zobozdravnik - Lj in okolica

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Koliko zobarjev uporablja laser pri nas? Se mi zdi da je to nekaj kar bi lahko bilo že bolj razširjeno.

Odvisno za kaj, za "dezinfekcijo", endodontijo in rezanje dlesni laserje uporablja veliko zobozdravnikov. Za "vrtanje" malo, tudi v tujini, ker se enostavno ne splača, je premalo folka, ki se tako boji svedra, da bi pa potem na laser hodili. Pa nazadnje ko sem gledal, so za "vrtanje" z laserjem govorili, da nastajajo mikropoke, ki škodijo na dolgi rok.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ja, poznam. Strešna kritina.
hysterical-1.gif


Niti ne zahtevam 10 let garancije, ampak zdi se mi smešno, da sem recimo na koncesijo dajal za belo plombo okoli 50 EUR, medtem ko so kolegi keširali (torej brez koncesije) po 35-40 EUR ... pa zelo dvomim, da je pri meni kaj bolje narejeno. In fact, predvsem odnos zobozdravnika mi ni všeč, zato iščem drugega (poleg razloga, da sem se preselil na drug konec LJ).

Ja verjamem. Kot rečeno, laik zelo težko ocenjuje kvaliteto dela. Žal.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ja, vem. Laik praktično ne more oceniti kvalitete, razen takrat, ko zadeva že razpade.

Sploh je pa tako, čisto iz prakse:

Jaz: Lahko naredimo nekaj čisto začasnega, toliko, da luknjo zaflikamo, pol leta je lahko tako, stalo bo pa 25 eurov, potem pa bo treba nekaj bolj trajnega naredit. Stalo bo 25 eurov. Lahko probamo z boljšo plombo rešit, bo stalo 90 eurov, ampak ne morem garantirat, da bo zdržalo, ker preveč zoba manjka. Če hočete pa res trajno rešit pa moramo naredit prevleko. Stalo bo 250 eurov.
Pacient: Ok, dajmo tisto ta najboljpoceni.

Čez eno leto pacient: pa kako je treba to spet naredit, če smo jo šele lani delali

Jaz:
cry12bpy.gif


hysterical-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Koliko zobarjev uporablja laser pri nas? Se mi zdi da je to nekaj kar bi lahko bilo že bolj razširjeno.

Odvisno za kaj, za "dezinfekcijo", endodontijo in rezanje dlesni laserje uporablja veliko zobozdravnikov. Za "vrtanje" malo, tudi v tujini, ker se enostavno ne splača, je premalo folka, ki se tako boji svedra, da bi pa potem na laser hodili. Pa nazadnje ko sem gledal, so za "vrtanje" z laserjem govorili, da nastajajo mikropoke, ki škodijo na dolgi rok.

Ja, za "vrtanje". Sam se ne bojim svedra, ampak pri laserju se lahko rešiš injekcij in omrtvičenega obraza nekaj, pa ravno zato sem vprašal ker jaz pa kolikor berem vsi hvalijo, da naj bi manj poškodoval zob kot sveder.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Karizma pravi:
v železničarskem z.d. je menda en dober zobar, Ivan Kaše. Zna bit, da tudi nove še jemlje, poskusit ni greh
smile-1.gif
Jaz se sicer vozim v Kamnik, ker mam tam v ZD super zobarja in ga ne menjam, ampak ta ne jemlje več novih ...

Prav tako pa je tam izjemno dober in kvaliteten Rok Jurca. Človek 1A!
aplauz.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Brez bolecin nihce, ves kako je. Ce redno hodis in nimas smole ne bo oz. bo minimalno, ko je zadeva dalec so vedno problemi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Razen, če treba modrostnike ruvat, tu ti nič ne pomaga redno hodit in bit priden, če so napačno vraščeni, ipd
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Tell me about it, upam da čez par let iznajdejo kak drug način puljenja tega, da končno zberem pogum
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.330
6.533
113
Ne gre se za bolečine med posegom, ampak zato ker sem out potem kak teden, dva, ker ne more človek normalno jest, telovadit, itd...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne gre se za bolečine med posegom, ampak zato ker sem out potem kak teden, dva, ker ne more človek normalno jest, telovadit, itd...

Dal vse 4 modrostne ven, enega po enega - zgornja sta bila zunaj, spodnja ne. Pa vsakokrat sem naslednji dan že bil v službi. Tudi zrezke sem že jedel takoj naslednji dan brez problema (pa sem imel po dveh posegih šive not).