Zavarovanje dostavnega vozila

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Kaksni so kriterji za zavarovanje je dostavnega vozila.

Ali je res bistven podatek za ceno zavarovanja nosilnost?

Navedite mi primer zavarovanja za furgona
2.0 diesel motor
130 konjev
Dolzina 5,4m (ce kaj vpliva na ceno)
Nosilnost 900 kg
Varianta 2 nosilnost 1400 kg.

Vozilo novo, po ceniku 30 jurjev.
Osnovno zavarovanje, kasko.
Lasnik sp, vec voznikov, noben mladi voznik
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Hmm. Nimam dovolj podatkov o vozniku in avtu:

Primer 97 kW,

Izračunal sem samo za AO.
Nosilnost 900 kg premija 273 EUR
nosilnost 1400 kg premija 295 EUR.

Na kasko pa bistveno vplivajo točni podatki o avtu in seveda vpisana vsa dodatna oprema. Tudi podatki o vozniku. Idealno je, da imam tudi številko šasije. Moram vpisat Eurotax številko.
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Hvala
Si mi dovolj povedal, da se mi ni treba sekirati zaradi vecje nosilnosti kot so me plasili.....( razlika v lepi trimestni stevilki)
Kasko gre itak na vrednost vozila, voznik tudi pri vseh avtih "enako vpliva" najbrz.

Zaradi mene lahko klonk ,
cheer.gif


Hvala za moderiranje
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
Pa drobni tisk preberi... Da se ne boš po glavi butal, če (upam da) bo sranje. Alter zavarovalnica takrat odpade....
Čudežno izginejo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Citat:
Uporabnik stromarwannabe pravi:
Pa drobni tisk preberi... Da se ne boš po glavi butal, če (upam da) bo sranje. Alter zavarovalnica takrat odpade....
Čudežno izginejo.

To kar neki na pamet pišeš ali bi rad kaj konkretnega povedal?!?
 

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
na pamet pišem... pravilno si ugotovil.
Zavarovanje

Ali boste zavarovanje naredili "malo bolj razumljivo"

Lp
 

stromarwannabe

Pripravnik
2. nov 2015
44
0
6
Skoraj vsak sp. ima lahko zavarovalniško "agencijo". (to je "interneni troll")
Če pa nastane "sranje", moraš pa najti nekoga na tej zavarovalnici"prositi", da ti dodeli in tudi vrne 75%.
Zavarovalnica ni zavarovalnica, je pač "biznis"-

Vem, nič novega nisem povedal, ampak mogoče bo pa kdo to prebral, predno izbrišejo.
Zavaruješ lahko marsikaj.
"troll verzija" zavaruješ lahko levi prst od sredinca.

če imaš "na srečo" dve roki, dve nogi.
Prst si zavaroval, nisi povedal kje, sedaj se pa "hebi"-

Upam da, bo zavarovalništvo pri nas dobilo malo lepši ugled.
moje "trollanje" je končano.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Vse jasno piše v pogojih, jajc je, da 99% folka tega ne prebere pred sklenitvijo.
Ko dodaš nesposobne/nategunske žav. agente (NE trdim, da so vsi taki) imaš lep nastavek za težavo pri odškodnini.
Sam te težave še nisem imel, ker mi mora agent pokazat v splošnih pogojih, kje točno so zapisane pomembne zadeve. Se je tudi že en praskal po glavi, ko mi je probal prodati prodati pravljico, pa so ga pogoji in klic v centralo za razlago spravili na tla.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pa saj tezave z zavsrovlanicami niso samo pri izplacevanju kasko zivkjenskih in nezgodnih zavarovanj.
Je isto tudi pri AO zavarovanju, kjer ti ponudijo neko osnovo ki je najbrz najveckrat dobro polovico skode.
Ce hoces dobiti malenkost vec ti ostanejo pritozbe in odvetniki.
Ce hoces dobiti vsa 3/4 skode ti ostane sodisce ( pa nekaj let njegovo obiskovanje in placevanje izvedencev).

Primer
Imas razbit avto po tuji krivdi. Kako dolgo bos imel nadomestni avto?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik stromarwannabe pravi:
Pa drobni tisk preberi... Da se ne boš po glavi butal, če (upam da) bo sranje. Alter zavarovalnica takrat odpade....
Čudežno izginejo.

To kar neki na pamet pišeš ali bi rad kaj konkretnega povedal?!?

recimo to kaj ti "pozabi" agent povedat, ko ti popuste nabija v pogojih pa lepo piše. Kot naprimer popravilo samo z neoriginal deli, popravilo na samo pri določenih pogodbenih partnerjih, določen % samoudeležbe pri popravilih in kaj je še takega.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Kot naprimer popravilo samo z neoriginal deli, popravilo na samo pri določenih pogodbenih partnerjih, določen % samoudeležbe pri popravilih in kaj je še takega.

Luka, jaz grem z vsako stranko, ko je polica stiskana, še 1x skozi določbe v polici. Tole, kar si navedel je pošteno, da zastopnik tudi pove stranki.
smile-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hvala
Si mi dovolj povedal, da se mi ni treba sekirati zaradi vecje nosilnosti kot so me plasili.....( razlika v lepi trimestni stevilki)
Kasko gre itak na vrednost vozila, voznik tudi pri vseh avtih "enako vpliva" najbrz.

Zaradi mene lahko klonk ,
cheer.gif


Hvala za moderiranje
nahrung002.gif

Ne veseli se prehitro.
Obvezno je res ceneje, a kombinacije (npr.: steklo, divjad, parking,...) so za tovorno vozilo ~4x dražje kot pri osebnem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Tovorno vozilo (kombi furgon) bo v vsakem primeru. Zanimaoo me je samo kaksna je razoika v zavarovanju ce ima nosilnost eno tono ali pa 1,4 t.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tovorno vozilo (kombi furgon) bo v vsakem primeru. Zanimaoo me je samo kaksna je razoika v zavarovanju ce ima nosilnost eno tono ali pa 1,4 t.

Razlike pri AO je nekje med 50 in 100€ .... (bonus, popusti...)

Pa preveri, da boš imel na polici pravo nosilnost napisano, da v primeru nesreče, zavarovalnica ne poračuna razlike v povzročeni škodi.
Ker se nekateri agenti, za pridobivanje strank poslužujejo tudi takih vark, da prilagodijo podatek, a s tem se boš zejebaval ti na koncu...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Da, ker ne bos verjel - ti podpises pogodbo in jamcis da navedeni podatki drzijo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.715
4.199
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Da, ker ne bos verjel - ti podpises pogodbo in jamcis da navedeni podatki drzijo.

Tako kot pravi Apollo, na vseh pogodbah je enako, zato je potrebno preveriti kaj podpišeš in ja velikokrat smo
ali neprevidni, ker lahko pride do nenamerne napake in ali naivni in zaupamo preveč...

Treba gledati nase in preveriti... vsak se lahko zmoti ali "zmoti"
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Pri taki "zmoti" bi se moj agent zmotil samo enkrat
Naslednjič menjam agenta in zavarovalnico.
Verjamem pa da je takih zmot vedno več. Tudi tukaj se zgledujemo po državi i konec koncev tudi po zaarovalnicah
 
Nazadnje urejeno: