Zobozdravnik (kje v Celju ali tujini)

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Občasno samo pri kolegu kaj naredim, drugače pa nimam namena kaj okrog Celja delat
grin1.gif
 

Pokilop

Zelenc'
10. jan 2013
1
0
1
Jaz in vedno več mojih kolegov hodi v tujino k zobarju, predvsem na Hrvaško in moram reči, da so storitve njihovih (večjih klinik) celo včasih boljše, ker imajo več naprav in te ne pošiljajo naokoli, da o denarju sploh ne govorim. Pri nas so mojo mamo z njeno bogo penzijo ornk ocolal in, ko sem na Hrvaškem dobil predračun je bil za tretjino manjši!!!

Tako, da če ti ni škoda se vsesti v avto in zapeljati čez mejo (si tam v dobri urici) in prišparati dosti denarja go for it.

Tale portal http://www.najdizdravnika.si je za moje pojme najbolj pametna zadeva kar sem jih videl letos na internetu!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Marezi pravi:
Gre se za to, da imajo bolj kot ne vsi iste dobavitlje. Storitve pa so tiste, ki podražajo zadevo.

ti se kr tolazi
priden.gif


ce gre za primerljivo kakvost je tudi cena cca enaka, praviloma se visja (kot vse drugo v ZG recimo)...

lahko pa gres v neko selo delat za par % manj ampak moras biti "pogumen"... ce ze delas to potem pojdi bolj juzno, je vsaj ceneje
smirk-1.gif


na internetu je vse oh in sploh lepo in fantasticno... v realnosti pa
crazy1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Jest pa pravim samo to, da so cene take kot so, ker so si take izmislili dohtarji oz. si jih. Prost trg in pa ocitno jim gre vseeno se toliko ok, da cen vecina se ne niza, kaj bo bo pa cas pokazal! To, da bi nekdo dajal 5x slabse materiale v usta kot recimo pri nas bi se tezko strinjal. Cetudi vzames manj znano firmo materiala cena skoraj nikoli ni nizja za kaj vec kot 10,20 %. Prevleka pride na hrvaskem toliko kot pride, pri nas se cene vrtijo med 300, 400 eur, recimo v Italiji jih prodajajo po 600! Ampak materiali dam roko v ogenj, da minimalno odstopajo razen v nkaj izjemah! Storitve pa ze pri nas nekateri izvajajo primerno za odvzem licence, nazalost in tega je precej, ampak o tem smo ze.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Jest pa pravim samo to, da so cene take kot so, ker so si take izmislili dohtarji oz. si jih. Prost trg in pa ocitno jim gre vseeno se toliko ok, da cen vecina se ne niza, kaj bo bo pa cas pokazal! To, da bi nekdo dajal 5x slabse materiale v usta kot recimo pri nas bi se tezko strinjal. Cetudi vzames manj znano firmo materiala cena skoraj nikoli ni nizja za kaj vec kot 10,20 %. Prevleka pride na hrvaskem toliko kot pride, pri nas se cene vrtijo med 300, 400 eur, recimo v Italiji jih prodajajo po 600! Ampak materiali dam roko v ogenj, da minimalno odstopajo razen v nkaj izjemah! Storitve pa ze pri nas nekateri izvajajo primerno za odvzem licence, nazalost in tega je precej, ampak o tem smo ze.

Minimalne cene postavi zbornica (tudi v tujini), tko da tudi ce v tujini dobis ceneje je to brez racuna (tukaj ne mislim na Albanijo
wink-1.gif
. Tukaj lezi vecine razlike v ceni. Sami materiali so smesno poceni in njihov delez v koncni ceni je minoren. Predvsem je odvisno od cene dela doktorja in lokacije. Za enako ceno in enake materiale je cena na tem delu sveta cca enaka.

Prevleka se pri sosedih dobi tudi za 90€ vendar bo za neko srednjo zadevo treba skesirat vsaj 200€ in smo pri slo cenah. Implantati so recimo pri sosedih se drazji kljub (v povprecju) slabsi kakovosti.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
No bom jest iz prve roke povedal, ker sem ravnokar iz Vinice (HR)..Bil sem v ordinaciji dentalne medicine..
Prvi občutek, urejeno, zrihtano, zadeva leti kot po tekočem traku.4 ambulante so v hiši, skratka v čakalnici najmanj 20 folka.
Čakal 2 ure, čeprav sem bil naročen.
Imam 5 starih plomb, katere sem se odločil zamenjat za bele.Na ene zobu mi bodo delali tudi keramicno prevleko z stiftom, kar me bo stalo 140.00€
Danes mi je enega od teh 5ih zobov ze uredila (beri zamenjala, plombo z belo), očistila zobni kamen na vseh zobih, v ta zob, v katerega pride ta prevleka s stiftom dala zdravilo, ter "speskala" vse zobe z Na-bikarbonatom in za vse to sem odštel reci in piši 30€.Na stolu sem bil skoraj uro.
Aja pozabil sem še na lokalno anestezijo, katera je tako sama po sebi umevna.Skratka zdaj imam ze 4 datume za v naprej okol 20.2 bo zadnji datum in takrat bom imel vse zadeve urejene in mir.Potem pa lepo 1x letno na zdravstveno v SLO na pregled, pa je to, to
smirk-1.gif


Skratka na polno zadovoljen.Aja cena bele zalivke od 30-50€, mogoče je bila danes welcome price, za vse te storitve, al pa bom naslednjič plačal vse za nazaj
bonk.gif


Aja za info.

Pred parimi meseci sem šel menjat 2 plombi za bele k nam.Cena 230.00€
bonk.gif
na cash sma se zmenila potem za 200€..
jest pravim, vsak naj se sam odloči, jaz sem se..
cheer.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik unknown_user pravi:
No bom jest iz prve roke povedal, ker sem ravnokar iz Vinice (HR)..Bil sem v ordinaciji dentalne medicine..
Prvi občutek, urejeno, zrihtano, zadeva leti kot po tekočem traku.4 ambulante so v hiši, skratka v čakalnici najmanj 20 folka.
Čakal 2 ure, čeprav sem bil naročen.
Imam 5 starih plomb, katere sem se odločil zamenjat za bele.Na ene zobu mi bodo delali tudi keramicno prevleko z stiftom, kar me bo stalo 140.00€
Danes mi je enega od teh 5ih zobov ze uredila (beri zamenjala, plombo z belo), očistila zobni kamen na vseh zobih, v ta zob, v katerega pride ta prevleka s stiftom dala zdravilo, ter "speskala" vse zobe z Na-bikarbonatom in za vse to sem odštel reci in piši 30€.Na stolu sem bil skoraj uro.
Aja pozabil sem še na lokalno anestezijo, katera je tako sama po sebi umevna.Skratka zdaj imam ze 4 datume za v naprej okol 20.2 bo zadnji datum in takrat bom imel vse zadeve urejene in mir.Potem pa lepo 1x letno na zdravstveno v SLO na pregled, pa je to, to
smirk-1.gif


Skratka na polno zadovoljen.Aja cena bele zalivke od 30-50€, mogoče je bila danes welcome price, za vse te storitve, al pa bom naslednjič plačal vse za nazaj
bonk.gif


Aja za info.

Pred parimi meseci sem šel menjat 2 plombi za bele k nam.Cena 230.00€
bonk.gif
na cash sma se zmenila potem za 200€..
jest pravim, vsak naj se sam odloči, jaz sem se..
cheer.gif

nekam na kratko bo tvoje zdravilo v zobu... dobro sej če ni nekih problemov to tudi gre, drugače pa je po navadi daljši čas!

tudi cena tvojih 2 plomb 230€ je kr konkretna... tam za 50-70€ bela, komplet samoplačniško je bolj realno za recimo za Celje...
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Sem jo vprasal zakaj "zdravilo" če ne rabim..Pa je rekla, to "zdravilo" omrtvi tkivo, da pač naslednjič ko pride na to mesto "stift",da ne bo bolelo..Mogoče se zdele kak zobozdravnik smeji, ko tole bere ampak, povem, tako kakor cujem..

230€ ja na zalsost je bla taka cena..Verjetno sem zraven plačal še lokalno anestezijo, pa čiščenje zobnega kamna, katerega mu sploh nisem rekel naj mi ga očisti...Skratka, too much..sej zato pa obstajajo alternative..
aplauz.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Povej še potem na koncu koliko boš za vse skupaj plačal, ker za teh 30€ se ji ni splačalo, da si se sploh dol vsedel.
 

unknown_user

Pripravnik
3. sep 2007
236
1
16
Lej 140€ prevleka+ štift + še 4x 50€ v najsalbšem primeru, če mi vse zalivke računa kot velike...Se pravi 370€ skupaj
cheer.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Minimalne cene nimajo nobene veze, ker jih itak noben nima. Pa tudi pri nas ne vem, ce jih kdo postavlja glede na to, da vem za doktorja v lj, ki dela keramicne prevleke po 150 al 160! Gre za pofl, da se razumemo! In ja, material ne zavzema vecine zneska, ampak glede na to, da se zgovarjajo tudi na to postavko! Razlike med drzavami so minimalne, tam 10, 15%, vsaj po vecini! Ampak koncni izdelek pa ni samo toliko drazji!

200 eur za prevleko bos moral pa kar nekam izven velikih mest pa se to ne pri kar vsakomur! In okoli srednje kvalitete, a misli, da pri nas ko si dal 300, 350 za prevleko si pa dobil top shit robo? Japajade, folk sploh pojma nima kaj placuje, ce pavsalno povzamem je 70% protetike podpovprecne oz. je jaz zase nikoli ne bi sprejel, ogromen delez tega ze meji na kriminal in cena igra tu majhno vlogo, edino ce fino placas se pocutis, da si kao dobil nekaj kvalitetnega. V bistvu niti ne vem kako bi ljudje vedeli, da so placali za kvaliteto. Dobro zivijo pa jim dol visi za ljudi!

Kar pa se implantatov tice, pri nas danes ni nibene regulative, naredis tecaj in zacnes vrtat ljudem v mozgane! A ti ves kaksne zalostne zgodbe se dogajajo? Ce recimo vem h komu na stol pa ti iskreno povedano ne vem komu bi zaupal, da mi vrta v glavo, se tisti, ki so znani zajebejo, tko da zase osebno bi se krepko pozanimal pa magar ce bi moral na drug konec evrope in dat se dva jurja vec! Niso to heci, ko doma mal rezbaris za lastno veselje! Odgovornosti pa seveda nihce ne prevzema, sej vidis kaj se dogaja med splosnimi!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Drago si placal te plombe, takih pomoje vseeno ni veliko! Pa se nekaj se moras zavedat, cena ti ne pove nicesar, visoka ali nizka, slovenija ali tujina! Kako kvalitetno je narejena bo pokazal cas, o estetiki pa verjetno zal ne mores presojat, ker belo je za ljudi samo belo!
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Materiali, ki se uporabljajo v Sloveniji, so kar precej dražji od materialov, ki se uporabljajo v Makedoniji, Bolgariji, itd. S tem da se pri nas večinoma uporabljajo zadeve, ki so identične zahodnim, samo malenkost cenejše, ker so za Vzhodno Evropo (beri: drugačen jezik na embalaži). Medtem ko na Balkanu zobozdravniki najbolj sprašujejo po materialih, ki so po lastnostih res slabši. Za Hrvaško sicer tega ne morem trditi, ampak za kakšno Makedonijo pa zagotovo. Veliko tamkajšnjih zobozdravnikov marsikatere materiale, ki se pri nas redno uporabljajo, sploh ne pozna.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Verjetno v makedoniji, albaniji, bolgariji je res tako, za kaksno hrvasko, celo kaksen beograd pa dvomim, da kaksna resna "turisticna" klinika ne uporablja gc-ja, ivoclarja itd.. In tja tudi zahaj vecina nasih in sosedov!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Minimalne cene nimajo nobene veze, ker jih itak noben nima. Pa tudi pri nas ne vem, ce jih kdo postavlja glede na to, da vem za doktorja v lj, ki dela keramicne prevleke po 150 al 160! Gre za pofl, da se razumemo! In ja, material ne zavzema vecine zneska, ampak glede na to, da se zgovarjajo tudi na to postavko! Razlike med drzavami so minimalne, tam 10, 15%, vsaj po vecini! Ampak koncni izdelek pa ni samo toliko drazji!

200 eur za prevleko bos moral pa kar nekam izven velikih mest pa se to ne pri kar vsakomur! In okoli srednje kvalitete, a misli, da pri nas ko si dal 300, 350 za prevleko si pa dobil top shit robo? Japajade, folk sploh pojma nima kaj placuje, ce pavsalno povzamem je 70% protetike podpovprecne oz. je jaz zase nikoli ne bi sprejel, ogromen delez tega ze meji na kriminal in cena igra tu majhno vlogo, edino ce fino placas se pocutis, da si kao dobil nekaj kvalitetnega. V bistvu niti ne vem kako bi ljudje vedeli, da so placali za kvaliteto. Dobro zivijo pa jim dol visi za ljudi!

Kar pa se implantatov tice, pri nas danes ni nibene regulative, naredis tecaj in zacnes vrtat ljudem v mozgane! A ti ves kaksne zalostne zgodbe se dogajajo? Ce recimo vem h komu na stol pa ti iskreno povedano ne vem komu bi zaupal, da mi vrta v glavo, se tisti, ki so znani zajebejo, tko da zase osebno bi se krepko pozanimal pa magar ce bi moral na drug konec evrope in dat se dva jurja vec! Niso to heci, ko doma mal rezbaris za lastno veselje! Odgovornosti pa seveda nihce ne prevzema, sej vidis kaj se dogaja med splosnimi!

Minimalna je izraz za cene minimalne cene ,ki jih lahko clan komore zaracuna brez sankcij. Ne pomeni dejansk "minimalne" cene. Pri sosedih zgleda to takole KLIK
Cena 200€ je nekako "povprecna" cena za slovenske razmere in ni treba it ravno v Spodnji Vuhred.

Glede implantatov se strinjam....... investiras v 10k v tecaj in kit in gas
stupid-1.gif
Pa ne govorimo o kaki vasi.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Saj samo vrtanje implantatov ni noben bavbav, je pa možno veliko komplikacij. Pa tudi ni problem v tečaju, saj teorijo te že na faksu naučijo. Problem je v tem, da marsikdo teorije potem niti ne upošteva, kaj šele, da bi znal predvidet komplikacije, kje je šele reševanje komplikacij.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ja verjamem, ampak fotrov, ki so danes 40,45+ jih ni nihce na faksu ucil, pomoje. Zavrtat in zasit ni problem, problem nastane kasneje. Vstavljajo jih vcasih kar malo po svoje, kamor pade pade. Jaz take odgovornosti ne bi upal prevzet, ce ne bi bil facialc. Ves kaksna protetika pride gor. Mah, karavana gre dalje, dost bo. :p
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ce recimo vem h komu na stol pa ti iskreno povedano ne vem komu bi zaupal, da mi vrta v glavo, se tisti, ki so znani zajebejo, tko da zase osebno bi se krepko pozanimal pa magar ce bi moral na drug konec evrope in dat se dva jurja vec! Niso to heci, ko doma mal rezbaris za lastno veselje!

Tukaj moram rečt da mas občutek koga izbrati/priporočiti, verjetno če bi pred časom izbral kogarkoli drugega,se zgodba nebi končala kot se je .
zmaga.gif