Kličejo me, da bi mi prišli predstavit spremembe

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Pa sej od nezgodnega in zdravstvenega ne dobis nic ven, razn ce se ti kaj zgodi ti prvo nudi den. Nadomestilo, drugo pa krije zdravila in zdravnike. Ne vem pa kje si slisu za to mejo 5 let?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Našo mati so tudi klicarili, da ima 30€ v dobrem in da bi se oglasili, pa bolj ko jim je govorila, naj jih kar nakažejo/pošljejo, manj jim je bilo to všeč.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Še enkrat. Kličejo predvsem agencije, agentje in klicni centri ki delajo za več zavarovalnic. V ponedeljek sem imel na obisku tipa, ki je bil očitno iz ene take ustanove, klicala je deklina iz klicnega centra podobne ustanove in se izdajala za zavarovalnico Sava. Vse skupaj pa ima veze s samo zavarovalnico toliko kot nevesta s poštenostjo...
BTW, a niste vsi zavarovalničarji tukaj dejansko iz takih ustanov?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Še enkrat. Kličejo predvsem agencije, agentje in klicni centri ki delajo za več zavarovalnic. V ponedeljek sem imel na obisku tipa, ki je bil očitno iz ene take ustanove, klicala je deklina iz klicnega centra podobne ustanove in se izdajala za zavarovalnico Sava. Vse skupaj pa ima veze s samo zavarovalnico toliko kot nevesta s poštenostjo...
BTW, a niste vsi zavarovalničarji tukaj dejansko iz takih ustanov?
To končne kupce bolj malo briga, očitno so naši osebni podatki dostopni vsakemu svežepečenemu agentu in zavarovalnice se nič ne branijo tako sklenjenih pogodb.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Kaksen visek ima? Tzz ze ima kzz potem verjetno ne rabi tega podatka. V cem je dopis zavajajoc? Ne vem zakaj pol kar vseh 400 al kolkrkol tisoc ljudi ki so po tvojih besedah neuki ne saltajo na vzajemno.

Verjetno tak visek, ki si ga ti nalozil glede izplacila fleks police, potobni nateguni/laznivci kot si sam...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Če zavarovalnice ne bi dovolile dostopov do podatkov potem agencije ne bi imele kaj počet. Ker ne bi vedele kdaj ti poteče kakšno zavarovanje. Bilo bi ogromno jalovega dela.
Po drugi strani pa vsi podatki le niso dostopni. Agencije jih velikokrat pridobijo tako, da ob odhodu užaljenega zastopnika iz zavarovalnice le-ta odnese s sabo podatke katere ne bi smel.
Ampak to je pa že problem zavarovalnic, njihove DLP zaščite in politike ter volje do sankcioniranja.
Problem agencij je ta da je vodio zaslužek. Take agencije so ponavadi brez neke morale in jim ni problem čez pol leta prepričevati da je polica ki si jo sklenil pri njih za zavarovalnico A zanič in da jo prekini ter skleni za zavarovalnico B.
Pred pol leta je A plačal več kot B, sedaj je obratno.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Triglav po moje z uporabo teh agencij dela sebi medvedjo uslugo. Vsak nov "agent", ki pride namreč najprej skritizira obstoječe police. Kaj naj si potem pameten človek misli? Da bo pa zdaj nova polica "uauu"? Dejstvo je da ljudje rabijo in želijo zavarovanja, želijo pa tudi konsistenten in za obe strani pošten odnos, po možnosti z enim agentom za vsa zavarovanja, s katerim potem skozi leta tudi stkeš nek odnos. Tako gre pri ostalih triglavovih zavoranjih, samo pri (naložbene) življenjeskem in razni nezgodnih drkajo s temi akviziterji.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Še enkrat. Kličejo predvsem agencije, agentje in klicni centri ki delajo za več zavarovalnic. V ponedeljek sem imel na obisku tipa, ki je bil očitno iz ene take ustanove, klicala je deklina iz klicnega centra podobne ustanove in se izdajala za zavarovalnico Sava. Vse skupaj pa ima veze s samo zavarovalnico toliko kot nevesta s poštenostjo...
BTW, a niste vsi zavarovalničarji tukaj dejansko iz takih ustanov?

Ne.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
saj zato pa po moje to outsourca agencijam. In pazi na svoj kader da ne dela prevelikih neumnosti. Ko je pa kakšen incident pa lepo z roko pokaže na agencijo, glejte, nismo mi, ona agencija je bila.
Sicer pa vse zavarovalnice počno podobno.
Slovenija je končno velik trg za zavarovalne produkte in tržni delež produkta, zavarovalnice, se lahko poveča samo na račun tega da zadevo spelješ konkurenci.
Zato je neumnost da je na trgu toliko zavarovalnic (pa še tuje bi imeli), ker je trg enostavno premajhen in vsa konkurenca se je izrodila. Takratko pa kot vedno potegne zavarovanec.
Nekatere naše zavarovalne hiše so to že ugotovile in se združujejo. Na koncu bodo na tgu mogoče 4 zavarovalne hiše ki bodo prilagojene specifiki trga. Tujci pa, če ne bodo pripravljeni nuditi to kar trg zahteva (zgolj nizka cena premije ni vse) bodo hitro tudi zapustili trg...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Da

Govori zase prosim in ne zavajaj.

Hahaha, Matej al kaj, ne on pa ne zavaja, nikoli...
rolleyes-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Triglav po moje z uporabo teh agencij dela sebi medvedjo uslugo. Vsak nov "agent", ki pride namreč najprej skritizira obstoječe police. Kaj naj si potem pameten človek misli? Da bo pa zdaj nova polica "uauu"? Dejstvo je da ljudje rabijo in želijo zavarovanja, želijo pa tudi konsistenten in za obe strani pošten odnos, po možnosti z enim agentom za vsa zavarovanja, s katerim potem skozi leta tudi stkeš nek odnos. Tako gre pri ostalih triglavovih zavoranjih, samo pri (naložbene) življenjeskem in razni nezgodnih drkajo s temi akviziterji.
Odlično napisano.
zmaga.gif

Saj ljudje dobijo izkušnje in potem točno vedo, kakšne so zadeve. Izgleda pa je še veliko neizkušenih, ki pa padejo na to foro.
Me prav zanima statistika odpovedi teh pogodb, torej kakšen delež teh pogodb se v zakonsko določenem enomesečnem roku potem prekine, ko ljudje malo ''premislijo'' zadevo.

Mene so sicer tudi enkrat klicali na to temo in sem jih lepo prosil, da mi vse pošljejo na mail, potem se pa lahko oglasijo. Namreč z zavarovalnicami ne podpisujem ničesar, preden ne preberem drobnega tiska aka splošnih pogojev
grin1.gif
.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.877
1.328
113
Kako pa kaj Sava stoji? Slišim, da imajo ogromno težav na V delu Slovenije odkar so se preimenovali.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Stoji v redu, saj je družba močnejša kot kadarkoli prej. Je pa res kar pestro zaradi združitve in preimenovanja (nekateri dajo očitno res zelo veliko na lokalpatriotizem) ter "novih" pogojev in v povprečju večinoma višjih cen zavarovanj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Predvsem pa je verjetno lažje delati, ko dobiš vse stranke, ki so odšle na konkurenčno Tilijo, sedaj lepo spet nazaj ...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Ti imaš tako sceno kajne? Se strinjam, da je to kar fino s takšnega vidika ja
zmaga.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Že dolgo let nazaj mi je kolegica nekaj časa morila z zavarovanjem, pa sem jo na eni žurki ko je bila malo pod gasom povprašal kako pa ona kaj s tem. Odgovor je bil: Si ti prfuknjen da bom za to dnar stran metala, škoda da je nisem takrat posnel
evil.gif