Tolmačenje odločbe invalidske komisije ?

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

ali mi lahko nekdo bolj podrobno raztolmači omejitev v invalidski odločbi.

" ne bo upravljal z motornimi vozili v POKLICNE namene " ??

Nekako ne morem priti do pravega odgovora kaj to vse zajema.

Razume da poklicni voznik ne morem več biti.Je pa odločba vezana na čas ko sem bil poklicni voznik kamiona.

Kaj pa druge zaposlitve kjer pa ni vožnja z vozili osnovni poklic ? Recimo ,hišnik ,vzdrževalec,kakšen serviser....?? Kjer je pa osnovni poklic nekaj drugega in se občasno uporablja avto ??
Jaz si razlagam da takšno delo bi pa smel opravljati . Se motim ?

Morda kdo kaj bolj konkretno te zadeve ?

Hvala.lp
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Bodi dec in napiši vsaj cel stavek iz odločbe
zmaga.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Bo te pač čistilka peljala. Ali pa se zapelješ s privat avtom.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Bodi dec in napiši vsaj cel stavek iz odločbe
zmaga.gif

Bistvo je zajeto...

drugače pa .."upravičen do premestitev na drugo delovno mesto kjer ne bo upravljal z motornimi vozili v POKLICNE namene..."

Premestitev ni aktualna ker je podjetje šlo v stečaj,zato me pa zanima za iskanje nove službe.

lp
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ne moreš izpodbijati odločbe ik prav tako ne te prepovedi, edin če imaš naveden rok koliko časa ta prepoved velja, prav tako si ne moreš iskati delo če si invalidsko upokojen razen 2 in 3 kat. z omejitvami to pa imaš napisano.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ne moreš izpodbijati odločbe ik prav tako ne te prepovedi, edin če imaš naveden rok koliko časa ta prepoved velja, prav tako si ne moreš iskati delo če si invalidsko upokojen razen 2 in 3 kat. z omejitvami to pa imaš napisano.

Slabo si prebral ...

Zanima me ,kaj točno pomeni odstavek "upravičen do premestitev na drugo delovno mesto kjer ne bo upravljal z motornimi vozili v POKLICNE namene"

In bistvo je tu kaj pomeni tu POKLICNE namene. ?

Jaz sem bil prej POKLICNI voznik ,in to razumem da ne smem več opravljati.

Zato me zanima kako je to z občasno rabo recimo osebnega vozila v službi. Recimo si kurir ,hišnik ,vzdrževalec...In občasno sigurno greš kam z avtom, v nabavo na pošto...
Ker delovno mesto pa nebo več POKLICNI voznik ,ampak recimo vzdrževalec,hišnik,kurir...

Ker jaz imam še vedno vse kategorije vozniškega izpita. Se pravi tudi C,E... Samo POKLICNO ne smem več voziti.

Lahko si za osebno uporabo hipotetično kupim kamion in se vsak dan vozim brez problema z njim v trgovino ,kafič,na morje....Samo poklicno pa ne smem biti več poklicni voznik.

Je morda sedaj bolj razumljivo. ?

lp
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
In katero kategorijo invalidnosti imaš?
Motorno vozilo- nobeno v poklicne namene, ker ti lepo piše ---motornih vozil--- niti B C D E.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik retro pravi:
In katero kategorijo invalidnosti imaš?
Motorno vozilo- nobeno v poklicne namene, ker ti lepo piše ---motornih vozil--- niti B C D E.

Ne vem,ali ne znam jaz pravilno zastaviti vprašanja ali kaj...

Razume jaz dobro v POKLICNE namene.

Ampak jaz si nekako predstavljam da je različno če opravljaš z motornimi vozili POKLICNO ,kjer je osnova poklicni voznik ,ali pa če je to naprimer hišnik ki se občasno zapelje do pošte, vendar je v tem primeru poklic hišnik in ne voznik.

Nekako si jaz recimo razlagam da gre hišnik po pošto ,je to službeno in ne poklicno ?

Verjetno ni isto službeno ali poklicno ?

Še en primer . Razumem da ne morem recimo voziti taksija ,ker je to poklicni voznik .


A morda obstaja kakšen zakon ,predpis kjer bi to bilo bolj točno definirano ?

Aja ,pa gre za 3 kategorijo ,kar pa vsaj po moje sploh ni bistveno ?

lp
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če se v roku službe furaš z avtom/viličarjem/tankom je to pač poklicno, kaj ti ni jasno.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če se v roku službe furaš z avtom/viličarjem/tankom je to pač poklicno, kaj ti ni jasno.

"Če se v roku službe furaš z avtom/viličarjem/tankom je to pač poklicno, kaj ti ni jasno. "

Se strinjam če je to osnova v opisu del in delovnih nalog...Recimo vožnja kombija ,viličarja..

Na prvo žogo morda res...
Pa lahko to podkrepiš s kakšnim členom ?

Zame je nekako razlika POKLICNO in pa SLUŽBENO ?

Razumeš kaj mislim.

Nekako če voziš cel dan recimo kombi z robo iz trgovine do trgovineje to poklicno. Če pa si vzdrževalec v nekem podjetju in vmes skočiš v trgovino po neke vijake pa zame to ni poklicno ampak službeno. ??Ker poklicno si recimo vzdrževalec strojev in naprav ...

Tudi dežurni zdravnik se recimo lahko odpelje na intervencijo s službenim vozilom pa to zame ni poklicno ampak službeno ?
Poklicno je on zame zdravnik na službeni vožnji. ?

lp
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če ti sicer niso vzeli izpita, verjetno res lahko.

Morda vprašaš tele: http://www.zdis.si/vprasanja-odgovori

No tole si se pa dobro spomnil..
Bom v ponedeljek naslovil vprašanje na njih.

Bi vprašal takrat na komisiji ,vendar tam enostavno še ne veš kaj bodo napisali v odločbo ,pa tudi drugače se obnašajo kot da so iz drugega planeta.

Mislim da si me sedaj razumel kaj želim izvedeti. Kot prvo če se uradno s kakšnim členom loči poklicno in pa službeno.
Kategorije imam normalno vse .

Že če malo bolj razmisliš kakšna bedarija in nedorečeno je to.
Komisija bi morala bolj podrobno to definirati. Recimo da je glede na zdravstveno stanje prepoved upravljanja s tovornimi vozili. Bi bilo bolj razumljivo.
Ni nobena skrivnost če povem da je to vse zaradi težav s hrbtenico.

Recimo da dobim službo v Ljubljani nekje v proizvodnji,trgovini. Vsak dan bom naredil recimo tja in nazaj cca skupaj 200 kilometrov in ni problema.

Če bi bil pa nekje v Celje vzdrževalec ,hišnik pa med delovnim časom nebi smel narediti recimo 5,10,20..kilometrov ?
Kje je tu logika ?

Da ne govorim da si za lastne potrebe lahko kupim kamion in če bi imel denar za gorivo se lahko cel dan fijakam gor in dol ?
Je logika ?

lp
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če se v roku službe furaš z avtom/viličarjem/tankom je to pač poklicno, kaj ti ni jasno.

Ne drži. En trgovski potnik pačl ni poklicni voznik. Direktor, ki gre na službeno pot z avtom, tudi ne. In potemtakem prepoved poklicne vožnje ne omejuje uporabe službenega avta službene namene, dokler ne gre za opravljanje gospodarskega prevoza.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Če se v roku službe furaš z avtom/viličarjem/tankom je to pač poklicno, kaj ti ni jasno.

Ne drži. En trgovski potnik pačl ni poklicni voznik. Direktor, ki gre na službeno pot z avtom, tudi ne. In potemtakem prepoved poklicne vožnje ne omejuje uporabe službenega avta službene namene, dokler ne gre za opravljanje gospodarskega prevoza.

Potemtakem predvidevam da zadevo razumeš in tolmačiš isto kot jaz.

Samo kje sedaj dobiti to razlago nekako uradno. ?? Recimo da se prijavim na nek razpis ,recimo za vzdrževalca in da bi lahko pripel zraven nek člen ,ali bi to moralo biti nekako jasno vsakemu kadrovniku ?

Ker dandanes je B kategorija praktično pogoj v vsakem razpisu ,tudi za snažilko..Po tej logiki ne bi zaradi ene besede imel niti 1% možnosti najti neko zaposlitev.

Ker preden bom nekemu delodajalcu razložil da poklicno in službeno pač ni eno in isto bo že komu minilo da se ubada z mano.
Bi nekako pripomoglo če bi imel to pismeno.

Razmišljam celo ,samo ne vem če obstaja opcija da bi na zpizu nekako izrazil željo za bolj podrobno opredelitev te omejitve ?
Samo ne vem a je to sploh možno ? Ker to verjetno bi spet morala dopisati neka komisija ?

lp
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zanimivo, meni tega niso napisali v odločbo, je pa res da prej nisem bil.poklicni voznik.

Ne poznam niti osnov tvoje odločbe ,a bistvo je ,da se odločba glasi glede na aktualno delovno mesto.

V mojem primeru sem bil profi voznik in težave s hrbtenico po 22 letih kamiona. Seveda so omejitve v tej smeri.

Nekako nelogično bi bilo naprimer ,če sem voznik da mi napišejo da ne smem delati v pekarni....

Oni gledajo kakšno delo,poklic opravljaš in kakšno izobrazbo imaš in na osnovi tega kao izdajo odločbo.
Konkretno pri meni sem opravljal poklic voznika ,izobrazba pa elektronik.

Iz tega vsega sledi da so tudi omejitve nekako temu primerne. Bistvena omejitev pri meni je ta omejitev poklicnega upravljanja z motornimi vozili in pa lažje fizično delo.

To dejansko niso neke bavbav omejitve in če bi našel delodajalca ki zna zadevam prisluhniti bi lahko dobil dobrega delavca.
Pa še kar nekaj ugodnosti bi lahko imel na račun moje kategorije invalidnosti.

Da je to vse skupaj bolj tako tako ,raje ne bom razpravljal ..Konkretne težave bi še nekaj let nazaj veljale za poklicno bolezen ,sedaj pa te kategorije poklicne bolezni sploh ne obstaja več.
lp
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
V poklicne namene!
Torej če je vožnja zarad poklica potem ne. Ali je kurir poklic al služba?
Boš pač upraljal vozilo na osnovi dela in nalog iz pogodbe o delu.
Misli pa da se zavedaš problemov, ki so prišli s tako pričaovno odločbo proti delodajalcu, ki je šel v stečaj in tako od tega nimaš nič.
Laho pa da je vse nekje vmes.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
V poklicne namene!
Torej če je vožnja zarad poklica potem ne. Ali je kurir poklic al služba?
Boš pač upraljal vozilo na osnovi dela in nalog iz pogodbe o delu.
Misli pa da se zavedaš problemov, ki so prišli s tako pričaovno odločbo proti delodajalcu, ki je šel v stečaj in tako od tega nimaš nič.
Laho pa da je vse nekje vmes.

Oprosti ,ampak tole pa sploh ne razumem kaj želiš povedati ??

V redu tisto razumem da tudi ti ne enačiš poklicno in službeno ? Če prav razumem ?

Kar se tiče delodajalca pa ne razumem kaj misliš ?

Jaz z delodajalcem ,oz. bivšim delodajalcem nimam nič. On je šel v stečaj s strani bank ,jaz pa odpoved in vija borza.

Tako da probleme imam jaz in ne delodajalec. Ali kaj si mislil ?

lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Citat:

Ne poznam niti osnov tvoje odločbe ,a bistvo je ,da se odločba glasi glede na aktualno delovno mesto.
Če je to res, je to bullshit. Odločba bi se morala glasiti glede na aktualno zdravje,ne pa delovno mesto.
Komentiranja odločb, pravic iz zdravstvenega zavarovanja in podobno bi se pa tudi jaz vzdržal.
bonk.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Odločba se izda glede na tvoje zdravstveno stanje in na delo, ki ga opravljaš.

Če delaš v pisarni za računalnikom in ti manjka prst na roki, se to smatra za hujšo poškodbo ( invalidnost ), če ti manjka noga pa lažja poškodba.