ven?

In to bi naj bilo slabo, da se puli modrostne "kar tako", ker po mojem infu so čisto nepotrebni in se celo priporoča da se jih predčasno izpuli, preventivno?
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Tudi za slepič so trdili/trdijo da je nepotreben, pa še za kakšno stvar v telesu, pa se ugotavlja da temu ni tako... Ne verjamem, da je nekaj v telesu kar tako, ker bi skozi evolucijo sigurno 'odpadlo'.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
No...ampak zanimivo mi je, da se bunijo zobozdravniki...eni torej pravijo, da modrostni naj ostanejo, eni pa da naj gredo ven, četudi ni čisto nič narobe.

Torej niti stroka ni enotna, kako se naj potem janez sam odloči kaj naredit...
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Eni si jih res, kolikor vidim kako Killah dela, bi mu dal 10k na mesec (pod pogojem da je moj zobozdravnik
tongue-1.gif
), eni zobozdravniki bi morali pa mesečno nosit denar, da bi lahko delali.

Pa saj tako je povsod eni so nadpovprečni, drugi totalno butasti zato ne more nek FIDES rečt, da so oni elita in si zaslužijo 3x povprečne plače.
stupid-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pač do tega pride, ko se o zadevah pogovarjata dumb and dumber (pa s tem ne mislim vaju z darjanom,... ok morda darjana, tebe ne).

Zadeva je daleč od črno/bele, je pa dejstvo, da velika večina zobozdravnikov ni sposobna osmice pozdraviti tako, da bi ostala dolgo v ustih. ZZZS si je pač izračunal, da preveč "zdravljenih" osmic, za katere so odkartali (relativno) veliko denarja, gre čez par let ven....
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Hvala
grin1.gif


Če malo (ali pa zelo) pretiravam...

Če gremo dalje, kaj če si ZZZS izračuna, da večina zobozdravnikov ni sposobna sedmice ali šestice pozdravit in se finančno bolj splača tudi te izdret... Kaj bo ko pridemo do enk? Sami brezzobi slovenci
smile-1.gif


Moje mnenje je da je potrebno narediti vse (v mejah normale ali pa malo čez včasih), da se ohrani naravni zob.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Kaj pa je slabega v tem, da ti gre osmica ven?

Razen, baje, se spodaj naredijo "žepki" iz odvečne kože, kjer se potem lahko ostanki hrane nabirajo.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj pa je slabega v tem, da ti gre osmica ven?

Razen, baje, se spodaj naredijo "žepki" iz odvečne kože, kjer se potem lahko ostanki hrane nabirajo.
In tistih žepkov ne moreš (ne znaš,...) dobro očistiti, zraven zgnije še sedmica, gre ven.
Ker zgornja 7 nima več opore v spodnji, počasi leze ven. S časoma ven pade.
Hočeš naredit mostiček. Upsss, nimam kam ga pritrdit.
OK, pa dajmo inplantate. Oooooo, 1500€+
Za 1 zob. Manjkajo ti pa 3, 4.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik shootek pravi:
Hvala
grin1.gif


Če malo (ali pa zelo) pretiravam...

Če gremo dalje, kaj če si ZZZS izračuna, da večina zobozdravnikov ni sposobna sedmice ali šestice pozdravit in se finančno bolj splača tudi te izdret... Kaj bo ko pridemo do enk? Sami brezzobi slovenci
smile-1.gif


Moje mnenje je da je potrebno narediti vse (v mejah normale ali pa malo čez včasih), da se ohrani naravni zob.

Zavarovalnica bo po mojem menju počasi ocenila, da je zobozdravstvo predrag špas in si ga naj pacienti kr sami plačujejo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
To so med drugim ugotovili tudi na Švedskem.

Kolikor jaz vem, to ni res in imajo tam v bistvu relativno podoben sistem kot pri nas, edino tam niso omejeni s tem, za kako višino denarja lahko zavarovalnici izstavijo račun "na koncu" leta.

Vsaj tako sem razumel enega šveda, s katerim sem se pogovarjal in ima svojo kliniko blizu Uppsalle, je pa res, da je bilo to kake pol leta nazaj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na Valu 202 so zjutraj pogovoti z našimi izseljenci. Pred kakim mesecem so se pogovarjali s Slovenko, ki že dolga leta živi na Švedskem. Govorila je med drugim o švedskem zdravstvenem sistemu, ki da ga pri nas tako hvalimo. Med drugim je povedala, da tam ne moreš imeti izbranega splošnega zdravnika, si vedno pri drugem, dohtarji so v večini Danci, Pakistanci in drugi tujci, ki švedsko zelo slabo govorijo. Povedala je tudi, da zobne protetike ni v običajnem zavarovanju.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
V koncni fazi bi, naj se slisi neumno, koncesionarjem prepovedal delat karkoli dodatno oz. zaracunavat. Privatnik mora postaviti posel z nule, v teoriji brez enega pacienta medtem ko se koncesije sklepajo za daljse obdobje, sedaj se mi zdi da so podeljene za 10 ali 15 let. Kar pomeni, da prakticno naslednji dan zacnes delat. In ce ga res res res zelo zelo zelo ne serjes si varen tistih 15 ali kolikor pac ze let, se pravi imas zagotovoljen pritok denarja. S tem, da je v zadnjem letu izredno popularno pod vsemi moznimi pretvezami od pacientov puliti (dobesedno) denar za "boljse" proteze s kovinskim ogrodjem. Prej so zadevo racunali tudi po jurja ali vec, sedaj pa to zavarovalnica krije v celoti in uradno doplacila ne sme biti. Baje, da se jim ne izplaca. Natvezi se pa vse sorte, od "boljse" kovine, zob, ne vem kaksnih tehnoloskih postopkov. Cakam dan, ko bo trg spucal te carovnike, cakam pa zaman verjetno.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zanimivo je, da se nihče ne vpraša, zakaj stanovanje v Ljubljani stane 600 eurov na mesec, v Tolminu pa 200?

Poleg tega gredo taki "novinarji" ponavadi spraševat razne šalabajzerje, ki od leta 1990 niso več na tekočem s tehniko, in tak itak vedno prbije da je vseeno kdo dela in kaj dela in kako dela.

Da dam primer - najcenejši kompozit stane 2 grama okoli 20 eurov + ddv. Najdražji je 2g 100 eurov + ddv.

Potem recimo razna izobraževanja - zbornica diktira tako čez prst eno na leto, v Sloveniji za dan do dveh predavanj stane cca 300 eurov + ddv. Pri nas so 3-4 večja izobraževanja na leto, večina se udeleži enega, ker ga plača delodajalec. Jaz sem lani za izobraževanja iz svojega žepa plačal več kot 2500 eurov (ker sem neumen, in se moram več učit
hysterical-1.gif
)

Ampak mene itak noben "novinar" ne bo našel, ker ne bo mogel citirat za populistične zgodbice (in potem dajal nasvete, da morajo poleg priporočil izbirat glede na ceno doplačil
hysterical-1.gif
)