Blok: dela na terasi - odgovornosti/pravice

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Kratka izkušnja iz prve roke: kakšno desetletje nazaj se je prenavljala streha bloka, sam sem bil na vrhu v mansardi s teraso, ki ni bila pokrita, temveč so bile le ploščice gor. Ploščice so bile zamenjane leto nazaj.
Ob menjavi strehe mi je bilo ponujeno, da zamenjajo ploščice ali pa mi pokrijejo teraso. Seveda samo streho, brez vgradnje okna ob strani. Izbral sem slednje, zadeva je bila korektno izvedena in plačana iz rezervnega sklada.
Upravnik je rekel, da je to po zakonu tako. Če je res, nisem raziskoval.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KSZ

da ne odpiram nove teme, imam podoben primer:

skratka stanovanje je v pritličju, in skoraj vsakokrat, ko je malo večji naliv zamaka v enem kotu - nad njim je balkon - služi kot streha. Stvar ni nova, traja že deset let, vsi od upravnika do hišnika vedo za težave. Vendar bi sedaj radi mi dokončno sanirali težavo, ker sedaj pa tudi že pucanje odtokov ne pomaga. Stanovanje zgoraj je sicer prazno, lastnik je znan.

Sedaj imam pa neka vprašanj:
- gre lahko denar za sanacijo iz stanovanjskega sklada? (zaradi mene lahko tudi lasnitk stanovanja plača, dont care - ni pa blok več v granciji) Upravnik se nekaj brani, da to ni prioritetna zadeva - po mojem mnenju je to prioritetna zadeva, če zamaka v stanovanje?! Skratka, hočejo malo zavplačevati: "itak je stanovanje prazno" - kr pike dobim, ko začnejo z bednimi izgovori.
- je smotrno klicati stanovanjsko inšpekcijo in naj se oni s tem naprej ukvarjajo? So učinkoviti, ima kdo kakšne izkušnje?
- nazadnje smo dobili denar za popravilo od zavarovalnice - ampak da sedaj vsakokrat damo zahtevek ko se to zgodi.. to lahko potem delamo vsake pol leta - se zavarovalnica tudi kdaj naveliča plačevati - lahko morda oni na kakršenkoli način izterjajo denar od lasntnika/bloka/upravnika/hišnika, itd...? Zdej, če imamo mi zavarovano stanovanje nekako pričakujem, da majo da popravijo zadevo, če bodo pa koga terjali je pa njihov problem?1 Ali vpraksi ni tako?

Skratka, nam je vseeno kako se zadeva uredi, važno da se uredi - pa bi se malo rad pripravil do pogovora z upravnikom, predvsem me pa zanima, če ima stanovanjska inšpekcija kakšno "moč", ali je samo na papirju vse skupaj.

Hvala

LP
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Moje osebne izkušnje: če si dovolj tečen, se da vse zmenit. Je pa trajalooooo. Konkretno pri nas so šele po xy poskusih krpanja strehe naredili tako, da ni ob prvem nalivu,... spet kje drugje zamakalo in sanirali vse. Stanovanje smo šele takrat popravili. Denar je šel v končni fazi, pravzaprav ne vem od kod, sem pa dobila.
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Raven, če pušča z balkona, ki ni skupna last, se moraš obrniti na dotičnega lastnika, če pa pušča z balkona, ki je skupna last, potem pa drugače.