Zobozdravnik (kje v Celju ali tujini)

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Pozdravljeni!

Ne bom razpravljal o tem kako neumno je, da plačujemo obvezno in dodatno zavarovanje, da potem nič nimamo od tega oz. čakamo nekaj mesecev. Zanima me če je kakšen celjan tukaj, da mi priporoči kakšnega dobrega zobozdravnika, ki ima pri samoplačniški politiki dobre cene in da hitro prideš na vrsto.

Sicer pa sem slišal tudi, da sta 2 dobra zobozdravnika v smeri Rogatca in da so cene dobre (okrog 20 EUR zalivka - bela), ter, da ti tudi 3 zobe naenkrat uredi.

Hvala za komentarje.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Imaš zs.

Hvala. Sem prebral sporočilo.
Dejstvo je, da je zobozdravstvo in zdravstvo pri nas bistveno dražje kot v tujini. Jaz sem za 20 EUR navedel hrvaško. V makedoniji je še ceneje ampak se splača za kakšne večje posege tja. Materiali so isti ali boljši kot pri nas - so prijatelji že sami izkusili. Je pa res, da pri nas bi vsakdo rad zaslužil, kar je logično do neke normalne zdrave meje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kako so materiali isti ali boljši pacient brez strokovnega znanja težko pove, ti pa lahko povem, da če ti nekdo naredi prevleko za 100€ potem material vsekakor ne more biti ne enak in ne boljši, ker so vse firme za materiale na "zahodu" in že sam material stane več.

Sem pa videl že cel kup pacientov, ki so prišli z razturom iz srbije ali makedonije gor nazaj, pa da ne bom nepravičen, tudi nekaj takih, ki so jim naredili lepo in kvalitetno.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Kako so materiali isti ali boljši pacient brez strokovnega znanja težko pove, ti pa lahko povem, da če ti nekdo naredi prevleko za 100€ potem material vsekakor ne more biti ne enak in ne boljši, ker so vse firme za materiale na "zahodu" in že sam material stane več.

Sem pa videl že cel kup pacientov, ki so prišli z razturom iz srbije ali makedonije gor nazaj, pa da ne bom nepravičen, tudi nekaj takih, ki so jim naredili lepo in kvalitetno.

Res je, da sem laik in gledam izključno po tem kako je nekdo zadovoljen z delom zobozdravnikov. Jaz sem jih zamenjal že kar nekaj. Eden mi je celo povzročil vnetje dlesni, ker mi je naredil plombo tako "kvalitetno", da mi je pritiskala v dlesen. Posledično sem imel kasneje 10 let komplikacije zaradi tega.
Po drugi strani pa kot rečeno do sedaj noben prijatelj, ki je bil v tujini še ni imel pripomb. Sploh pri keramiki se pozna razlika v ceni.

Ne dvomim, da imate super kvalitetno delo in lepe prostore. Ampak glede na vaš cenik in delo, ki ga trenutno potrebujem pri nas ne pridem ceneje skozi kot za 200 EUR. To se mi pa zdi pretirano za plombe.

Me prav zanima ponudba hrvaške ordinacije, ki ima 12 zaposlenih in vrhunsko opremo. Čakam na njihov odgovor in bom objavil za primerjavo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ker je žena delala v tem poslu nekaj časa, ti lahko iz prve roke povem kako je s tujino...
Neke enostavne zalivke niti niso tako problematične. Težave so se pojavljale pri zadevah, ki potrebujejo zdravljenje. Ne gre, da boš zob pozdravil v 14 dneh oziroma dva obiska srbije in je to to. Podobno je s prevlekami. Na zunaj vse narejeno profi. Čez pol leta pa kriza, ker "spodaj" ni bilo primerno sanirano. Ne da bi sedaj kaj govoril čez tujino, ampak vse se ne da narediti tako na hitro.

Se pa strinjam, da so cene v SLO pretirane. Materiali pa tudi niso tako zelo dragi, kot je bilo napisano zgoraj...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Kakšne pa so cene recimo v avstriji ali nemčiji?

Ta primerjava s hrvaško ali celo makedonijo se mi zdi malce nerealna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Potem so cene pri nas dokaj realne. V avstriji so torej 2x dražje, a je tudi standard/plača nekje 2x višja, kot pri nas.

Enako za hrvaško, tam so cene nižje, ker imajo tudi toliko nižje plače.

Lahko pa gre kdo na kitajsko popravljat zob, sem ziher da bo odštel le evro - dva.
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Gre se za to, da imajo bolj kot ne vsi iste dobavitlje. Storitve pa so tiste, ki podražajo zadevo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kakšne pa so cene recimo v avstriji ali nemčiji?

Ta primerjava s hrvaško ali celo makedonijo se mi zdi malce nerealna.

Višje! Ampak pustimo direktno primerjavo med državami.
Jst gledam bolj iz stališča, koliko nekemu privat zobarju pri nas ostane pod črto in bi rekel, da so cene malenkost previsoke! Sploh, ko gledam koliko fakturirajo zavarovalnicam.

Če vzamem za primer zalivko. Amalgansko plača zavarovalnica, če hočeš belo je potrebno doplačilo. In to doplačilo ni 5€. Razlika v ceni materiala ni velika, dela tudi ni dosti več med eno in drugo. Razlika v ceni pa več kot 100%.

Saj morajo od nečesa živeti, amapk če jim uspe dosežit točke (kvoto) v recimo 9 mesecih, pomeni to, da je potrebno zvišati norme , oziroma spustiti vrednost točkovanja, da bodo za enak denar naredili več. S tem precej zmanjšaš čakalne dobe. Pa ne samo pri zobarjih, vsepovsod v zdravstvu je enako...(dobro da moja na bete alterja, ker bi me sqrcala na polno
evil.gif
)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Malo mešaš pojme. Mi govorimo (za enkrat) o PRIVAT torej 100% samoplačniških ordinacijah, ti pa govoriš o koncesionarjih, ki pač za nekatere storitve zahtevajo doplačilo (ker jih zavarovalnica ne krije).

Glede koncesije in točk pa je tako - eni naredijo normo z lahkoto, drugi imajo pri tem bistveno več težav. Potem pa imaš še take, ki zato, da naredijo normo, delajo slabo. In ti bi takim še dvignil normo...
 

Marezi

Pripravnik
2. jun 2009
296
0
16
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kakšne pa so cene recimo v avstriji ali nemčiji?

Ta primerjava s hrvaško ali celo makedonijo se mi zdi malce nerealna.

Višje! Ampak pustimo direktno primerjavo med državami.
Jst gledam bolj iz stališča, koliko nekemu privat zobarju pri nas ostane pod črto in bi rekel, da so cene malenkost previsoke! Sploh, ko gledam koliko fakturirajo zavarovalnicam.

Če vzamem za primer zalivko. Amalgansko plača zavarovalnica, če hočeš belo je potrebno doplačilo. In to doplačilo ni 5€. Razlika v ceni materiala ni velika, dela tudi ni dosti več med eno in drugo. Razlika v ceni pa več kot 100%.

Saj morajo od nečesa živeti, amapk če jim uspe dosežit točke (kvoto) v recimo 9 mesecih, pomeni to, da je potrebno zvišati norme , oziroma spustiti vrednost točkovanja, da bodo za enak denar naredili več. S tem precej zmanjšaš čakalne dobe. Pa ne samo pri zobarjih, vsepovsod v zdravstvu je enako...(dobro da moja na bete alterja, ker bi me sqrcala na polno
evil.gif
)

Se strinjam, da bi morali storitve poceniti. Posledično bi imeli več strank za samoplačniško politiko in bi bil dohodek enako dober. Res pa je, da bi bile stranke potem celo zadovoljne s cenami
evil.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Malo mešaš pojme. Mi govorimo (za enkrat) o PRIVAT torej 100% samoplačniških ordinacijah, ti pa govoriš o koncesionarjih, ki pač za nekatere storitve zahtevajo doplačilo (ker jih zavarovalnica ne krije).

Glede koncesije in točk pa je tako - eni naredijo normo z lahkoto, drugi imajo pri tem bistveno več težav. Potem pa imaš še take, ki zato, da naredijo normo, delajo slabo. In ti bi takim še dvignil normo...

Mah ne mešam. Poznam posredno a precej dobro obe zgodbi. Pod črto nobenim ne gre slabo.

Pri koncesijah pa bi tistim, ki naredijo slabo (jih ni malo pa če samo Celje gladam) koncesijo vzel! Dosti novih sposobnih čaka na njo. Podobno bi sankcioniral mojstre ki brišejo račune (tu pa prednjačijo predvsem tisti šalabajzerji, ki že tako naredijo slabo)

Glede doseganja norme. Hm... eni z lahkoto drugi je pa ne morejo dosežit? Kje je razlog? dobro nekaj je razlik, ali imaš samo zalivke, drugi pa samo protetiko, ampak tudi to je še sedaj regulirano koliko česa v % lahko imaš. Se pravi je glavni razlog v sposobnosti, nekaj na račun kvalitetne opreme in uporabo boljših materialov. In če ne dosežeš norme ni nič narobe. Pač toliko manj se zadeva plača! Ko to enkrat narediš, ne bo nihče veš šparal na materialu (tako kot marsikdo sedaj).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne rabiš se razburjat, meni sistem ne odgovarja. Jaz čakam dan, ko bo zavarovalnica nehala kriti zobozdravniške storitve, in bo trg odločal, kdo si koliko zasluži.

Glede doseganja norme, tako kot povsod drugod imaš take in drugačne. Eni so bolj, drugi pa manj sposobni, norma pa je prilagojena tistim na sredini.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Ne vem no...ampak, zakaj se meni zdi, da vsi malce zaničujete delo "dohtarjev".

Kakšen dober programer ima urno postavko več kot 100 eur, dohtar pa bi imel socialne cene? Pomoje bi želeli še manjše, kot jih ima mehanik?

Mene cene ne motijo, če je kvaliteta na nivoju, vseeno se gre za zdravje, ki bi moralo biti največ vredno in hkratu tudi nekaj, na kar bi moral človek najbolj paziti in mu ne bi smelo biti škoda, če bi dal, pa če pretiravam, tudi 1000 za "plombo", če hkrati komot da nekdo 10.000 eur ali še več, za kos pleha.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Mah sej se ne razburjam, samo dejstva sem napisal. In ja tudi sam bi bil za to, da se zadeva v kompletu seli na privat. Potem bi pač trg postavil ceno. Samo to ni prava zgodba. Ker bo večina pacientov v tem primeru potegnila kratko.


"KillaKHAN" a delaš v Celju?