Nezgodno zavarovanje

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
A kdo ve če zavarovalnica izplača dogovorjeno odškodnino če skočiš in si zlomiš nogo? V splošnih pogojih med ostalim piše da spada pod nezgodo dogodek, ki je neodvisen od zavarovančeve volje.
A se tukaj izgovarjajo da si ti pač po svoji volji skočil in si sam kriv da si si zlomil nogo?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A kdo ve če zavarovalnica izplača dogovorjeno odškodnino če skočiš in si zlomiš nogo? V splošnih pogojih med ostalim piše da spada pod nezgodo dogodek, ki je neodvisen od zavarovančeve volje.
A se tukaj izgovarjajo da si ti pač po svoji volji skočil in si sam kriv da si si zlomil nogo?

To je izplačljivo. Tudi če ne skočiš, npr. padeš po stopnicah.

Hmmm. Kam skočiš? V prepad? Torej če namerno z namenom zloma noge skočiš, pa ni.
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Ja padec je nenameren. Za skok se pa pač zavestno odločiš, pa me malo skrbi, če tko napišem, da bodo zavrnili izplačilo.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
smile-1.gif
nesreča se pač zgodi. Če bi zavarovalnice tako gledale, kot je tvoje mišljenje, bi izplačale zelo malo odškodnin oz. nič..
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Večina zavarovalnic ima različne premije glede na to, kaj misliš delat.

Primer od Triglava:
So stvari, ki jih ne morete predvideti zato izberite ustrezno obliko nezgodnega zavarovanja.

Ob sklenitvi nezgodnega zavarovanja se izračuna višina zavarovalne premije, ki je odvisna od:

•dejavnosti, za katero se želimo zavarovati (zavarovanje pri delu, športu, rekreaciji, potovanju, kot obiskovalec prireditev, potnik, ….)
•

izbranih nevarnosti, za katere se želimo zavarovati,
•višine zavarovalne vsote za posamezne zavarovane nevarnosti,
•časa trajanja zavarovanja,
•ostalih dejavnikov, ki vplivajo na višino zavarovalne premije (npr.: omejeno ali neomejeno jamstvo, dejavnosti v prostem času - šport, ...).

Tako da če imaš navadno nezgodno in si zlomiš nogo, ker si padel med sprehodom, je OK. Če pa si skočil s padalom in si zlomil nogo, pa bo problem...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Na urgenci sem navedel da sem skocil in so oni to zapisali pod anamnezo...nic drugega pod vzrok poskodbe
Drugace pa ja iz brega sem skocil na gozdno pot.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Ah, to je med sprehodom... Ko bodo spraševali pač rečeš, da se želel preskočit korenino in nerodno padel na gozdno pot...
To morajo krit...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
A kdo ve če zavarovalnica izplača dogovorjeno odškodnino če skočiš in si zlomiš nogo? V splošnih pogojih med ostalim piše da spada pod nezgodo dogodek, ki je neodvisen od zavarovančeve volje.
A se tukaj izgovarjajo da si ti pač po svoji volji skočil in si sam kriv da si si zlomil nogo?

V kolikor imaš po polici nezgodnega zavarovanja krit tudi zlom in ne samo invalidnost (v 99,9% se zdravljenje zloma ne konča z nekajprocentualno invalidnostjo) ter kakšna dnevna/bolnišnična nadomestila, boš zadevo dobil izplačano. Kar se pa tistega od zavarovančeve volje neodvisnega dogodka tiče pa tudi vse štima - ti si nameraval skočit in lepo pristat, tako pa si skočil in nerodno pristal ter padel, posledica česar je zlom.

Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Na urgenci sem navedel da sem skocil in so oni to zapisali pod anamnezo...nic drugega pod vzrok poskodbe
Drugace pa ja iz brega sem skocil na gozdno pot.

Vse ok. Kot sem napisal - vprašanje je samo ali imaš po tej polici krit zlom kosti ali ne.

pozdrav.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
To imam eno 20 let staro polico, ko so bili še tolarji in so mi potem premijo spremenili v €. Ne vem točno kakšni so pogoji ker sem vse izgubil (polico in pogoje). Sem šel na zavarovalnico da so mi sprintali novo polico in tam piše dnevno nadomestilo zaradi nezgode xxx€...nič ni omenjen kakšen zlom.
Pogoje sem pa prebral na njihovi internetni strani samo ne vem, če so enaki kot so bili pred 20 imi leti, ko sem sklenil zavarovanje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Ql, torej če ne drugega dobiš izplačilo iz naslova dnevne odškodnine zaradi nezmožnosti za delo, katerega zaradi zloma noge nisi mogel opravljati
smile-1.gif
V zadnjem času se pa na novejših policah nezgodnega zavarovanja pogosto pojavlja tudi postavka rizika zlom kosti, katerega se potem prišteje k dnevnemu nadomestilu.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Evo danes pogledal na Klik in vidim da so mi včeraj nakazali odškodnino. En teden je trajalo od oddaje zahtevka. Malo mi je čudno...nobenega klica ali obvestila samo denar so mi nakazali na račun. No se ne pritožujem
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Super. Obvestilo o nakazilu pa definitivno še pride. Močno dvomim, da bi se taka stvar končala brez zaključnega dopisa.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Tukaj je tudi vprašanje kako je bila sklenjena polica. Ko delaš z gasilci in drugimi javnimi ustanovami, je važno da podobno zavarovanje pride najceneje in je posel tvoj. Povdarek je pa na podobno.
Ravno prejšnji mesec sem delal izračun za gasilce v moji bližini. Ko sem videl polico Save sem se najprej križal, potem vprašal predsednika društva, če ve da imajo zavarovanje, ki sploh ne zajema pričakovanih kritij. Potem pa mi odgovori, da želi polico podobno obstoječi, samo če bo ceneje. Heh, takim samo zamahneš in rečeš, da ceneje ne gre ... pa potem ko se kaj zgodi, kot zastopnik zadovoljno dihaš z mislijo "hvala bogu, da niso sklenili pri meni, ker bi zdaj imel samo štalo z njimi".
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V bistvu ste zastopniki (in predvsem agencije) sami krivi, saj ste prvi začeli s tako prakso nižanja zneska premihe, deljenja popustov potegnjenih iz riti, obljubljanje vsega mogočega da so sklenili posel pri vas za zavarovalnico ki jo zastopate...
je bila svojčas lestvica popustov in paketov dokaj pregledna, odstopanja minimalna, storitev transparentna. Dandanes je princip nategni in pobegni...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dej no, ne delaj se enakega nicku... Dobro veš kako in kaj je na stvari, kakšne so prakse in prijemi.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nategnemo predvsem kake mlade lušne, ki za 50% komercialnega dajo tudi noge narazen. To, da drugo leto ne moreš garantirati takega popusta ji itak ne omenjaš.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Tukaj je tudi vprašanje kako je bila sklenjena polica. Ko delaš z gasilci in drugimi javnimi ustanovami, je važno da podobno zavarovanje pride najceneje in je posel tvoj. Povdarek je pa na podobno.
Ravno prejšnji mesec sem delal izračun za gasilce v moji bližini. Ko sem videl polico Save sem se najprej križal, potem vprašal predsednika društva, če ve da imajo zavarovanje, ki sploh ne zajema pričakovanih kritij. Potem pa mi odgovori, da želi polico podobno obstoječi, samo če bo ceneje. Heh, takim samo zamahneš in rečeš, da ceneje ne gre ... pa potem ko se kaj zgodi, kot zastopnik zadovoljno dihaš z mislijo "hvala bogu, da niso sklenili pri meni, ker bi zdaj imel samo štalo z njimi".

467716-post_slo.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
V bistvu ste zastopniki (in predvsem agencije) sami krivi, saj ste prvi začeli s tako prakso nižanja zneska premihe, deljenja popustov potegnjenih iz riti, obljubljanje vsega mogočega da so sklenili posel pri vas za zavarovalnico ki jo zastopate...
je bila svojčas lestvica popustov in paketov dokaj pregledna, odstopanja minimalna, storitev transparentna. Dandanes je princip nategni in pobegni...

Roberto....ne seri. Oziroma ne sklepaj po svojih (očitno nesposobnih) zavarovalničarjih.