ŽIVLJENJSKO ZAVAROVANJE ZA PRIMER SMRTI I.ŽIVLJENJ

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
gre za življenjsko zavarovanje za primer smrti. Zavarovalnica plača samo v primeru smrti in ne kateregakoli neplačevanja ter potem ne terja dedičev. Ne gre za zavarovanje kredita z zavarovalnico namesto hipoteko. Dejansko je življenjsko zavarovanje ki pa je pogojeno s kreditom oziroma njegovim obstojem.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
gre za življenjsko zavarovanje za primer smrti. Zavarovalnica plača samo v primeru smrti in ne kateregakoli neplačevanja ter potem ne terja dedičev. Ne gre za zavarovanje kredita z zavarovalnico namesto hipoteko. Dejansko je življenjsko zavarovanje ki pa je pogojeno s kreditom oziroma njegovim obstojem.
Zakaj bi sploh pristal na take nefleksibilne zavarovalne produkte, kjer moraš celotno premijo plačati za 15 let vnaprej? Dobro, vsak posameznik se zase odloča, ampak jaz takega produkta ne bi vzel. Četudi bi moral menjati banko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Marsikdo pa. Ker je itak pametno biti zavarovan. Pa itak je pametno varčevati ipd. Pa še 0,2 posto pribitka manj imaš potem. Koliko ljudi pa se gleda kaj drugega pri najemu stanovanjskega kredita? Nobeden pa ne pogleda koliko se jih olupi in zveže s temi dodatnimi produkti. BKS je bila perla tu. Tako zavarovanje (ki so ga odbili od glavnice, na katere si pa vseeno obresti plačeval) pa najmanj tisti osebni račun ki je za 8 evrov na mesec pa obvezno varčevanje pod hudimi pogoji - 10 letna vezava in hude kazni od predčasni prekinitvi in obveza da imaš osebni račun preko katerega je vezan varčevalni. Tako da si vedno moral imeti odprt račun in se nakazovatii na varčevalnega čeprav bi kredit poplačal in nič več hotel imeti z njimi. Folk, ki podpisuje karkoli, samo da je pribitek nizek, je v večini in banke izkoristijo.

Zato pravim, da previdno z zavarovanji ki jih ponujajo banke v kompaniji s krediti. Saj večinoma so pogoji dokaj normalni, kot če ga sklenes sam, samo bistveno dražji. Jaz sem precesala takrat vse okoli tega in na koncu prišla da raje 0,1 višji pribitek pa zavarovanje drugje. Kar je pač bilo takrat najugodneje. Danes ne vem, katera zavarovalnica prednjači tu.
 
Nazadnje urejeno: