zobozdravnik - Lj in okolica

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Iščem zobozdravnika - najraje LJ-Trnovo ali okolica. Dokaj blizu je BABIT, za katerega berem, da je sicer dober, ampak za plombo pa definitivno ne bi dal 100 EUR ... priporoča kdo koga drugega?
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
1000-2000 € je za vsadek + nadgradnjo, da ne bo nesporazumov. Nekateri ponujajo ultra ugodne cene od 500-700€, kar naenkrat pa stranka ugotovi, da to ne vključuje nadgradnje..

Seveda. Sedaj se po LJ pojavljajo jumbo plakati, kjer oglašujejo implantate v zagrebu po super ugodnih 499 eurov, pa sem 99% prepričan, da gre samo za kostni del implantata. Kar pomeni, da te na koncu vseeno pride okrog 1000 eurov.

Kaj pa tole, piše, da je vse ... al ni?
http://1nadan.si/ponudba/Ljubl...&nlSlotId=7
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik hyper pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
1000-2000 € je za vsadek + nadgradnjo, da ne bo nesporazumov. Nekateri ponujajo ultra ugodne cene od 500-700€, kar naenkrat pa stranka ugotovi, da to ne vključuje nadgradnje..

Seveda. Sedaj se po LJ pojavljajo jumbo plakati, kjer oglašujejo implantate v zagrebu po super ugodnih 499 eurov, pa sem 99% prepričan, da gre samo za kostni del implantata. Kar pomeni, da te na koncu vseeno pride okrog 1000 eurov.

Kaj pa tole, piše, da je vse ... al ni?
http://1nadan.si/ponudba/Ljubl...&nlSlotId=7

Piše da je vse ja. Ampak tudi piše, da je v primeru, da je potrebna dograditev kosti, to narejeno po ceniku ponudnika (cenika ni nikjer). V realnosti je tako, da je pri večini potrebna dograditev kosti, kako te pa udari po žepu s tem pa ne vem.
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
v železničarskem z.d. je menda en dober zobar, Ivan Kaše. Zna bit, da tudi nove še jemlje, poskusit ni greh
smile-1.gif
Jaz se sicer vozim v Kamnik, ker mam tam v ZD super zobarja in ga ne menjam, ampak ta ne jemlje več novih ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Karizma pravi:
v železničarskem z.d. je menda en dober zobar, Ivan Kaše. Zna bit, da tudi nove še jemlje, poskusit ni greh
smile-1.gif
Jaz se sicer vozim v Kamnik, ker mam tam v ZD super zobarja in ga ne menjam, ampak ta ne jemlje več novih ...

Je in je tud dober zobozdravnik, samo se morate vseeno zavedat, da je to zdravstveni dom. V zdravstvenem domu je nujna produkcija, kar pogosto vodi v slabšo kvaliteto, kot bi jo isti zobozdravnik lahko nudil v zasebni ambulanti.

Mi je pa jasno, da imam poklicno deformacijo in bi zase želel le top-end storitev in da je večina ljudi zadovoljna s "poflom" v svojih ustih.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.327
6.532
113
Ne to, da so zadovoljni, ampak se jim zdi lastno zdravje pač manj vredno kot recimo kos pleha ki ga vozijo.

Medtem, ko se komot za voz da 10, 20, 30k €, se nekomu zdi za plombo 100€ preveč, čeprav je v večini primerov plomba v ustih 10, 20, 30 let, avto pa le nekaj.

Ampak ja...ljudje imajo pač čudne prioritete. Malce je pomoje krivo tudi javno zdravstvo ki je zastonj in zato ima vsak posameznik občutek, da ima pravico do idealnega "izdelka" seveda brez plačila.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ne vozim avta za 30k€, ampak plomba za 100€ se mi vseeno zdi predraga ... sploh, ker cena ne garantira, da bo v ustih res "10 let".

Torej, pozna kdo koga v Trnovem ali okolici?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Ne vozim avta za 30k€, ampak plomba za 100€ se mi vseeno zdi predraga ... sploh, ker cena ne garantira, da bo v ustih res "10 let".

Torej, pozna kdo koga v Trnovem ali okolici?

Cena je relativna. Poznaš katero koli stvar, kjer ti nudijo 10 let garancije, na kako relevantno stvar? Drugače pa se da dobit tudi v zobozdravstvu garancijo 10 let, ampak so pa določeni (strogi) pogoji, ki nekaj stanejo (recimo da stanejo od 120-360 eurov na leto).

p.s. jaz bi ti lahko za tisto kompenzacijo od zadnjič recimo 3 plombe naredil
grin1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ja, poznam. Strešna kritina.
hysterical-1.gif


Niti ne zahtevam 10 let garancije, ampak zdi se mi smešno, da sem recimo na koncesijo dajal za belo plombo okoli 50 EUR, medtem ko so kolegi keširali (torej brez koncesije) po 35-40 EUR ... pa zelo dvomim, da je pri meni kaj bolje narejeno. In fact, predvsem odnos zobozdravnika mi ni všeč, zato iščem drugega (poleg razloga, da sem se preselil na drug konec LJ).
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
posti pobrisani na željo uporabnika

logistik
 
Nazadnje uredil moderator:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Cena ne garantira ničesar, ampak koliko pa je vredna zate plomba, ki zdrži 10 let?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik hyper pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
1000-2000 € je za vsadek + nadgradnjo, da ne bo nesporazumov. Nekateri ponujajo ultra ugodne cene od 500-700€, kar naenkrat pa stranka ugotovi, da to ne vključuje nadgradnje..

Seveda. Sedaj se po LJ pojavljajo jumbo plakati, kjer oglašujejo implantate v zagrebu po super ugodnih 499 eurov, pa sem 99% prepričan, da gre samo za kostni del implantata. Kar pomeni, da te na koncu vseeno pride okrog 1000 eurov.

Kaj pa tole, piše, da je vse ... al ni?
http://1nadan.si/ponudba/Ljubl...&nlSlotId=7

verjetno je, ni pa to fantasticna zadeva...
1. preveri izkusnje pacientov na hr forumih
2. te implantate redko kdo uporablja na HR, dvomim da kdo v SLO
3. samo poseg skoraj 100% opravi nekdo drugo tako da je moznost da se kaj zalomi kr konkretna
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Koliko zobarjev uporablja laser pri nas? Se mi zdi da je to nekaj kar bi lahko bilo že bolj razširjeno.