zobozdravnik - Lj in okolica

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Nič ni narobe z njo. Je pa dobro uporabljati najmehkejšo zobno ščetko in čistiti zobe ZELO nežno. Kolegici s takšnimi težavami je zobar rekel celo, naj drži krtačko samo z dvema prstoma. Skratka, treba je ščetkati z občutkom - kar je precej drugače, kot so nas učili v šoli pred 20imi leti.

P.S.: Komentar na posnetek: bi se lahko tole že opredelilo kot začetek umikanja dlesni?
tongue-1.gif


P.P.S.: Pa še punčka iz videa je luštna. Ah, kakšne sorte pr0na se vse najde na internetu
grims-1.gif
.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Nemogoče je dati pameten odgovor, žal.

Predvsem ne smeš s ščetko pritiskati ko ... in si ne zob prati 5x na dan po pol ure skupaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
zdele je najlažje izbrat. Samo metelkova dela
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
zdele je najlažje izbrat. Samo metelkova dela
crazy1.gif

Klasika, meni enkrat na leto kaksen zob strajka, obvezno bodisi okoli prvega maja, bodisi ko sem poleti 14 dni na dopustu Bogu za hrbtom. Prvi ali drugi dan.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
zdele je najlažje izbrat. Samo metelkova dela
crazy1.gif

Klasika, meni enkrat na leto kaksen zob strajka, obvezno bodisi okoli prvega maja, bodisi ko sem poleti 14 dni na dopustu Bogu za hrbtom. Prvi ali drugi dan.
smile-1.gif

To je pa drug problem - ker zaradi tebe (in tvojega zobozdravnika) ne rešujete težav, preden se pojavijo, ampak šele ko se pojavijo.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Verjamem,ampak če te ne boli te ne vzamejo na koncesijo itak pa vseeno plačaš neglede na osnovno in dodatno zavarovanje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Glej tako je. V resnici ne bi smel pri koncesionarju praktično nič doplačat. Ampak mene tehnik stane več, kot da zavarovalnica za vse skupaj. Tako da če res do teži, da ne rabi doplačat dobi tudi zastonj... Ampak je tudi izdelek zanič, ker tehniki (dobri) tudi ne delajo poceni.

Je pa tud pri stvareh, kjer ni vključen tehnik problem. Sploh pri slabo zdravljenih zobeh, ki jih je treba še enkrat. Jaz rabim recimo 3 ure (ali več), materiala gre za ene 60-100€ eurov, zavarovalnica da pa kakih 150.

Da ne omenim, da je to zelo težko dobro naredit. Pa da ima od 1500 pacientov v ambulanti (govorim za zdravstveni dom in koncesije) 1000 ljudi take zobe v ustih. Lahko samo to naslednjih pet let dela z minusom na vsakem pacientu...

Srž problema pa je ta, da laik ne more ocenit kvalitete. Drugače bi bila že davno naravna selekcija...

Edit: lahko mi pa na ZS pošlješ ortopan, da ti na (zelo površno) povem, če ti bo kaj težave delalo.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Jaz sem tudi med starejšimi, ki si ne čistimo redno zob. Ponavadi samo zjutraj, pa še to zelo površno in na hiterco. Nitkam nikoli ne in nikoli nisem. Kot najstnik, takrat ko je menda najbolj kritično obdobje pa si nekaj let sploh nisem umival zob, le orbit čigume sem žvekal.

Posledice?... nobene plombe in vse kar mi je nazadnje rekel zobar, da bi bilo preventivno dobro dat ven modrostne, ker zelo verjetno bodo čez nekaj časa problem. Sem pa imel plombe kot otrok, v mlečnih.

Jaz ugibam, da je "skrivnost" v sladkarijah, cukru, ipd navlaki, koliko vem je tudi to največji razlog za nastanek kariesa. Nikoli nisem namreč bil fan sladoleda, čokolad, sladkanih pijač, ipd ipd...

Ugibam, da nimaš ravno urejene prehrane, oz prehrana ni pretirano "zdrava"?

Tole si še lahko prebereš ali poslušaš audio: http://chriskresser.com/fukushima-radiation-cavities-and-liver-disease/ tam nekje od 18min naprje govorijo o "cavities" in dentalnem zdravju...verjetno ni veliko presenečenj kakšna dieta je svetovana
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:

To je pa drug problem - ker zaradi tebe (in tvojega zobozdravnika) ne rešujete težav, preden se pojavijo, ampak šele ko se pojavijo.

Mah ku.rac, zobe si čistim 2x dnevno po navodilih higienika, vsakodnevno uporabljam nitko, še medzobno ščetko sem začel uporabljat, redno hodim privat (baje dobremu) zobarju pa mam stalno ene pi.zdarije z zobmi in to pri mladih letih.
crazy1.gif


Seveda je higiena pomembna, ampak dednost očitno igra veliko vlogo..

Verjemi mi, da ima marsikatero težavo, ampak še ne ve za njo, če je res to glede čiščenja.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Dihanje skozi usta naj ne bi imeli dolgotrajnih posledic na zdravje, razen pač suhih ust. zelenjava pa sadje naj ne bi bile "tista dieta", ampak: using a nutrient-dense diet and superfoods like cod liver oil, raw milk or cheese, raw dairy, bone broth, and maybe grass-fed bone marrow, either raw or cooked, to remineralize teeth and prevent the progression of and, in some cases, even reverse cavities.

Kako pa so kaj zobje staršev, tudi plombe? Nekaj bi naj tudi bila genetika.